Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
3 kwietnia 2020

Mundurowi pilnują porządku. Ruszyły piesze patrole

Mundurowi pilnują porządku. Ruszyły piesze patrole
fot. KMP Jastrzębie

Nie wolno opuszczać mieszkań w celach innych niż zakupy niezbędnych produktów.  W sklepach może znajdować się mniej osób, niż dotychczas. W miasto wyruszyły piesze patrole składające się ze strażników miejskich i policjantów, aby pilnować porządku.

Kolejne obostrzenia wprowadzone przez rząd wymuszają wzmożoną kontrolę. Od czwartku na mieście można zobaczyć piesze patrole strażników miejskich i policjantów, pilnujących porządku. Mundurowi mają prawo sprawdzać, gdzie i w jakim celu idziemy, kontrolować samochody, odwozić do domów nieletnich samowolnie poruszających się po ulicy.

W dalszym ciągu kontrolowane będą osoby przebywające w kwarantannie. Za jej opuszczenie SANEPID może nałożyć karę nawet 30 tys. zł. Osoby zmuszone do przebywania w domu będą obowiązkowo kontrolowane za pomocą specjalnej aplikacji na telefony komórkowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
To sem ja06.04.2020 21:32

I oby jak najwięcej ludzi żyło normalnie. Bo te nieadekwatne obostrzenia to skandal i tresowanie uległości ludzi przed niekontrolowaną władzą. Nie mamy żadnych narzędzi, aby pozbyć się któregokolwiek z sejmu czy z sądu.
Koronawirus to produkt światowej elity (głównie medialny). Zrozumcie wreszcie...

Maxima 06.04.2020 19:04

grillują po krzakach i ogniska palą a policja po chodnikach spaceruje

Gość 06.04.2020 16:50

A w sklepach ogrodniczych oblężenie!
Ostatnimi czasy towar niezbędny do życia - bratki, kwiatki itd Zrobić kontrolę i mandaty się posypią

Gość06.04.2020 9:40

Sami mogą sobie mandaty wystawiać. Seniorzy cały czas chodzą wszędzie ich pełno. Patrole siedzą pozamykane w biurach.

zeby05.04.2020 17:57

Brawo Ola sto procent poparcia.

Gość05.04.2020 14:09

Erwin Zielonka, co ma łamanie Konstytucji, art 52 - chyba ?, z czynem zabronionym jak "obicie komuś gęby", dziwne porównanie, problem jest inny chyba, teraz wszyscy w domu siedzą, piszą te wypociny co wolno, co nie, o prawach itp., a mnie ciekawi co będzie za miesiąc, dwa, może pół roku, jak tak wszyscy dalej będziemy siedzieć w domu przed TV i netem, z czego będziemy żyć ?, no może emeryty, jakoś dadzą radę, jakoś tego nie widzę, chyba, że tylko ja jestem tak nie zaradny, że nie mam w skarpecie na jakieś pół roku takich "wakacji", zdrowia życzę ludziska,

Ola05.04.2020 13:41

Karać !! Karać !! I jeszcze raz karać !!!! I pisać mandaty !!!!

Jarek05.04.2020 13:06

@ Zielony Erwinie. Na jakiej podstawie policja chce mnie kontrolować. Czy wprowadzono jakiś stan nadzwyczajny, nie. To łamią konstytucję. Stąd dla mnie dziś policja jest jak milicja wykonująca polecenie parti. Kiedyś PZPR dziś Pis. Dlaczego PiS nie wprowadzi stanu wyjątkowego, bo chodź o Dudę. Mogę się założyć, że po wyborach wprowadza stan wyjątkowy, bo gospodarka będzie w agonii. A jak bedzie w agonii, to trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Obniżka emerytur, zarobków w budżetówce, pacyfikacja strajków. A do tego potrzeba całej władzy, Prezydenta, Premiera i policja do tłumienia niezadowolenia. Kto żył za PRL ten pamięta.

Erwin Zielonka05.04.2020 7:26

Jarek 23.38 a jak się coś wydarzy dadzą ci po gembie albo okradną czy wypadek to jak grzeczny chłopczyk zadzwonisz po tą policję.Sytuacja jest poważna a tu paru nawiedzonych wypisuje swoje paszkwile i na innych ludzi ten taki a ten taki a to robi a tego nie robi a niech każdy krytykujący popatrzy na siebie.

Uk05.04.2020 7:19

Grzyby ludzie siedzieli w domach i nie udawali mądrzejszych niż są to nikt nie musiałby chodzić i sprawdzać co kto robi . Ale ze zawsze znajda się mądrzejsi od Boga co wiedza wszystko i lekceważą obecna sytuacje , to stosowany jest środek przymusu . Tak było jest i będzie . Wiec apel do idiotow co nie wierzą w moc tej choroby : jak nie masz nikog znajomego np we Włoszech czy Hiszpanii czy tez USA i myślisz ze ta pandemia się tylko wokół twojego bloku kręci i ulubionej meliny to jesteś w błędzie . Tak durniu , idzie od tego zginąć . Na świecie jest więcej idiotow niż ludzi mądrych . Widać to z reszta po komentarzach na tej stronie . Niech głupcy chorują na własne życzenie , ale czemu maja zarażać ludzi przezornych?

Jarek04.04.2020 23:38

Pisowska policja

Do xyz04.04.2020 22:57

Kwestia czasu gdy ktoś nie przyjmie mandatu i wygra sprawę w sądzie. Prawnicy mówili że takie ograniczenia są niezgodne z prawem.Co te ograniczenia dają jak i tak liczba zachorowań i zgonów rośnie! Niech policja i miejscy zajmą się poważniejszymi sprawami, zamiast spisywać choćby kogoś kto biega może potrzebować kogoś do kradzieży, napadu z bronią, pobicia czy wypadku, ale nie.Lepiej słuchać się pisowskiego konceru życzeń!

zeby04.04.2020 17:49

Do Bravo dziki. Przeczytaj swój wpis i wytłumacz o co w nim chodzi.

Bravo dziki 04.04.2020 17:15

Starzy wszędzie młody siedzi satrzu chodzą od rana do wieczora co za debil taki przepis wydał.

Do xyz 04.04.2020 15:58

Amebo pozatym dlugopis juz zauważył do tk ta twoje ustawe.

dziki04.04.2020 10:35

A może zrobią w końcu porządek z tymi "seniorami", którzy mają więcej energii i zdrowia niż młodzi. Latają po mieście czy trzeba, czy nie. A jeszcze od 10 do 12 mają sklepy tylko dla siebie, młodszy nie wejdzie! A w innych godzinach też pełno ich w sklepach, to jaki sens ich ochrony? Dla nich powinny być kary finansowe, za niepotrzebne łażenie i roznoszenie zarazy!

Łukasz04.04.2020 9:12

Na początku Wszystkim życzę dużo zdrowia i cierpliwości. Myślicie, że Ci wszyscy policjanci, którym każą gonić ludzi są z tego zadowoleni. Otóż nie.

zeby04.04.2020 8:54

Jakbyśmy spacerowali w parku,lesie, i innych miejscach do tego przeznaczonych rozsądnie to nikt by zaostrzył zakazów.Zakmkneli parki bo ''odważni'' i inne po.....busy zaczeli robić sobie schadzki w lasach.
Nie piszę tylko o naszym regionie ale o całym kraju.Ci wszyscy anty powinni byc od razu traktowani przez służby z górnej półki,ile mam tyle dam.Pozdrowienia dla wszystkich rozsądnych.

Xyz04.04.2020 7:47

Brawo straż miejska,Policja,WOT

Xyz04.04.2020 7:12

Gość.. piszesz o tym, że niezgodne z konstytucją.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia.
No i jest ustawa o zagrożeniu epidemią także się zgadza. Ale tak to jest jak się słucha pseudo informacji, a nie potrafi się czytać ze zrozumieniem. Chcesz? Korzystaj, ale jak już ktoś ma umierać przez wirusa to Ty i Twoja rodzina, a nie inni ludzie, którzy przestrzegają przepisów. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, żeby przeżyć i jakoś funkcjonować ale trafiają się takie ameby jak Ty...

do tomi03.04.2020 22:16

Dokładnie, od interpretacji policjanta będzie zależeć czy dostanę mandat czy nie, chociaż podobno już walą od razu grzywny żeby człowiek nie mógł się do sądu odwołać.

XYZ03.04.2020 21:19

Za to niezbędne jest pójście na polowanie. Myśliwi dalej mogą oddawać się swoim rozrywkom. Tylko ciekawe gdzie te polowania, skoro wejść do lasu ponoć też już nie można.

Tomi03.04.2020 20:27

Najgorsze jest to, że ustawodawca (czytaj w władza PiS) nie sprecyzowała, co można dokładnie robić a co nie.
Więc?, więc interpretacja tego, czy złamałeś prawo czy też nie należy do stróżów prawa a to bardzo niebezpieczne.
Przykład..chcę pobiegać ponieważ traktuję to jako niezbędny środek higieny zdrowia psychicznego, a z drugiej strony nie mogę bo jak piszą "To nie jest czas na dbanie o formę, do poprawiania wydolności fizycznej!"
Więc jak mnie zobaczy policjant to będzie to interpretował jak chce i to jest złe.

Gość03.04.2020 18:36

Polcja w ogóle powinna przejąć straż miejską. Może wówczas byłby z nich jakiś pozytekm poczulyby dyscyplinę i poszanowanie pracy. Ci co nie daliby rady znajdą zatrudnienie gdzie indziej. Roboty u mas dosyć. Wydatki na utrzymanie straży miejskiej są wielkie a efektów brak.

nick t03.04.2020 16:49

A co to za samozwańczy stróż prawa jeździ po ulicach i puszcza muzyczkę (komunikat o epidemii) jego już zakaz poruszania nie obowiązuje??

Do "To sem ja"03.04.2020 13:43

Możemy odwołać każdego. Nawet jak niema takiego przepisu, to możemy. Tylko trzeba zebrać dużą lub bardzo dużą ilość podpisów. Na Śląsku, w wielu miastach odwołano już radnych i prezydentów. Ale zawsze podpisujący się na liście, musi być całkowicie przekonany, że osoba, którą chce odwołać, jest rzeczywiście winna. Lepiej kilka razy sprawdzić działania podejrzanej osoby, niż zaszkodzić sobie. Ale żeby potrafić myśleć, to trzeba mieć rozum. A to nie jest takie oczywiste. Znam wielu, nawet znanych ludzi, którzy myślą o sobie jak o osobie inteligentnej. Jednak wystarczy krótka rozmowa, żeby zobaczyć prostackie myślenie tego ze świecznika.

czy może ktoś wyjaśnić03.04.2020 13:38

"mundurowi mają prawo sprawdzić, gdzie i w jakim celu idziemy" Mógłby to ktoś wytłumaczyć, co jest dozwolone a co nie, czy jeśli powiem że idę do kościoła to ok? ale jeśli już na spacer to grzywna? jeśli wracam z kartoflami ze sklepu to ok? ale jeśli zamiast tego na obiad mam frytki czy chipsy to już mandacik? Policja weryfikuje wedle widzi mi się czy rzucają moneta?
Ps: Czy Białoruś przyjmuje represjonowanych ludzi na swoje terytorium?

Obywatel03.04.2020 13:34

Idę do sklepu. Łatwo trafić bo rozrzucone rękawiczki zabezpieczające pokazują jak dojść do sklepu. Jakieś zupełnie prostackie bydlądka szły wcześniej. Staję w kolejce 15 osobowej. Przed wejściem stojak w rękawiczkami z folii. Czekam koło 20 minut. W sklepie kilka osób, którym się nigdzie nie śpieszy. To objaw zwykłego prostactwa. Dziś, nie czas na przyglądanie się co rzucili na sprzedaż. Wiem co mam kupić, więc wrzucam do koszyka i szybko do kasy. Chwilę czekania, płacę i wychodzę. Nie widzę pojemnika na rękawiczki. Zdejmują tak jak to robią medycy i zabieram z sobą. Po drodze też widzę porzucone rękawiczki. Chamstwo tu mieszka i zostawia po sobie ślady. Znajduję niemal pusty śmietnik. Wyrzucam. Ale absmaku i myśli o wstręciuchach nie można wyrzucić. A to są ludzie wierzący. Tylko w co oni wierzą, w siebie, w to ze są lepsi od innych, w kościół, czy w Boga? Czekam na odpowiedź.

Gość03.04.2020 13:01

Ustawa niezgodna z konstytucja moge chodzic gdzie i kiedy chce! Mandatow nie przyjmuje. Konstytucja zapewnia mi swobode obywatelska tylko stan wyjatkowy moze mi je ograniczac

Do Max03.04.2020 12:55

Ty możesz sobie jedynie wziąć meter gumy i strzelić w łeb.

sowa03.04.2020 12:43

Mam konkretne pytanie. Czy osoby powracające z zagranicy powinny byc objęte automatyczną kwarantanna? Jak to działa? Muszą się sami zgłosić? Czy na granicy są już rejestrowani i potem poddani kwarantannie? Czy jakaś dowolność? Przyjeżdżają i co dalej?

do max03.04.2020 12:34

No nie byłbym taki pewny, teraz ustawy i prawo uchwala się na konferencjach prasowych, co z tego że bezsensu co z tego że niekonstytucyjnie? jaki sąd? o to już się nie bój Pan mniej niż zero już zadba o odpowiedni wyrok, mam nadzieje, że chociaż się przebudzicie i zobaczycie na własne oczy jak mocno i z całą stanowczością waszego dobra chce wasz Pislam

Mufasa03.04.2020 11:47

A jak sprawdza czy faktycznie idzie sie do pracy czy sklepu hahhaha

Gość03.04.2020 11:26

Straż niemiejska spała wczoraj na ślepej drodze przy obwodnicy około 10:45. To jest chyba ulica Okopowa a raczej jej ślepy zaułek - niestety myślą ze są niewidzialni a z obwodnicy jak na tacy ich widać.

Gość03.04.2020 11:07

Patrole cały czas powinny strzec mieszkańców. Gdzie teraz są na spacerze? Nie ma ich tam gdzie być powinni

To sem ja03.04.2020 10:27

Cóż, mamy taki chory system, że jako wyborcy g.wno możemy. Nie miżemy odwołać posła, prezydenta czy udiotycznej ustawy. A niby to NARÓD sprawuje władze w rej tfu-demokracji...
Tylko rozwiązania na wzór szwajcarski.

Gość03.04.2020 10:23

Chodzą dziadki na działkę

Czysty ryl03.04.2020 10:06

Jak założę mundur górniczy to też zaliczam się do "mundurowych" i mogę sprawdzać gdzie i w jakim celu idziemy i nakładać ewentualnie mandaty?

Lex03.04.2020 9:50

Piesze patrole? To może w końcu zobaczą te samochody parkujące na chodnikach. Bo z radiowozu ich chyba nie widać.

Max03.04.2020 9:50

Nie wprowadzonego stanu wyjątkowego więc mogę chodzić gdzie chce i kiedy chce a każdy sąd unieważni mandaty.

Zawstydzony wyborca.03.04.2020 9:13

Dziękuję służalczemu narodowi Polskiemu za głupotę i wiernopoddańcze służenie jedynej partii.

Minister Zdrowia w rządzie PiS, Łukasz Szumowski "...Stoimy naprawdę na brzytwie. To taniec na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób, niż na koronawirusa...?

Anal Iza03.04.2020 8:11

pojade autem. policja mnie zatrzyma. nie powiem gdzie jadę. dostanę mandat. Do kochanka jadę...

Gość03.04.2020 8:00

SM to jedyna służba mundurowa w tym kraju która nie ma przywilejów.

Marek03.04.2020 8:00

To już policja nie Polska a Pisowska

Marcelina03.04.2020 7:30

Redakcjo a do pracy tez trzeba bo na te zakupy nikt kasy nie da...

Jakos dzis rano w lidlu nikt nie sprawdzal ile osob wchodzi bylo sporo osób w tym starsi ludzie.....

Fakir na gwoździach03.04.2020 7:25

Od kiedy SM to mundurowi?