Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
3 kwietnia 2020

Mundurowi pilnują porządku. Ruszyły piesze patrole

Mundurowi pilnują porządku. Ruszyły piesze patrole
fot. KMP Jastrzębie

Nie wolno opuszczać mieszkań w celach innych niż zakupy niezbędnych produktów.  W sklepach może znajdować się mniej osób, niż dotychczas. W miasto wyruszyły piesze patrole składające się ze strażników miejskich i policjantów, aby pilnować porządku.

Kolejne obostrzenia wprowadzone przez rząd wymuszają wzmożoną kontrolę. Od czwartku na mieście można zobaczyć piesze patrole strażników miejskich i policjantów, pilnujących porządku. Mundurowi mają prawo sprawdzać, gdzie i w jakim celu idziemy, kontrolować samochody, odwozić do domów nieletnich samowolnie poruszających się po ulicy.

W dalszym ciągu kontrolowane będą osoby przebywające w kwarantannie. Za jej opuszczenie SANEPID może nałożyć karę nawet 30 tys. zł. Osoby zmuszone do przebywania w domu będą obowiązkowo kontrolowane za pomocą specjalnej aplikacji na telefony komórkowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja pilnuje noszenia maseczek i karze Policja pilnuje noszenia maseczek i karze

Błyskawiczne testy na koronawirusa.  Tylko 30 minut Błyskawiczne testy na koronawirusa. Tylko 30 minut

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
To sem ja06.04.2020 21:32

I oby jak najwięcej ludzi żyło normalnie. Bo te nieadekwatne obostrzenia to skandal i tresowanie uległości ludzi przed niekontrolowaną władzą. Nie mamy żadnych narzędzi, aby pozbyć się któregokolwiek z sejmu czy z sądu.
Koronawirus to produkt światowej elity (głównie medialny). Zrozumcie wreszcie...

Maxima 06.04.2020 19:04

grillują po krzakach i ogniska palą a policja po chodnikach spaceruje

Gość 06.04.2020 16:50

A w sklepach ogrodniczych oblężenie!
Ostatnimi czasy towar niezbędny do życia - bratki, kwiatki itd Zrobić kontrolę i mandaty się posypią

Gość06.04.2020 9:40

Sami mogą sobie mandaty wystawiać. Seniorzy cały czas chodzą wszędzie ich pełno. Patrole siedzą pozamykane w biurach.

zeby05.04.2020 17:57

Brawo Ola sto procent poparcia.

Gość05.04.2020 14:09

Erwin Zielonka, co ma łamanie Konstytucji, art 52 - chyba ?, z czynem zabronionym jak "obicie komuś gęby", dziwne porównanie, problem jest inny chyba, teraz wszyscy w domu siedzą, piszą te wypociny co wolno, co nie, o prawach itp., a mnie ciekawi co będzie za miesiąc, dwa, może pół roku, jak tak wszyscy dalej będziemy siedzieć w domu przed TV i netem, z czego będziemy żyć ?, no może emeryty, jakoś dadzą radę, jakoś tego nie widzę, chyba, że tylko ja jestem tak nie zaradny, że nie mam w skarpecie na jakieś pół roku takich "wakacji", zdrowia życzę ludziska,

Ola05.04.2020 13:41

Karać !! Karać !! I jeszcze raz karać !!!! I pisać mandaty !!!!

Jarek05.04.2020 13:06

@ Zielony Erwinie. Na jakiej podstawie policja chce mnie kontrolować. Czy wprowadzono jakiś stan nadzwyczajny, nie. To łamią konstytucję. Stąd dla mnie dziś policja jest jak milicja wykonująca polecenie parti. Kiedyś PZPR dziś Pis. Dlaczego PiS nie wprowadzi stanu wyjątkowego, bo chodź o Dudę. Mogę się założyć, że po wyborach wprowadza stan wyjątkowy, bo gospodarka będzie w agonii. A jak bedzie w agonii, to trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Obniżka emerytur, zarobków w budżetówce, pacyfikacja strajków. A do tego potrzeba całej władzy, Prezydenta, Premiera i policja do tłumienia niezadowolenia. Kto żył za PRL ten pamięta.

Erwin Zielonka05.04.2020 7:26

Jarek 23.38 a jak się coś wydarzy dadzą ci po gembie albo okradną czy wypadek to jak grzeczny chłopczyk zadzwonisz po tą policję.Sytuacja jest poważna a tu paru nawiedzonych wypisuje swoje paszkwile i na innych ludzi ten taki a ten taki a to robi a tego nie robi a niech każdy krytykujący popatrzy na siebie.

Uk05.04.2020 7:19

Grzyby ludzie siedzieli w domach i nie udawali mądrzejszych niż są to nikt nie musiałby chodzić i sprawdzać co kto robi . Ale ze zawsze znajda się mądrzejsi od Boga co wiedza wszystko i lekceważą obecna sytuacje , to stosowany jest środek przymusu . Tak było jest i będzie . Wiec apel do idiotow co nie wierzą w moc tej choroby : jak nie masz nikog znajomego np we Włoszech czy Hiszpanii czy tez USA i myślisz ze ta pandemia się tylko wokół twojego bloku kręci i ulubionej meliny to jesteś w błędzie . Tak durniu , idzie od tego zginąć . Na świecie jest więcej idiotow niż ludzi mądrych . Widać to z reszta po komentarzach na tej stronie . Niech głupcy chorują na własne życzenie , ale czemu maja zarażać ludzi przezornych?

Pokaż wszystkie opinie (46)