Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 kwietnia 2020

Nie mają na czynsz. Prezydent apeluje o umorzenie lub raty

Nie mają na czynsz. Prezydent apeluje o umorzenie lub raty
fot. pixabay

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa dotyka przedsiębiorców również w naszym mieście. Prezydent apeluje, aby okazać im pomoc i umorzyć lub zmniejszyć opłaty za czynsz.

Wielu przedsiębiorców wynajmuje lokale, za które nie jest w stanie zapłacić czynszu. Dlatego prezydent Anna Hetman apeluje, aby właściciele lokali umorzyli tą należność lub chociażby rozłożyli na raty albo przesunęli w czasie. W liście skierowanym do spółdzielni oraz innych właścicieli prezydent zwróciła się o rozważenie takich udogodnień.

- Czas, w którym wszyscy znaleźliśmy się, jest dla nas nowy, nieznany i szczególnie trudny. Dla każdego, niezależnie po której stronie się znajduje. Pandemia spowodowana koronawirusem i związane z tym ograniczenia powodują ogromne straty w gospodarce oraz budżetach przedsiębiorców, budżetach domowych, budżecie miasta oraz innych podmiotów działających na rynku. Musimy mieć wszyscy świadomość, że wiele firm może nie przetrwać trudnego okresu, kiedy możliwości prowadzenia działalności gospodarczej są bardzo ograniczone lub wręcz niemożliwe, dlatego każde, choćby najmniejsze wsparcie jest bardzo cenne. Wiem, że podobnie jak wszyscy jesteście Państwo w trudnej sytuacji, dlatego dziękuję tym, którzy już angażują się w rozwiązania skierowane do osób fizycznych i przedsiębiorstw – pisze Anna Hetman.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
adam07.04.2020 5:46

HAHAHA.... czyli pani prezydent umorzy mi płatność za czynsz???
Wynajmuje od miasta spory kawałek placu i muszę płacić.

Oko proroka06.04.2020 15:44

Przecież minister z czasów koalicji PO, PSL powiedział że szanuje biznesmenów a nie frajerów to trzeba ich przywrócić do rządzenie wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów

gość06.04.2020 8:58

W sprawie systematycznego wywożenia smieci prosze przejść sięp po Jastrzębiu i zobaczycie na własne oczęta. Siedzi was tyle i oprócz naliczania opłat macie równiez obowiązek sprawdzać wykonawców. Czy to nie jest oczywiste? Nikogo nie obchodzą papierowe harmonogramy ale real!!!!

Tylda matylda05.04.2020 17:03

Gdzie wam niby śmieci nie wywożą ?Od poniedziałku do piątku sa brane Poniedziałek środa piątek 1000-lecia Truskawkowa Stodoły Zofiówka Łowicka Śląska Kurpiowska Kaszubska Co dwa tygodnie w czwartki i piątki Bzie i Ruptawa Co dwa tygodnie wtorki i czwarki Górne i dolne To obsługuje Transgór Nie wiem Jakie harmonogramy ma Komunalnik i Eko

Ola05.04.2020 13:57

Może prezydent się wypowie dlaczego tyle pieniedzy przekazała na GKS Jastrzębie po czym ten wyrzucił dzieci . Albo dostał za mało albo pokazywał wcześniej ile dzieci ma dlatego taka a nie inna dotacje dostali. Janicki wróć = 0 zł GKS Jastrzębie !!!!

Gość05.04.2020 12:16

Od udzielania pomocy finansowej jest Ośrodek Pomocy Społecznej i tak należy potrzebujących kierować, a nie do spółdzielkni mieszkaniowej. SM to nie magistrat i jego jednostki. Zacznijcie kumać i zwalniać bp macie wysokie czynsz. Najpierw załatwcie sobie obniżkę czynszu dla siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i sławetnego kina!!!

Gość05.04.2020 7:29

A za nieczynne kino za dzierżawę dalej płaci 80 tysięcy miesięcznie jakiemuś pasibrzuchowi z naszych podatków .Skandal.

Gość04.04.2020 22:23

Pani prezydent niech zajmie się wywwozxem śmieci, bo to należy do jej ibowiązków. Mieszkańcy apelują do pani prezydent niech zacznie robić to za co jej płacą. Niech obniży czynsze osobom wynajmującym z jej zasobów. Niech ściągnie inwestorów i utworzy miejsca pracy, bo to obiecała pięć lat temu!!!! Niech przestanie apelować ale zacznie pracować lub solidnie pracowników nadzorować!!!!

Miko 04.04.2020 20:02

Nic nikomu nie umarzać w du.... ę, skoro wszyscy komentują że górnicy mają to Ci bardziej przedsiębiorczy też powinni mieć a nie płakać że muszą zamknąć albo zlikwidować zakład tudzież miejsca pracy. Masz odłożone to żyjesz a jak nie to giniesz proste w demokracji.

Gość04.04.2020 17:20

W jasmosie czynsz wzrósł za długi zrobione orzrz góralską chatę

Pokaż wszystkie opinie (33)