Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 kwietnia 2020

Górnicy boją się o wypłaty

Górnicy boją się o wypłaty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa rozszerza się. Przemysł węglowy również musi dostosować się do nowych warunków. Górnicy jednej ze spółek węglowych obawiają się o to czy otrzymają swoje wynagrodzenia.

W kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, w której pracują również jastrzębianie, górnicy obawiają się, czy bez przeszkód otrzymają swoje wypłaty. Jednak zarząd PPG zapewnia, że nie przewiduje, aby były z tym jakieś kłopoty i uspokaja, że pieniądze zostaną wypłacone w terminie. W tej sprawie zarząd spółki zwołał telekonferencję z przedstawicielami związków zawodowych.

Zarząd PPG poinformował, że zauważa się spadek zużycia energii elektrycznej w sektorze przedsiębiorstw, a więc i mniejsze zapotrzebowanie na węgiel energetyczny. Także Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że otrzymuje wiadomości o ograniczeniach kontraktów na sprzedaż węgla z powodu ogłoszenia przez odbiorców działania tzw. siły wyższej. Oprócz tego do czynników, które mogą zakłócić lub uniemożliwić działalność grupy kapitałowej, JSW zalicza możliwość ograniczenia transportu kolejowego lub morskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: "Skończyły się wymówki dla polityków" Górnictwo: "Skończyły się wymówki dla polityków"

Koszt kryzysu w JSW to ok. 78 mln zł. Spółka wystąpi o pomoc Koszt kryzysu w JSW to ok. 78 mln zł. Spółka wystąpi o pomoc

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (125)
Wiktor 02.05.2020 18:53

witam mam pytanie czy jak przeszlem w tym roku na emeryture to czy deputat tez mi się należy czy mogę skladacwniosek

Gosc09.04.2020 10:00

To niech zaczną przyjmować na kopalnie to chętnie ludzie pójdą...

Gość 3809.04.2020 3:34

Jeśli ktoś tak zazdrości co ma gornik i zaglada mu do kieszeń czemu sam nie idzie tam pracować, też zostanie to czego mu zazdrości .I przekona się na stres albo wruci do domu albo nie.Jak narażają swoje życie

Janusz Tracz do Gość Dziś o 9:3806.04.2020 18:36

a moze ty zmien robote i przestan sie czlowieku czepiac innych i zagladac im do portfela, kazdy walczy o swoje i moze ty tez zacznij, no ale ty wolisz lamentowac w necie jaki to biedny jestes i do wszystkiego doplacasz, ehh szkoda na was strzepic morde

Gość06.04.2020 9:38

Górnik to taka rasa roszczeń ciągle mało, zmień robotę przestań kwiczec. Wasze baby do roboty.

Żona Górnika06.04.2020 7:58

W życiu o nic się tak nie martwię jak o wypłatę męża.

byczek05.04.2020 23:59

Do Aga 83. Takie bajki to sobie opowiadaj dzieciom w przedszkolu może ktoś uwierzy. Doliczyłaś deputat węglowy, Barbórkę, 14 ke kartki na żywność itp... Ciekawe jakiego przedmiotu jesteś nauczycielką? Chyba nie matematyki!

Do hawk Dziś o 14:5705.04.2020 18:42

Pomorze ... to kraina geograficzna

hawk05.04.2020 14:57

realista uderz glowa w mur, moze pomorze

Realista05.04.2020 13:05

Jsw Musi wprowadźic plan ratunkowy z uwzględnieniem obniżki płac wszystkim. Przejdziemy ten trudny okres zaciskajac mocno pasa albo... Nie wiadomo co nas czeka..

Pokaż wszystkie opinie (125)