Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
9 kwietnia 2020

Czy można pójść na działkę w czasie epidemii? Będą kary

Czy można pójść na działkę w czasie epidemii? Będą kary
fot. pixabay

W czasie epidemii koronawirusa obowiązują poważne ograniczenia. Często mieszkańcy zastanawiają się, czy można wyjść na działkę?

Na pytanie czy można udać się na działkę odpowiada Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, ale jednak są poważne ograniczenia.

- Można udać się w celu podlania roślin lub nakarmienia zwierząt, które znajdują się na tej działce, ale potem powinno się wrócić do domu. Zakazane jest organizowanie spotkań towarzyskich (np. grillowania) - wyjaśnia asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Oznacza to, że jeśli policja przyłapie nas na organizowaniu spotkania towarzyskiego na działce, to narażamy się na otrzymanie mandatu karnego w wysokości do 500 zł. Mundurowi mogą też skierować wniosek do SENEPIDU, który może ukarać nas grzywną do 30 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nastolatki plują i wyzywają starszą kobietę Nastolatki plują i wyzywają starszą kobietę

5 tysięcy przestępstw. Najwięcej w rodzinach 5 tysięcy przestępstw. Najwięcej w rodzinach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
j-bie12.04.2020 18:59

a dlaczego nie można sobie posiedzieć na działce?ci co maja swoje domki mogą siedzieć u siebie w ogródku i się opalać a reszta co ma na uboczu swoje miejsce nie może tego zrobić?

Podpis10.04.2020 8:06

A gdzie można zgłosić kogoś kto za nic ma obostrzenia i codziennie całą rodzinka z nieszczepionym synkiem siedzi na działeczce przy grilku i alkoholu?

!!!10.04.2020 6:44

Ale ale w jbiu nie rządzi osoba z PiS Panie Jarku!!

Dzejdzej201010.04.2020 2:27

Ok niech będą kary i 30k ale jeśli o coś policja będzie chciała (prosiła) to stawka będzie nasza razy 30k . Nic za darmo nie przychodzi.

TPW10.04.2020 2:17

Do allep: uwazz WHO? Ile dziennie ludzi z głodu umiera? Nie ma pieniędzy na jedzenie a tutaj?

Tylda matylda09.04.2020 22:07

@gość Jakie śmieci ? Zmieszane Są odbierane non top Chyba że masz pobudlowane Niestety musisz czekać Nie wiem jakie ceny są na cofico na dębinie Ale tam zapłacisz Na pszoku do pł tony masz za frre

Strzałowy z wnęki09.04.2020 20:15

Do Pytanie, jak jesteś biedny co zrób coś z tym, zmień pracę weź kredyt, jak to radził guru wielu wypowiadających się tutaj...

Mati09.04.2020 20:03

Ciekawe Podlać rośliny. Od razu widać że pani aspirant z działką lub jakimikolwiek uprawami niewiele ma wspólnego. Wiosną na działkę idzie się po to aby coś posiać lub uporządkować. Jak teraz tego nie zrobię to o świeżych warzywach nie ma co marzyć. Istotne jest aby na tej działce nie robić spotkań towarzyskich. Jest to w zdrowotnym interesie działkowca i jego rodziny. No chyba że działkowiec uważa że koronawirus się go nie ima. Podobno osoba z Jastrzębia chora na covid-19 niestety zmarła. Nikt z nas nie może być pewien że nie zachoruje więc lepiej uważać.

Jarek09.04.2020 19:33

To nie jest policja polska, to jest policja pisowska. Gardzę ta formacja.

Gość09.04.2020 18:05

Pani aspirant, a śmieci? Wiadomo, że PSZOK i lasy pozamykane. Wystarczy w obręb lasu podrzucić, czy do kontenera na osiedle?

Pokaż wszystkie opinie (29)