Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 kwietnia 2020

JSW w czasie epidemii. Obrona miejsc pracy

JSW w czasie epidemii. Obrona miejsc pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

O tym czy kopalnie są bezpieczne w czasie epidemii i jak radzą sobie z tą trudną sytuacją mówi wiceprezes JSW Artur Dyczko. Zapewnia, że spółka robi wszystko, aby ochronić pracowników i ich miejsca pracy.

- Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od pracowników. Kopalnia nie jest źródłem zakażenia. Jeżeli nikt nie wniesie do niej wirusa, wszyscy będą bezpieczni. Dlatego apeluję – dbajcie o siebie, bo tylko wtedy uratujemy miejsca pracy i zdrowie nas wszystkich. Odpowiedzialne zachowanie poza pracą chroni nas przed zarażeniem w pracy. Od samego początku przyjęliśmy zasadę, że brama jest nasza linią obrony. Pomiary temperatury ciała wchodzących górników, namioty medyczne dla osób z podejrzeniem, akcja informacyjna - mówi wiceprezes JSW Artur Dyczko

Wiceprezes JSW podkreśla, że spółka robi wszystko, żeby chronić pracowników oraz miejsca pracy.

-  To wojna z niewidzialnym wrogiem! Tylko dyscyplina i rozsądek naszych pracowników dają nam szansę tworzyć warunki bezpiecznej pracy. Musimy w tej walce być konsekwentni i zdyscyplinowani bo inaczej przegramy te wojnę - apeluje Artur Dyczko.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video] Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video]

Epidemia koronawirusa w Jastrzębiu wyhamowuje? Epidemia koronawirusa w Jastrzębiu wyhamowuje?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
jożin13.04.2020 17:39

Całą ta sytuacja w pgg i jsw skłania do zadania wielu pytań odnośnie zarządzania. Powinno się z niej wyciągnąć wnioski na przyszłość, kiedy sytuacja wróci do normy. Ciekawe jak kształtuje się wydobycie i metry przy systemie 3 zmianowym. Może gra jest warta świeczki, można zostać przy 3 zmianowym i dołożyć np. 18 i 24, albo zmianę konserwacyjną. Można by też zadać pytanie o masę sztucznych stanowisk do przewracania niepotrzebnych nikomu papierków, które pewnie znacząco obciążają rachunki obu firm górniczych. Oczywiście to pytanie jest retoryczne, gdyż w obecnych czasach ZZ raczej idą w przeciwnym kierunku, a zmiana nastąpi jak jedna czy druga firma upadnie, tylko wtedy to ... Jak będzie bardzo źle, a nawet jak nie będzie to się powie górnikom, że jest źle i trzeba zaś zawiesić... Niestety krótka pamięć zarządzających państwowym kapitałem tak wygląda, kryzysy są regularne co parę lat, a my jak zwykle nieprzygotowani.

gzewka10.04.2020 10:00

Czubaka czasami pomyśl. To są zdjęcia zdobione pewnia pół roku temu.

Awf10.04.2020 9:59

Czubatka, przecież to z archiwum?

Czubaka10.04.2020 7:51

Ale plama panowie zarządzający JSW ! Tyle zapewniacie o podjętych krokach w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Mierzenie temperatury, dezynfekcja pomieszczeń a w najnowszej gazecie "Jastrzębski Węgiel" na ostatniej stronie w dziale "Nasi pracownicy" zdjęcia pracowników bez masek !! No to jak to tak ? !

Awf10.04.2020 7:47

Do Matka: a to nie jest prawdą? Samo się?

Hajer10.04.2020 7:17

Nie ma się co śmiać tylko robić to co każą. Ja trza bydzie to na parkingu już byda w kombinezon się seblykoł.

górnik Boryński09.04.2020 22:59

No ZZ ZZG zamknięty dla zwykłego górnika ale bibę świąteczną dziś to mieli wielką, oczywiście w gronie zamkniętym i kilku byłych członków emerytów zaprosili do pochlania. A nie wróć to teraz nazywa się dezynfekcja wewnętrzna.

Janusz Tracz 09.04.2020 20:59

okazalo sie ze tyle ludzi w biurach jest niepotrzebnych

erwin09.04.2020 20:48

Jutro rano się dowiecie :) Szczygłowice :) a na razie widać ciszaaaaaaaaa

Strzałowy z wnęki09.04.2020 20:23

Kolega, myjesz plecy?? Kiedyś to było....

Pokaż wszystkie opinie (25)