Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
TEB Edukacja
10 kwietnia 2020

Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni?

Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni?
fot. pixabay

Długotrwałe przebywanie w domach jest męczące. Ludzie nie wytrzymują i wychodzą niekoniecznie, aby zaspokoić swoje potrzeby życiowe. Często widzi się ich, jak biegają po bieżni.

- Czy policjant może dać mi mandat za bieganie po bieżni. Nie ma tam żadnej innej osoby, a jeśli już to zachowujemy duże odstępy. Jak to jest? – pyta jeden z czytelników.

Policja zwraca uwagę, że wychodzenie z dom powinno być ograniczone tylko do absolutnego minimum. Przemieszczać można się w przypadku dojazdu do pracy, zakupów w sklepie spożywczym czy aptece. Można też dojechać do lekarza lub, aby pomóc innym w potrzebie życiowej. Poza tym z użyteczności publicznej wyłączone są parki, lasy, bulwary, wszelkie miejsca rekreacji czy wypoczynku.

Tak więc bieganie w celach rekreacyjnych nie wchodzi w skład wyżej wymienionych potrzeb życiowych. To od policjanta, który będzie podejmował interwencję zależy, czy obywatel zostanie tylko upomniany czy ukarany mandatem w wysokości do 500 zł.  Można też nie przyjąć mandatu i wówczas to sąd zdecyduje, czy prawo zostało złamane. Inną możliwością jest skierowanie przez mundurowego wniosku o ukaranie do SANEPID-u, wówczas grzywna może wynosić nawet do 30 tys. zł z nakazem natychmiastowej wykonywalności. Ewentualne roszczenia sądowe mogą być długotrwałe i przesunięte na czas po zakończeniu epidemii.

Warto w tym kontekście przytoczyć wypowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, że „To nie jest czas na szlifowanie formy. Trening i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
wojak szwejk14.04.2020 14:34

a karakan może na cmentarz? iść ,?

Erich Gołkowice14.04.2020 11:10

Osadnik a Niemcy,Francja,Czechy,USA itd tam też są obostrzenia i niktnl nie narzeka tak jak jednostki patologiczne jak ty.

Osadnik14.04.2020 10:59

Za PiS mamy Państwo Policyjne. Prezes robi co chce reszta milczy.

DO ZEFIR13.04.2020 10:57

Ty tak na poważnie ? Przecież te zamieszki pod JSW były sprowokowane .Kto był blisko ten wie o co chodzi. Wkrótce potem nastąpiło przejęcie władzy. Ma ktoś coś więcej do dodania ??

gość12.04.2020 21:09

Myślę że policjanci mają rozum i nie biorą tych rozkazów aż tak do serca to też ludzie i mieszkają wśród nas..Wstanie wojennym jak ludzie wyszli na ulicę to mówili milicji my wiemy gdzie mieszkacie.Niech policja szanuje ludzi a my szanujmy policję .To nie jest stan wyjątkowy by ludzi karać było widać wczoraj w Warszawie nikt nie został ukarany przykład idzie z góry.

To sem ja11.04.2020 23:32

"Gdyby nie TVN i POLSAT, to byśmy mieli mózgi zlasowane" - ty tak na poważnie? Wszystkie duże tv to media okrągłostołowe. Rozsądny człowiek ich nie ogląda. A przynajmnie przez palce patrzy na insynucje przez nie podawane. Wyłączcie tv, włączcie myślenie. Tyle, ale raczej AŻ tyle...

Właśnie "Opamiętaj się sam" 11.04.2020 22:03

Gdyby nie TVN i POLSAT, to byśmy mieli mózgi zlasowane. Z drugiej strony, odmóżdżali nas za czasów PZPR. Przemówienia, to znaczy bełkot I sekretarzy, takich przestępców jak Grudzień powodowały, że tworzył się sprzeciw. Dziś też czuć jak "ziemia drży" przeciw PiS. Jeszcze tylko głupcy dają się nabrać na kłamstwa codziennie wypowiadane przez ludzi z PiS. Bo nikt z nich nie reprezentuje czegoś w rodzaju inteligencji o kultury.
Nie można znaleźć niko w PiS wartego posłuchania i zastanowienia się co mówi, bo może ma rację? Nie ma i nie będzie. A dobił nas Kaczyński, prawnie zwykły poseł, który w towarzystwie ludzi prostych ale za to wiernych, złożył wieniec pod pomnikiem. To straszne, jak PiS nie szanuje nawet siebie.

Osad11.04.2020 15:52

Uwaga Uwaga tu policja proszę zejść z bieżni. Rozbawiło mnie usłyszane przez okno hasło. A biegacz siup ale w druga stronę xD

To sem ja11.04.2020 13:36

Gość Dziś o 7:23, nie chodzino stronę, tylko o FAKTY tam przytoczone. Bo tych informacji nie uświadczych w "wolnych" dużych mediach masowego rażenia...
Widać dookoła, jak skutecznie media piorą mózgi...

Podpis11.04.2020 13:19

A za nieodesłanie karty do głosowania z podpisanym oświadczeniem grozi do 3 lat więzienia. Głosu nie trzeba zaznaczać. Liczący sami to zrobią jak będzie potrzeba.

Pokaż wszystkie opinie (53)