Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 kwietnia 2020

Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni?

Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni?
fot. pixabay

Długotrwałe przebywanie w domach jest męczące. Ludzie nie wytrzymują i wychodzą niekoniecznie, aby zaspokoić swoje potrzeby życiowe. Często widzi się ich, jak biegają po bieżni.

- Czy policjant może dać mi mandat za bieganie po bieżni. Nie ma tam żadnej innej osoby, a jeśli już to zachowujemy duże odstępy. Jak to jest? – pyta jeden z czytelników.

Policja zwraca uwagę, że wychodzenie z dom powinno być ograniczone tylko do absolutnego minimum. Przemieszczać można się w przypadku dojazdu do pracy, zakupów w sklepie spożywczym czy aptece. Można też dojechać do lekarza lub, aby pomóc innym w potrzebie życiowej. Poza tym z użyteczności publicznej wyłączone są parki, lasy, bulwary, wszelkie miejsca rekreacji czy wypoczynku.

Tak więc bieganie w celach rekreacyjnych nie wchodzi w skład wyżej wymienionych potrzeb życiowych. To od policjanta, który będzie podejmował interwencję zależy, czy obywatel zostanie tylko upomniany czy ukarany mandatem w wysokości do 500 zł.  Można też nie przyjąć mandatu i wówczas to sąd zdecyduje, czy prawo zostało złamane. Inną możliwością jest skierowanie przez mundurowego wniosku o ukaranie do SANEPID-u, wówczas grzywna może wynosić nawet do 30 tys. zł z nakazem natychmiastowej wykonywalności. Ewentualne roszczenia sądowe mogą być długotrwałe i przesunięte na czas po zakończeniu epidemii.

Warto w tym kontekście przytoczyć wypowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, że „To nie jest czas na szlifowanie formy. Trening i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Karwinie również zakażenia koronawirusem W Karwinie również zakażenia koronawirusem

Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona? Górnicza wypłata zostanie znacznie obniżona?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
wojak szwejk14.04.2020 14:34

a karakan może na cmentarz? iść ,?

Erich Gołkowice14.04.2020 11:10

Osadnik a Niemcy,Francja,Czechy,USA itd tam też są obostrzenia i niktnl nie narzeka tak jak jednostki patologiczne jak ty.

Osadnik14.04.2020 10:59

Za PiS mamy Państwo Policyjne. Prezes robi co chce reszta milczy.

DO ZEFIR13.04.2020 10:57

Ty tak na poważnie ? Przecież te zamieszki pod JSW były sprowokowane .Kto był blisko ten wie o co chodzi. Wkrótce potem nastąpiło przejęcie władzy. Ma ktoś coś więcej do dodania ??

gość12.04.2020 21:09

Myślę że policjanci mają rozum i nie biorą tych rozkazów aż tak do serca to też ludzie i mieszkają wśród nas..Wstanie wojennym jak ludzie wyszli na ulicę to mówili milicji my wiemy gdzie mieszkacie.Niech policja szanuje ludzi a my szanujmy policję .To nie jest stan wyjątkowy by ludzi karać było widać wczoraj w Warszawie nikt nie został ukarany przykład idzie z góry.

To sem ja11.04.2020 23:32

"Gdyby nie TVN i POLSAT, to byśmy mieli mózgi zlasowane" - ty tak na poważnie? Wszystkie duże tv to media okrągłostołowe. Rozsądny człowiek ich nie ogląda. A przynajmnie przez palce patrzy na insynucje przez nie podawane. Wyłączcie tv, włączcie myślenie. Tyle, ale raczej AŻ tyle...

Właśnie "Opamiętaj się sam" 11.04.2020 22:03

Gdyby nie TVN i POLSAT, to byśmy mieli mózgi zlasowane. Z drugiej strony, odmóżdżali nas za czasów PZPR. Przemówienia, to znaczy bełkot I sekretarzy, takich przestępców jak Grudzień powodowały, że tworzył się sprzeciw. Dziś też czuć jak "ziemia drży" przeciw PiS. Jeszcze tylko głupcy dają się nabrać na kłamstwa codziennie wypowiadane przez ludzi z PiS. Bo nikt z nich nie reprezentuje czegoś w rodzaju inteligencji o kultury.
Nie można znaleźć niko w PiS wartego posłuchania i zastanowienia się co mówi, bo może ma rację? Nie ma i nie będzie. A dobił nas Kaczyński, prawnie zwykły poseł, który w towarzystwie ludzi prostych ale za to wiernych, złożył wieniec pod pomnikiem. To straszne, jak PiS nie szanuje nawet siebie.

Osad11.04.2020 15:52

Uwaga Uwaga tu policja proszę zejść z bieżni. Rozbawiło mnie usłyszane przez okno hasło. A biegacz siup ale w druga stronę xD

To sem ja11.04.2020 13:36

Gość Dziś o 7:23, nie chodzino stronę, tylko o FAKTY tam przytoczone. Bo tych informacji nie uświadczych w "wolnych" dużych mediach masowego rażenia...
Widać dookoła, jak skutecznie media piorą mózgi...

Podpis11.04.2020 13:19

A za nieodesłanie karty do głosowania z podpisanym oświadczeniem grozi do 3 lat więzienia. Głosu nie trzeba zaznaczać. Liczący sami to zrobią jak będzie potrzeba.

Pokaż wszystkie opinie (53)