Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
14 kwietnia 2020

Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie rozdać

Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie rozdać
fot. pixabay

Święta, święta i po świętach. Nierzadko po takim świętowaniu zostaje masę artykułów spożywczych. Nie wyrzucajmy tych produktów do śmietnika!

Od lat pojawiają się apele, aby nie wyrzucać jedzenia po świętach do śmietnika, ja i na co dzień. Po co marnować te produkty. W Jastrzębiu od lat działa jadłodzielnia, gdzie można dać te produkty. Szafa, gdzie można przekazać, to co zostało ze świątecznego stołu znajduje się przy ulicy Wielkopolskiej oraz Arki Bożka, w okolicach Targowiska Miejskiego.

Przypomnijmy, że ideą foodsharing’u jest dzielenie się zbędnym jedzeniem, tak aby nie dopuścić do jego zepsucia. Ma to spowodować, że społeczeństwo chętnie będzie pomagać sobie nawzajem. Niezależnie od pochodzenia, poziomu życia czy wyznawanych poglądów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie postawić nową jadłodzielnię? Gdzie postawić nową jadłodzielnię?

Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie przekazać je innym Nie wyrzucajcie jedzenia! Możecie przekazać je innym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość14.04.2020 16:26

To sem ja 11.18 twój kolejny odcinek science fiction

Zołza z Zofiófiówki14.04.2020 16:21

Bez komentarza ,
smietniki wywalone zakupami z ,przed Wiekanocy!!!
Syf , kiła i mogiła ,błe .
Ludzie opamiętajcie się !!!

Gość14.04.2020 13:26

Świetna inicjatywa. To ja poproszę ten kawałek baleronu ze zdjęcia.

Zuza14.04.2020 12:31

szkoda że tylko na Wielkopolskiej, powinna być na każdym osiedlu.

To sem ja14.04.2020 11:18

Jadłodzielnia... a obok patrol czekający, aby rozdawać mandaty z specustawy.
Przybywa filmików z całej Polski pokazujących, jak młode gnojki w mundurze (zomole) szarpią się z ludźmi i nadinterpretowują przepisy. Ciśnienie rośnie, pracy ubywa, władza się zbroi, zakaz zgromadzeń... "jeszcze będzie normalnie".

Erich Gołkowice14.04.2020 10:10

Przejeżdżając przez Jastrzębie zauważyłem koło jednego śmietnika dwie suche bułki to pewnie te co tak na gwałt były potrzebne aż policja przyjechała między 10-12 a było widać pełny kontener jedzenia to pewnie ci nie nażarci wyrzucili co im tak seniorzy przeszkadzali w sklepie.A dziś puste sklepy kaj są ci co tak tu złorzeczyli że nie można zakupów zrobić?A pewnie ładują jedzenie do kosza na śmieci.