Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 kwietnia 2020

Kryzys w górnictwie. Chcą obniżyć pensje gornikom

Kryzys w górnictwie. Chcą obniżyć pensje gornikom
fot. JZR

Kryzys dotyka branże węglową. Coraz częściej pojawiają się głosy, aby skrócić czas pracy górnikom i zmniejszyć pensje. Jedna ze spółek górniczych już złożyła taką propozycję. 

Górnicy, także ci mieszkający w Jastrzębiu, a pracujący w rybnickich kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, mogą mieć obniżone pensje. Z taką propozycją zwrócił się zarząd firmy do związków zawodowych spółki.

Obniżka pensji, około 20 proc., wiązałaby się ze skróceniem czasu pracy o jeden dzień w tygodniu. Konieczność wprowadzenia tak drastycznych oszczędności wiąże się z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, a co za tym idzie na węgiel. Część elektrowni już wycofuje się z wcześniej zawartych kontraktów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
Leniwy samuraj18.04.2020 20:55

Górnicy nie zasługują na nic

Don_domini18.04.2020 10:37

Górnicy w większości głosowali za PiS, który naobiecywał im wszystko co chcieli. Teraz jak się wszystko sypie przez ich politykę wobec całego kraju i rozdawnictwo to już jest źle? Z pustego nawet Salomon nie naleje.

Zirytowany16.04.2020 16:16

Zamknąć w cholerę nierentowne kopalnie i po problemie

RYLigia 16.04.2020 14:12

A nie lepi zawierzyć górnictwo Matce Boskiej Bolesnej??

Korona Wirós16.04.2020 11:31

@Gość

"A tu pierdoła że prądu i ciepła zużywa się mniej."

Gospodarstwa dmowe to PIKUŚ. Stoi przemysł, fabryki, przedsiębiorstwa czyli największi odbiorcy energii. Nie?

Przedsiębiorca pełna gębą 16.04.2020 11:16

Bo zawsze obniża się pensje osoba najniżej w hierarchii. Czyli pracownikom fizycznym. Ponieważ jest takie uznanie ze bez pracowników biurowych kadr itd nie było by firmy. I fakt. Maja racje. Ale to pracownik daje przychody firmie. Co z tego ze są kadry jak nie ma kto pracować. Np po co 20 nadsztygarów jak nie ma ani jednego pracownika który by pracował tam na dole na poziomie -900m. Moim zdaniem zabrać po 10% każdemu z pensji. Każdemu! Jak jedna firma to jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Od prezesa do pracownika fizycznego.

Mieszkanka16.04.2020 11:02

Dlaczego ciągle mówi się o obniżeniu płacy gornikom a nie mówi się o obnizeniu płacy biuralistom a szczegolnie kadrze zarządzającej i radzie nadzorczej nie oni narażają swoje życie tylko górnik pracujący na dole

Mmmmm16.04.2020 9:52

No ciekawe który górnik pracujący na dole ma co miesiąc na swoim koncie 10tys hahaha pikarzci mi taki ROR na tą kwotę

Gość16.04.2020 9:23

Zmniejszone zapotrzebowanie na węgiel czyli ciepło i prąd w czasie gdy wszyscy siedzą dużo więcej w domach. A więc więcej ogrzewają swoje domy oraz więcej siedzi się przed tv czy komputerem. Graczy jest tylu że padają serwery. A tu pierdoła że prądu i ciepła zużywa się mniej.
Za debili ludzi robią i za złe decyzje rządu chcą zwykłych ludzi jarać. A żal mi jest was, tych którzy łykacie te rządowe kłamstwa.

gierek16.04.2020 9:14

najwyższy czas. jeszcze powinni zabrać przywileje emerytalne

Pokaż wszystkie opinie (65)