KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
Wesele w Dąbrówce
16 kwietnia 2020

Wesprzyj starszego, schorowanego pieska

Wesprzyj starszego, schorowanego pieska Pies Gutek
fot. Fundacji Projekt Kosma Pomagamy Psim Seniorom

Gucio to starszy, schorowany piesek.  Część swojego życia spędził w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu. Teraz, w domu tymczasowym ma zapewnioną opiekę i troskę. Jednak Gucio choruje, a jego leczenie jest kosztowne.

Mały czekoladowy staruszek, znajduje się pod opieką Fundacji Projekt Kosma Pomagamy Psim Seniorom. Gucio był podopiecznym jastrzębskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na szczęście swoje ostatnie dni spędza otoczony troską i opieką.  Fundacja zwraca się o pomoc, do tych którzy chcieliby wspomóc leczenie pieska. Można to zrobić za pośrednictwem portalu charytatywnego.

- Kiedy do nas trafił na początku był jednym wielkim kłębkiem przerażenia, kulił się i siusiał ze strachu przy każdej próbie kontaktu, dotyku, głaskania. Przez pierwsze dni był tak przerażony, że nie jadł, żeby zdobyć jego zaufanie karmiłam go z ręki. Z czasem obserwując inne nasze psiaki uspokajał się, uczył od nich zachowania w domu, nabierał zaufania. W tej chwili pozwala się wziąć na ręce, przytulać, widać, że dotyk, głaskanie sprawiają mu przyjemność.  Nabrał pewności siebie w kontakcie z innymi psiakami, potrafi głośno szczekać, choć na początku myślałam, iż jest niemy, bo przez kilka pierwszych miesięcy pobytu nie wydawał żadnych odgłosów.

W ostatnim okresie czasu nasiliły się u niego zmiany skórne, na grzbiecie w kilku miejscach Gutek ma wyłysienia, okazało się, że przyczyną jest grzybica. Zostało wdrożone leczenie. Gutek 2 razy w tygodniu jest kąpany w szamponie dermatologicznym, a chore miejsca spryskiwane są preparatem przeciwko grzybiczym. W najbliższym czasie planowane są u niego kontrolne badania krwi, w tym hormony tarczycy oraz USG brzucha i echo serca, koszt tych badań wyniesie ok 300zł, a już w tej chwili mamy do opłacenia 2 faktury za leczenia Gutka na kwotę 367zł, a ponieważ w kasie fundacyjnej pustki zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc - napisała opiekunka pieska.

Możesz wspomóc Gucia klikają tutaj

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piesi mogli zginąć na pasach Piesi mogli zginąć na pasach

71-latek potrącony na pasach 71-latek potrącony na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!