Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -11°-15°
17 kwietnia 2020

Pracują na bombie biologicznej. Pomóżcie im!

Pracują na bombie biologicznej. Pomóżcie im!
fot. UM / Łukasz Parylak

Jastrzębscy ratownicy medyczni będący na pierwszej linii walki z koronawirusem apelują o to, aby mieszkańcy pomogli im spokojnie pracować. Pracują niemal bez przerwy z odpoczynkiem na sen, bez kontaktu z bliskimi. Poniżej zamieszczamy apel ratowników.

Nam powoli brakuje sił. Ciągła niepewność, co do wywiadu chorobowego. Zmienność wytycznych, "przepychanki" w szpitalach, który ma pacjenta przyjąć, odsyłanie od szpitala do szpitala. Praca na bombie biologicznej nie służy nam i naszym rodzinom. Czujemy obciążenie fizyczne i psychiczne. Wielu z nas nie ma od dłuższego czasu kontaktu ze swoimi rodzinami. Prawie nie odpoczywamy. Ewentualnie śpimy trochę bo fizjologia ma swoje prawa.

Chcesz nam pomóc? Super. Pamiętaj, że jeżeli możesz sam dotrzeć do szpitala, bo np., masz wybity bark, zrób to! Nie wołaj pogotowia! Dzwoń do POZ i pamiętaj, że po godzinie 18:00 przyjmuje ekipa nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Jeżeli Twój senior potrzebuje wsparcia bliskich i opieki zatroszcz się o niego! Nie wołaj nas! My w ciągu kilku minut wizyty nie rozwiążemy Jego problemów z samotnością. Jeżeli Twój sąsiad, znajomy żyje w trudnych warunkach socjalnych, nie wołaj nas! Nie jesteśmy w stanie zaradzić tym problemom. Pamiętaj! My jesteśmy w pogotowiu, by ratować zdrowie i życie ludzkie. Ale obok nas są POZty, mops, nocna i świąteczna pomoc lekarska.

Wiem, że łatwo jest wykręcić 112 i mieć poczucie udzielenia pomocy. To nieraz tylko poczucie. Bo my nie przepiszemy antybiotyku, nie ustawimy permanentnego leczenia farmakologicznego. My nie posprzątamy mieszkania, nie zostaniemy, by siedzieć przy babci czy dziadku i trzymać go za rękę, bo dzieci daleko. Nieraz byśmy chcieli bardzo, ale pracujemy w ratownictwie medycznym i mamy inne zadania i kolejkę palących wizyty w ciągu dyżuru.

 Pomóż nam pamiętając, że zespoły ratownictwa medycznego stoją na straży życia i zdrowia ludzkiego w stanach nagłych i poważnych, w wypadkach i zdrowotnych zdarzeniach nagłych, nietypowych.

Dzięki, że jesteście z nami! My chcemy tylko, aby móc lepiej i skuteczniej pomagać.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: COVID-19 w odwrocie JSW: COVID-19 w odwrocie

Czy w Jastrzębiu będzie bunt restauratorów? Czy w Jastrzębiu będzie bunt restauratorów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Seboc19.04.2020 16:57

I tak robią łaskę że w ogóle przyjadą . Wkrótce będą uważać się za Boga. Albo będą dawać życie albo będą je odbierać.

do Kolega19.04.2020 16:30

Na szczęście są też normalni ratownicy i w razie "W" to chciałbym trafić na nich a nie na napompowanego ogórka leczącego kompleksy poprzez zakładanie ratowniczego uniformu. Pozdro pompko.

XXX19.04.2020 13:06

To niech się ze zwolnią jak im praca nie pasuje.

Gość19.04.2020 11:41

W niedzielę okazuje się, jaką bombe biologiczną mamy w JZ. Ratownicy mówią prawdę. Zwracają uwagę na ten bbbu... bałagan i syf. Już nie mamy szpitala. Za niedługo nie będzie ratownictwa medycznego. A rząd szykuje nam wybory - po TRUPACH do celu!

Kolega19.04.2020 9:01

Do kolega...
Niech Cię zdrowie nie opuszcza a wpadek nie dotknie. Ale jeśliby to będziesz błagał o "pompkę" jak każdy.

do Kolega18.04.2020 20:43

O pompka się odezwał.

DB18.04.2020 13:34

Ręce opadają czytając niektóre wpisy, a właściwie bełkot. Co to za nieudacznicy życiowi?! Siedzą w slipach przed kompem i krytykują- ZNAFCY!

Kolega18.04.2020 11:51

Do Jak w telewizyjnym serialu...
Kursy? Znasz ratownika medycznego po kursie. Szacun... Wszyscy muszą ukończyć co najmniej licencjat z ratownictwa... Takie Twoje kursy jak poziom wiedzy wykształceniu ratowników medycznych. Po kursach są ratownicy kPP ale oni nie mają medycznego wykształcenia i nie pracują w pogotowiu. Mało inteligentna osobo, hejt Ci nie wyszedł.

Choroba współistniejąca18.04.2020 11:18

Skoro mają tyle pracy to dlaczego nie postarają się o 4 zespół ratownictwa medycznego - wtedy by ich odciążyło . Proste.

neo18.04.2020 10:52

Bohaterzy.Brawa!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (42)