Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
17 kwietnia 2020

Miasto rozda maseczki jastrzębianom

Miasto rozda maseczki jastrzębianom
fot. UM Jastrzębie

35 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku trafi do jastrzębian już w najbliższych dniach. Każdy dorosły mieszkaniec bezpłatnie otrzyma ten środek ochrony osobistej.

Miasto Jastrzębie-Zdrój zdecydowało się zakupi z własnych środków 35 000 maseczek dwuwarstwowych, by zachęcić mieszkańców do profilaktycznego noszenia ich w przestrzeni publicznej. Są wielorazowe i można je prać po każdorazowym użyciu w temperaturze powyżej 60 stopni.

Maseczki trafią do każdego domu i mieszkania w Jastrzębiu-Zdroju. 

- Rozważaliśmy możliwość zakupu maseczek dla każdego dorosłego mieszkańca, jednak uznaliśmy, że mogłoby to być potraktowane jako impuls do swobodnego wychodzenia z domu.Tymczasem izolacja społeczna nadal trwa. I jak pokazują statystyki w naszym mieście, jest skuteczna. Dlatego chcemy, by jastrzębianie nie wychodzili z domów. Stąd też pomysł i apel, by w każdym z domu wyznaczyć jedną osobę, która delegowana jest do wyjść z domu w celu załatwiania najpilniejszych spraw- tłumaczy prezydent Anna Hetman.

Maseczki kosztowa będą 35 tys. zł, a ich dostarczeniem do mieszkańców zajmą się spółdzielnie mieszkaniowe oraz straż miejska i ochotnicze straże pożarne w sołectwach.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia

Koronawirus w jastrzębskich szkołach i przedszkolach Koronawirus w jastrzębskich szkołach i przedszkolach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (63)
Jastrzebianka24.04.2020 14:42

Szczerze to czysta Żenada przez duże Ż przyszła dzisiaj jedna maseczka a miało być tyle maseczek ile osób mieszka w mieszkaniu mam się ta jedna podzielić z mężem i dzieckiem maja w spółdzielni JAS-MOS że mieszka nas 3 w domu

Zychcut 21.04.2020 9:08

W žić se wsadzić można to badziewie szyte z zapierdzialych przešcieradeł w ZK szeroka

Dlaczego?20.04.2020 21:39

Zapytanie do Pani Prezydent - Dlaczego mija czwarty dzień od obiecanych maseczek, a ich nie ma? Pani rzecznik opowiada, że się pakują. Urzędnicy w pani urzędzie mówią, że przepakowują, a "wiewiórki" Pani nieprzyjazne coś wspominają, że są ale bardzo kiepskiej jakości jak za tę kasę i jest wstyd je pokazać.

Msi20.04.2020 21:27

Ja do tej pory nie otrzymałem maseczki zakupionej przez panią PREZYDENT chyba że dla swoich bliskich zakupiła.

Almera20.04.2020 14:17

Racibórz 50 000 maseczek koszt 25 000. Jastrzębie 35 000 maseczek koszt 150 000. Rozumiem cel szczytny ale można troszke taniej.

Gość19.04.2020 20:15

Kolejny cyrk dużo huku mały efekt

gość19.04.2020 16:15

A to w końcu dostaną je wszyscy dorośli mieszkańcy, czy tylko wybrani przez Panią Prezydent? Bo nieco w jednym artykule są sprzeczne informacje ... "Każdy dorosły mieszkaniec bezpłatnie otrzyma ten środek ochrony osobistej." "Rozważaliśmy możliwość zakupu maseczek dla każdego dorosłego mieszkańca, jednak uznaliśmy, że mogłoby to być potraktowane jako impuls do swobodnego wychodzenia z domu."

Czyli jednak nie każdy dorosły otrzyma więc poco kolejny cyrk z dobrocią Pani Prezydent?

Gość19.04.2020 13:34

Pani prezydent nie 4 przypadki tylko 40 plus ich rodziny czyli 100 w Jastrzębiu przypadków . Wiedziala Pani dlatego oferuje Pani maseczki ale za późno i klakierzu pani nie pomogą. Rozliczymy za kłamstwa i brak współpracy z mieszkańcami.

beno19.04.2020 12:06

Gość...a choćby dlatego że Czechy mają 10 mln.mieszkańców, Izrael 8 mln. a my prawie 40 mln...chyba normalne że u nas jest trochę więcej...a weż kraje większe od nas np. Włochy czy Hiszpania...mają mieszkańców prawie dwukrotnie więcej od nas a ile zgonów? ponad 20 tys. a u nas ile jest? trochę pomyślunku to nie boli!!!

Gość19.04.2020 11:48

na szóstce widziałam jak konserwatorka powierzchni płaskich dezynfekowała klamki drzwi wchodząc do klatki

Pokaż wszystkie opinie (63)