Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 kwietnia 2020

Koronawirus w szpitalu. 22 zakażonych pacjentów i medyków

Koronawirus w szpitalu. 22 zakażonych pacjentów i medyków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Izba Przejęć jastrzębskiego szpitala nie przyjmuje pacjentów. Decyzja jest podyktowana troską o ich bezpieczeństwo oraz personelu medycznego. Stwierdzono 22 przypadki wirusa COVID-19 u pacjentow i personelu szpitala.  Zakażeń może być wiecej. 

- Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów oraz personelu szpitala, działalność Izby Przyjęć zostaje wstrzymana do odwołania - poinformował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Urząd Wojewódzki w Katowicach potwierdził, że doszło do zakażenia koronawirusem 22 osób - pacjentów i personelu szpitala. Liczba ta może się zwiększyć, ponieważ badane są kolejne osoby. 

 - Czekamy na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, Szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne. Wprowadzono również szereg procedur mających na celu minimalizację zagrożenia - powiedziała Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zródłem zakażenia jest pacjentka z Oddziału Ortopedii. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W jastrzębskim szpitalu leczą botoksem W jastrzębskim szpitalu leczą botoksem

Jak rozwija się koronawirus w JSW? Jak rozwija się koronawirus w JSW?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (149)
Zycher21.04.2020 8:11

do Denerwusek. To w ogóle (twoje wogule) mnie nie interesuje. Bo ja mam inne informacje a tez mam bliskie osoby.

Zycher21.04.2020 8:09

Tak jesteśmy oszukiwani ile osób jest zarażonych ludzie przeciez nam nie podaja wszystkiego. Tak samo jak w TV.

Gość20.04.2020 21:24

Tableta, wykonywanie dużej ilości testów to zagrożenie terminu wyborów, a nie o to chodzi rządzącym.

Gość20.04.2020 21:22

Ale, wirusa nie przenosi sie tylko na rękawiczkach. Myślisz, że lekarze ulegli zakażeniu bo lizali rękawiczki? Według twojej teorii rygory sanitarne nie są przestrzegane we Włoszech, Francji, Niemczech, USA i kilkudziesięciu innych krajach? Unia Europejska 8 stycznia wydała ostrzeżenie o groźbie epidemii, Trump też dostał notatkę w styczniu, ale jej nawet nie przeczytał.

Ale20.04.2020 16:42

Jak piknie statystyki pokazuja kto gdzie za ile i co robil aby wychamowac liczbe kazazonych !!!
USA wyslalo do Chin ludzi aby za gruby hajs kupowac srodkii ochrony, dla nich nie liczyla sie kasa, przebijali oferty 4,5 krotnie i samoloty zamiast leciec do europy lecialy do stanow zjed. Dalej - szkolenie dla medykow z ochrony i czystosci ??? Wez nie rozsmieszaj Nas!!! Gdyby kazdy medyk zmienial jednorazowe rekawiczki po kontakcie z pacjetem nie bylo by tyle chorych. Co sie dzieje w DPSach?? Dziadki i babcie przyniisly Covida do osrodka??? Nie personel ktory nie przestrzega rygorow sanitarnych i to samo jest u nas w J-biu. A taki ladny namiot przed izba pistawili chyba na pokaz!!!!

Synek20.04.2020 15:29

To znaczy jest zakażenie covid19 czy niem a w. Szpitalu

Gość20.04.2020 15:20

Komedia.. 1100 osób pracuje i dalej wyników niema.. Niby negatywne... I dalej nie pewność..

Ale Policjanci i górnicy20.04.2020 14:41

Najgorsze jest to że Policjanci i górnicy na tych swoich emeryturach z Jastrzębia Zd. i innych miast z Polski to zabierają prace nam tu Polakom pracującym w Polsce i za granicą i to jest najbardziej nie w porządku.

Denerwusek20.04.2020 12:49

W tym szpitalu pracuje bliska mi osoba i poinformowala mnie dzisiaj że nie ma zakażeń wogule testy wyszly ujemne. Tak nas straszą i manipulują.

Gość20.04.2020 11:35

Ale, co bym zrobił ? To proste, w polsce epidemia rozpoczeła się kilka tygodni później niż np. we Włoszech. Postarałbym się zrobić maksymalnie duże zapasy środków ochrony i leków,zakupił respiratory. Zrobiłbym szkolenie pracowników służby zdrowia, wyjaśniając im zasady obowiązujące w szpitalach zakaźnych. Wyposażył wybrane szpitale w śluzy i kory do odkażania. Wprowadziłbym stan wyjątkowy i zobowiązał wszystkie zakłady przemysłu odzieżowego do przestawienia się na produkcję sprzętu ochronnego. Skierowałbym do pomocy wszystkich studentów medycyny i pielęgniarstwa. Skoszarowałbym pracowników szpitali, żeby nie stwarzali zagrożenia dla członków swoich rodzin i sąsiadów. Pieniądze były, wystarczyło cofnąć decyzję o dofinansowaniu TVP kwotą ponad 2 mld rocznie. Okazuje się, że prywatni sponsorzy, kupują dla szpitali znacznie więcej sprzetu i to w znacznie niższych cenach, niż robi to aktualnie rząd. W zwalczaniu epidemii nie pomogą konferencje prasowe , śledzenie telefonów i próby załatwienia interesów dla swoich partyjnych kumpli.

Pokaż wszystkie opinie (149)