Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
Sklep Medicanna
19 kwietnia 2020

Koronawirus w szpitalu. 22 zakażonych pacjentów i medyków

Koronawirus w szpitalu. 22 zakażonych pacjentów i medyków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Izba Przejęć jastrzębskiego szpitala nie przyjmuje pacjentów. Decyzja jest podyktowana troską o ich bezpieczeństwo oraz personelu medycznego. Stwierdzono 22 przypadki wirusa COVID-19 u pacjentow i personelu szpitala.  Zakażeń może być wiecej. 

- Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów oraz personelu szpitala, działalność Izby Przyjęć zostaje wstrzymana do odwołania - poinformował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Urząd Wojewódzki w Katowicach potwierdził, że doszło do zakażenia koronawirusem 22 osób - pacjentów i personelu szpitala. Liczba ta może się zwiększyć, ponieważ badane są kolejne osoby. 

 - Czekamy na wszystkie wyniki pobranych próbek od pacjentów i personelu. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, Szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne. Wprowadzono również szereg procedur mających na celu minimalizację zagrożenia - powiedziała Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zródłem zakażenia jest pacjentka z Oddziału Ortopedii. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Projekty z Jastrzębia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Projekty z Jastrzębia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (149)
Zycher21.04.2020 8:11

do Denerwusek. To w ogóle (twoje wogule) mnie nie interesuje. Bo ja mam inne informacje a tez mam bliskie osoby.

Zycher21.04.2020 8:09

Tak jesteśmy oszukiwani ile osób jest zarażonych ludzie przeciez nam nie podaja wszystkiego. Tak samo jak w TV.

Gość20.04.2020 21:24

Tableta, wykonywanie dużej ilości testów to zagrożenie terminu wyborów, a nie o to chodzi rządzącym.

Gość20.04.2020 21:22

Ale, wirusa nie przenosi sie tylko na rękawiczkach. Myślisz, że lekarze ulegli zakażeniu bo lizali rękawiczki? Według twojej teorii rygory sanitarne nie są przestrzegane we Włoszech, Francji, Niemczech, USA i kilkudziesięciu innych krajach? Unia Europejska 8 stycznia wydała ostrzeżenie o groźbie epidemii, Trump też dostał notatkę w styczniu, ale jej nawet nie przeczytał.

Ale20.04.2020 16:42

Jak piknie statystyki pokazuja kto gdzie za ile i co robil aby wychamowac liczbe kazazonych !!!
USA wyslalo do Chin ludzi aby za gruby hajs kupowac srodkii ochrony, dla nich nie liczyla sie kasa, przebijali oferty 4,5 krotnie i samoloty zamiast leciec do europy lecialy do stanow zjed. Dalej - szkolenie dla medykow z ochrony i czystosci ??? Wez nie rozsmieszaj Nas!!! Gdyby kazdy medyk zmienial jednorazowe rekawiczki po kontakcie z pacjetem nie bylo by tyle chorych. Co sie dzieje w DPSach?? Dziadki i babcie przyniisly Covida do osrodka??? Nie personel ktory nie przestrzega rygorow sanitarnych i to samo jest u nas w J-biu. A taki ladny namiot przed izba pistawili chyba na pokaz!!!!

Synek20.04.2020 15:29

To znaczy jest zakażenie covid19 czy niem a w. Szpitalu

Gość20.04.2020 15:20

Komedia.. 1100 osób pracuje i dalej wyników niema.. Niby negatywne... I dalej nie pewność..

Ale Policjanci i górnicy20.04.2020 14:41

Najgorsze jest to że Policjanci i górnicy na tych swoich emeryturach z Jastrzębia Zd. i innych miast z Polski to zabierają prace nam tu Polakom pracującym w Polsce i za granicą i to jest najbardziej nie w porządku.

Denerwusek20.04.2020 12:49

W tym szpitalu pracuje bliska mi osoba i poinformowala mnie dzisiaj że nie ma zakażeń wogule testy wyszly ujemne. Tak nas straszą i manipulują.

Gość20.04.2020 11:35

Ale, co bym zrobił ? To proste, w polsce epidemia rozpoczeła się kilka tygodni później niż np. we Włoszech. Postarałbym się zrobić maksymalnie duże zapasy środków ochrony i leków,zakupił respiratory. Zrobiłbym szkolenie pracowników służby zdrowia, wyjaśniając im zasady obowiązujące w szpitalach zakaźnych. Wyposażył wybrane szpitale w śluzy i kory do odkażania. Wprowadziłbym stan wyjątkowy i zobowiązał wszystkie zakłady przemysłu odzieżowego do przestawienia się na produkcję sprzętu ochronnego. Skierowałbym do pomocy wszystkich studentów medycyny i pielęgniarstwa. Skoszarowałbym pracowników szpitali, żeby nie stwarzali zagrożenia dla członków swoich rodzin i sąsiadów. Pieniądze były, wystarczyło cofnąć decyzję o dofinansowaniu TVP kwotą ponad 2 mld rocznie. Okazuje się, że prywatni sponsorzy, kupują dla szpitali znacznie więcej sprzetu i to w znacznie niższych cenach, niż robi to aktualnie rząd. W zwalczaniu epidemii nie pomogą konferencje prasowe , śledzenie telefonów i próby załatwienia interesów dla swoich partyjnych kumpli.

Mith20.04.2020 10:22

ŻAL MI WAS KRETY! Niedługo zamkną wasze kretowiny i pójdziecie do prawdziwej pracy! Wrócicie wtedy do swojej Koziej Wólki myć czarne d... W miednicy wodą ze studni :D !!!!! Nie jesteście godni nazywać się górnikiem. Górnik ma szacunek do każdej pracy bo sam ciężko pracuje. Mam gdzieś wasze pensje.. Ani kultury, elegancji i paznokcie brudne! :)

czytelnik20.04.2020 9:54

...Artykuł podaje 22 przypadki w Jastrzębiu ,a sanepid 11 ogółem..skąd taka rozbieżność?....

ale20.04.2020 9:45

@Moim zdaniem - co ty bys zarzadził, co ty bys zrobił ?? wszystkie panstwa, narody sie pozmykały, granice, szkoly , plaze, lasy, pozamykali wszystkich i wszystko!! a ty dopatrujesz sie w naszej wladzy nieudolnosc, sam jestes nieudolny w swoim mysleniu

Moim zdaniem20.04.2020 9:17

Normalni ludzie potrafią zrozumieć zawiłości związane z tą pandemią. Dostrzegają też działania rządu, który wcale ale to wcale nie ogarnia tego zagrożenia. Zwykła tępota dostrzega tylko lekarzy, pielęgniarki, prezydenta miasta, radnych, zwykłych mieszkańców, którzy zdani są na nieudolne decyzje organów państwa. Premier decyduje kiedy możemy wejść do lasu, parku i w swojej mądrości od dzisiaj zezwala na wejście do suchego jak pieprz lasu a tam jest susza i ogromne zagrożenie. Emeryci dalej mają swoje 2 godziny na wyłączność w sklepach ale bez weekendów. Są to decyzje według rządu najważniejsze i obawiam się że nasze życie zależne jest od amatorów. Rodacy dawajcie dalej takim ludziom władzę a za niedługo wszyscy pójdziemy z torbami.

Student ŚUM20.04.2020 8:41

Z oficjalnych źródeł wiem, że badania przeprowadzono przesiewowo i wykryto zakażenie Covid-19. Ciężko stwierdzić czy próbki są do testów PCR czy immunologicznych. Do tej pory wiele próbek dało fałszywie pozytywny wynik. Nie należy tu winić personelu szpitala, gdyż są tacy ludzie tzw. pacjenci bezobjawowi, a jak powszechnie wiadomo Państwo nie robi testów każdemu a w istotnej statystycznie części test wykonuje się u pacjentów objawowych. Z powyższego wynika, że to Rząd ponosi odpowiedzialność. Natomiast Medykom wszelkiego rodzaju i każdemu kto dba o zdrowie i życie należy się szacunek, a nie szkalowanie. To My stawiamy na szali życie, często pracujemy ponad siły i staramy się ze wszystkich sił. Troszkę wdzięczności by się przydało. CO do Pana "Ryl" nie ocenia się ludzi po wykształceniu lecz po tym co sobą reprezentują. Co do Pana to nie musi się Pan chwalić zawodem. Znam dużo inteligentnych pracowników kopalń, a Pan no cóż... Pana słowa mówią za Siebie. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie i życzę Zdrowia i Wytrwałości w tych trudnych czasach.

miri20.04.2020 8:36

Do Sabasan.
Piszesz: "Jeśli przeszkolony personel medyczny nie potrafi się zabezpieczyć przed zarażeniem w dobie powszechnie panującej epidemii to jak to mają zrobić zwykli mieszkańcy"
Chcę zauważyć, że to szefostwo powinno zadbać o zabezpieczenie personelu. Dać je, by mieli w czym pracować.

On20.04.2020 8:28

Chirurgia to by się zgadzało bo w piątek już żaden chirurg nie przyjmował

On20.04.2020 8:25

@Ryl
Zamkną ci ta kopalnię i będziesz musiał iść do normalnej pracy gdzie będziesz musiał być trzeźwy i nie pośpisz sobie w trakcie pracy i w końcu zobaczysz co tam to znaczy pracować tępy baranie

czytelnik20.04.2020 8:16

Wielkie dzięki za te maseczki. Nie wiadomo jak to długo jeszcze potrwa a ludzie z oszczędności zabezpieczają się byle czym. Proszę też grupę Matusiaka o powstrzymanie się od hejtu bo wytawiacie sobie fatalną opinię.

PP20.04.2020 8:08

Bez obaw, wszyscy zakażeni otrzymają pakiety wyborcze.

Erwin Zielonka20.04.2020 8:01

Dużo ludzi nie myje rąk , twarzy w ogóle się nie kąpie.To samo z praniem odzieży .Jest ciut lepiej ale czuć to i występuje to zjawisko z każdej płci i w każdym wieku.

Sabasan20.04.2020 7:18

Jeśli przeszkolony personel medyczny nie potrafi się zabezpieczyć przed zarażeniem w dobie powszechnie panującej epidemii to jak to mają zrobić zwykli mieszkańcy?
Prawda jest taka, że i tak ponad 2/3 społeczeństwa będzie nosicielami.

myślący20.04.2020 6:52

To wstyd, że czyta się tak krytyczne wpisy wobec personelu medycznego. Każdy zn ich to Bohater!!!
Zachorujemy prawie wszyscy. To pewne. Szanujmy więc i módlmy się za tych, którzy być może uratują nam zdrowie a nawet życie.

Gość20.04.2020 6:25

Co z tego, że granice zamknięte?

Dopóki nie zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania na poziomie powiatów, to wirus będzie zarażał.

Do takiego JSW przecież każdego dnia codziennie przyjeżdża mnóstwo ludzi z SWD, SCI, SPS i wielu innych.

Buhahaha20.04.2020 6:22

@Ryl

"Prawda jest taka że najlepsi i narozsadniejsi ludzie to górnicy."

Dawno dawno temu w odległej galaktyce się tak nie uśmiałem

Korona Wirós20.04.2020 6:19

@Leszek

Bo JSW jest tylko z nazwy Jastrzębska

No i też z tutejszych szkód górniczych.

Historia20.04.2020 6:14

Ale rynsztok pokazaliscie na tym forum, piekny przekrój naszego podzielonego i skłóonego narodu!!! Tak trzymac opozycja zaciera rece

Józek20.04.2020 5:25

Kiedy płacą za węgiel?

Js20.04.2020 2:01

To fejk. Lipne testy robili kasetkowe.
Ściema. Wszyscy zdrowi!

Jasiu 20.04.2020 0:43

Matusiak na pomoc!!!

do Piotr20.04.2020 0:34

a może emerytów wysłać do pomocy, płaceni z budżetu, mają wolny czas bo nie pracują, a i ZUS zapewne by taką propozycję poparł

Górnik Emeryt20.04.2020 0:14

do Ryl 19.04.2020 20:18
Ciebie nie trzeba hejtować , ciebie trzeba leczyć psychiatrycznie.

GOSC19.04.2020 23:17

Niech Jastrzębioki kupią sprzęt do testowania wirusa. Jak Panowie M. nie zorientują się to może zostanie w Jastrzębiu inaczej będzie wspierał walke przeciwko Covid w Warszawie.

Gość19.04.2020 23:15

Na kopalni Jankowice jest już zarażonych kilku górników. Info z Rybnika

neo19.04.2020 23:09

Współczucia dla tych zarażonych.a tych chamów co piszą brednie życze wirusa!

Bonzo19.04.2020 22:44

do @zmartwiony. Ilu zarażonych lekarzy czy pielęgniarek wychodziło do domu po pracy a nie mieli jeszcze testów zrobioych i zpozarażało? Bo pacjent leżał w szpitalu a personel i biuro szło do domu . To ty pomyśl!!!

Bonzo19.04.2020 22:39

Przecież powinnna być zalecona kwarantanna skoro tyle osób zarażonych z personelu i pacjentów!!!! W innych szpitalach są kwarantanny! Jak wirus jest wśród personelu i pacjentów to te osoby idą do domu i zarażaja innych. To jakies chore!!!

Kokodzbo Bohater SJZ19.04.2020 22:07

Narobione maja w gatkach ci którzy cyckali ostatni grosz prywatnie od chorych niewinnych ludzi ?? Przyszła kryska na matyska i wkoncu jest sprawiedliwość na tym świecie !!

Leszek19.04.2020 21:45

A nasza pani księżniczka chyba się zamknęła w wieży na cztery spusty bo nic nie robi w tym kierunku , więźniowie z Szerokiej szyją maseczki i wysyłają do innych miejscowości to jest jakiś absurd, JSW kupuje tyle sprzętu i wszystko wysyła też gdzieś indziej a Jastrzębie mają d....pie.

Ccc19.04.2020 21:09

Macie swoich bohaterów z covid19 hahaha

Nauczyciel19.04.2020 21:09

Panie Piotrze, chyba ze w dodatkowych płatnych nadgodzinach, gdyż aktualnie pracuje zdalnie, niestety już znacznie więcej niż godziny za które mam płacone. Biorąc pod uwagę iż posiadam również życie prywatne, więcej wolontariatu nie mogę świadczyć. Pozdrawiam.

Alojz19.04.2020 20:26

A może doktor koperta był znowu na nartach w Alpach Włoskich i po drodze wpadł do naszego szpitala.

Nata19.04.2020 20:25

Już jest 60 tylko nie ujawniaja

Ryl19.04.2020 20:18

Ale o co wam chodzi? Szpital zainfekowany? A kto do tego doprowadził? Personel medyczny! U mnie na Zofiówce nikogo zarażonego... To jakiś cud? Nie, to jest fakt. Prawda jest taka że najlepsi i narozsadniejsi ludzie to górnicy. Co z tego że kończyliście studia skoro zarabiacie 40% tego co ja...i jesteście teraz zarażeni i narażacie swoje życie. Nieźle trzeba być zaburzonym żeby pracować Za takie śmieszne pieniądze jak 3-4tys... Możecie mnie hejtowac, mam to gdzieś. Ale to ja mam spokojne zatrudnienie, 25 lat i emerytura na poziomie wyższym niż wasze wypłaty... Aaaa i dzięki za wasze ciągle dofinansowania moich dodatków wypłat i podwyżek :D

@zmartwiony 19.04.2020 20:14

Po czym wnioskujesz że zaraził pacjent a nie członek rodziny lub przybysz z zagranicy? Pomyśl zanim napiszesz

Gość19.04.2020 20:04

Czarno to widzę chorych będzie więcej, a 1/4 personelu na kwarantannie. Podobne jak w Radomiu w szpitalu 200 chorych i 600 osób personelu na kwarantannie

axa19.04.2020 19:56

Chirurgi jak juz cos....

Nauczycielka19.04.2020 19:38

Panie Piotrze, widzę że Pana bardzo boli, bo nie znasz Pan problemu nauczycieli w obliczu nauczania on line. Może Pan zasili szeregi, bo palcem pokazywać kto ma robić to jest wielu.

do Piotra19.04.2020 19:27

Górników oddelegować, też płaceni z budżetu.

Kolc 19.04.2020 19:26

A ja do opieki nad chorymi na wirusa oddelegowal górników. Przecież oni wiedzą i umieją wszystko najlepiej A poza tym mają skrócony czas pracy na kopalniach.

piotr19.04.2020 19:05

Może nauczycieli oddelegować do pomocy. Przecież są płaceni z budżetu.

Przebrzydły19.04.2020 18:26

Obojętnie za jaką partią jesteście, chorować będziecie tak samo.

Zmartwiony19.04.2020 18:24

Drodzy komentujący, w momencie w którym czytam, że personel stanowi zagrożenie to pytam, czy nie przyszło Wam przez głowę że ogniskiem pierwotnym musiał być pacjent? Personel jest w taki sam sposób ograniczony ustawami jak i Wy, też poddają się w domu izolacji. W sytuacji tak wysokiej zakaźności wirusa i braku odpowiedniego zabezpieczenia złapanie wirusa nie jest trudne... tym bardziej szacunek dla personelu, że nie mając zabezpieczenia nadal walczą o nasze zdrowie! A równie dobrze mogliby siedzieć na urlopach / opiece / L4 i pisać hejtowe komentarze jak Wy. Ciekawe ile osób z Was opiekowaloby się chorym z wirusem nawet mając kombinezony... A oni to robią nie mając takich środków...

mysz19.04.2020 17:48

ludzie co się z wami dzieje.Wszyscy są opluci.Hejt nie zna granic.Jest pandemia i . to musiało się zdarzyć.Szpitale nie były nie są dostatecznie zabezpieczone przed wirusem.Ludzie mówię o nas zwykłych śmiertelnikach zero wiedzy z epidemiologii,nie przestrzeganie reżimu sanitarnego na co dzień i tragedia gotowa dzisiaj czytałam ,ze pracownicy ochrony zdrowia są.. szkalowani w całej Polsce,Wstyd wczoraj byli bohaterami a dziś...........Ludzie przestańcie.Skierujcie swe żale do tych ,którzy zawalili na całej linii.Maseczki i przyłbice poszły do Rydzyka a personel nadal goły.Pozdrawiam i dodaje dużo otuchy dla medyków

Xxx19.04.2020 17:48

Ludzie przestańcie się kłócić,postawcie się na miejscu kobiety z okolic Wodzisławia , która w każdej chwili może zacząć rodzić,a ciąża jest zagrożona...a najbliższa porodówka w Krapkowicach,Cieszynie...ale nikogo to nie interesuje...tragedia

Zenon Martuniuk19.04.2020 17:14

.....jak do tego doszło, nie wiem....

Do Sztajget 14:0319.04.2020 17:02

Jesteś żałosny, nie życzę Ci źle, bo nikomu nie życzę, ale nie zasługujesz na współczucie, może kiedyś się opamiętasz.

Do Bo19.04.2020 16:58

A co PiS zrobiło dla służby zdrowia przez te lata ?? Podpowiem Ci nic...
Prezes w odwecie za Smoleńsk ma ważniejsze dzieła do wykonania niż Opieka Zdrowotna w tym chorym Państwie.

Alex19.04.2020 16:56

Już jest 60 zakażonych,a może być więcej

Gosc19.04.2020 16:50

Może by tak przy mniejszym wydobyciu oddelegować ratowników górniczych do pomocy w szpitalu do walki z koronowirusem?

Garazowicze19.04.2020 16:35

Podaj adres i sie dogadamy

myślący19.04.2020 16:29

Szkoda, że ten wirus nie atakuje tych z dziurawymi, nienawistnymi mózgami. Wtedy życie byłoby lzejsze...

ichooj19.04.2020 16:27

Państwo z dykty. Szpitale, które powinny być zabezpieczone, okazują się śmiertelną pułapką. Prywatni ludzie przekazują dary i pieniądze dla szpitali, aby mogły funkcjonować a rząd przeznacza 2mld zł na propagandę.
Państwo z dykty.

Koronawirusterror19.04.2020 16:20

LUDZIE CHORUJĄ A WY SZCZUJNIE POLITYCZNĄ UPRAWIACIE,LUDZIE OPANIĘTAJCIE!!??
PS.
ZA ka miesięcy wszyscy będziecie znowu święci i cudowni.

To sem ja19.04.2020 16:19

córkosyn, twoje marzenie się spełni szybciej niż myślisz. A jeszcze nano czipa gratis dostaniesz. Będziesz jeks Maks i Albert w "seksmisji", może wtedy cokoleiek do tej pały dotrze...? A komentarze? Można skwitować cytatem z w/w filmu: "zostaw, tego świata nie da się uratować". Tak większości telewidzów nie da się uratować, tylko chciałbym uratować siebie i rodzinę przed trującymi szczepieniami i "permanentną inwigilacją".

Gość19.04.2020 16:16

Emeryt uważaj żeby twoi nie obcieli ci emerytury.

Pan19.04.2020 16:13

Tak i znów szpital, ale jak jeden minister zarzucił lekarzom nonszalancję to byli obrażeni. Jak ludzie mają dbać o siebie, jak personel medyczny nie potrafi zadbać o siebie.

Hanys19.04.2020 16:13

Sztajger pogodomy jak ci dechu bydzie brakować a respiratora nie bydzie.Wtedy pomyśl o swoich słowach ' Co mnie obchodzi szpital".

Robert19.04.2020 16:05

Matusiak i jego Jastrzębskie pogotowie nie ratunkowe. Hahaha

Oli19.04.2020 15:54

Czy to pacjentka ortopedii przewieziona ze szpitala w Wodzisławiu?

Do Tępy ryl19.04.2020 15:32

Kaska jest, Finlandia jest, mesio jest, jeszcze gryll na RODOS i jesteś królem życia

Emeryt19.04.2020 15:28

Cześć i chwała Matusiakom za dobre zarządzanie naszym szpitalem wojewódzkim przy pomocy wojewody Śląskiego, "PAMIĘTAMY" i na PAD-a głosu nie oddamy. #wolnesądy #konstytucja

Bo 19.04.2020 15:26

PiS lepiej sobie radzi niż Po bo za ich rząd ów słyszałam tylko.Pieniedzy Nie Ma i Nie Będzie.

Mimi19.04.2020 15:06

Czytając Wasze komentarze robi mi się niedobrze. Co z Wami się stało mieszkańcy Jastrzębia? Zarozumiałość, pycha i sam jad wylewa się z Waszych ust. Chcecie to zamieńcie się miejscami z tymi, którzy pracują w naszym szpitalu, a potem możecie cokolwiek pisać o tych ludziach. Wstyd czytać takie wypowiedzi.

Ola19.04.2020 15:04

A maski od Glika były sterylne ?

GOSC19.04.2020 14:56

Ważne, że wybory się odbędą :) Szpital jak szpital poradzi sobie.

Córkosyn19.04.2020 14:53

Anonimowość wyzwala z ludzi debilizm. Gdyby było logowanie z zarejestrowanego konta, to nie byłoby tych głupich komrntarzy

Kris19.04.2020 14:52

Od rana dzwoniłem dodzwoniłem się spytać się o stan zdrowia mamy od 7 do 12 30 i inikt nic nie wie na temat korona wirusa głupa wszyscy pala

Gość 19.04.2020 14:46

Jezu jacy Wy wszyscy jesteście beznadziejni.Te komentarze w większości to jakaś papka bezmózgowców.Wam koronawirus już niepotrzebny.Was już nie ma.

Sztajger19.04.2020 14:03

Co mnie obchodzi szpitala? Ludzie.. Przecież to trzeba był ograniczonym żeby pracować za takie pieniądze? Prawda taka że to ja utrzymuje to durne miasto, tylko KWK mają rację bytu. Inne zawody istnieją tylko dzięki nam, bez nas nie ma nic na całym Śląsku. Śmiać mi się chce z ludzi pracujących za 3 czy nawet 4 tys... Co to jest? Nie wyobrażam sobie żebym pracował za 2x mniej niż to co mam Teraz, przecież to juz socjal z mopsu więcej daje niż praca za 3 czy 4 tys... Testy powinne być robione tylko gornikom, a reszta niech sobie radzi sama. Bez nas wszystko padnie

liczę na Andrzeja M.19.04.2020 13:52

Z ramienia wojewody ten Szpital Wojewódzki nadzoruje radny Andrzej Matusiak i jest on gwarantem że szybko ta sprawa zostanie opanowana. Chciałbym też przy okazji podziękować Pani Prezydent Hetman za maseczki które pozwolą zwykłym szarym mieszkańcom zabezpieczyć się przed zarażeniem. Jeżeli szpital przestanie przyjmować chorych to jest to ogromne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców z innymi chorobami zagrażającymi ich życiu.

Sierota19.04.2020 13:50

Na dodatek wczoraj czekając już na wyniki testów (próbki poprane były w czwartek lub piątek) dyrekekcja wpuściła do pracy kolejną zmianę personelu medycznego. Gratulacje!!!!!!

Mietas19.04.2020 13:49

Przecież personel medyczny chodził do domu, do sklepu, po ulicach naszego miasta. Ciekawe ile osób z naszego miasta teraz ma wirusa w sobie??? Ciekawe ile osób teraz będzie musiało być na kwarantannie? Ciekawe ile osoba zrobią teraz testy? O to jest pytanie. Przypominam tylko że maseczki i rękawiczki nic nie dają!!

gosc19.04.2020 13:46

ilu pacjentow a ile personelu?

Luzik19.04.2020 13:39

Może lepiej byłoby wprowadzić odporność stadną jak chcieli w UK... niektórym nie dogodzisz....

Erwin Zielonka19.04.2020 13:38

To sem ja jedziesz tą swoją zdartą płytą do znudzenia a poziom średniowiecze.

Pawel19.04.2020 13:32

Przydomek "szpital" powinien być zniesiony już kilkanaście lat temu

Gość19.04.2020 13:27

Wczoraj były 4 osoby teraz 22 Pani prezydent mija się z prawdą

Pisiory19.04.2020 13:25

Głosujcie dalej na PO I PIS w koło ta sama historia po PiS po pis i caly czas narzekanie obietnice ludzie o ubudzcie sie!! Konfederacja!!!

Krumar19.04.2020 13:22

Artykuł o wirusie a ci ciągle o jednym, Pis i Po :)
Zorganizujcie sobie galę MMA albo idźcie wszyscy do schroniska i poszczekajcie razem z nimi.
Głupie wieśniaki he he. Hau hau hau Pis, hau hau hau Po. Grrrrrr, wrrrrrrr hau hau.

Gośka19.04.2020 13:13

Większość przypadków w kraju ma swoje źródło w pracownikach medycznych i nadal mówi się o ich oddaniu i zaangażowaniu.

Antek19.04.2020 13:12

Do '' ten co pamięta '' Ile ty masz lat, że tylko kilka szczegółów jednej partii pamiętasz. Przypomnij sobie niespełnione obietnice POprzedniej partii rządzącej, a potem narzekaj. Oddali Polski przemysł za bezcen, olali służbę zdrowia, a teraz w dobie epidemii potrafią tylko się wszystkiego czepiać, tak jak ty. Za ich rządów na żadną pomoc nie mógłbyś liczyć. Usłyszałbyś tylko że rząd się wyżywi i wyleczy, a ty martw się sam o siebie i o rodzinę.

Podpis19.04.2020 13:11

jak oni to sprawdzili, skoro nie ma na to testów?

do PO19.04.2020 13:09

Ludzie czego Wy sie boicie ?--Sprawcy nie płaczą nad umierającymi..:..Amerykanie twierdzą, że finalna liczba śmiertelności w Naszym kraju po zarażeniu wirusem wyniesie ok.650. A ja się pytam PO i Pana Gadowskiego --tak,tak ?właśnie Ich, czy szacowano ile ludzi nie dożyje wydłużonego przez to ugrupowanie nowego wieku emerytalnego dla osób zatrudnianych w szkodliwych i nieb warunkach pracy Którym po latach takiego mozołu odebrali wstecznie po fakcie tej pracy, prawo do emerytury w godnym dla takiego zatrudnienia wieku.? -a może wyparliście się tych śmierci! -które to po 2008r do nadal powodują, że w całej Polsce co tydzień rodziny tak zatrudnionych ,często już zmarłych martwią się lub odprowadzają Ich zwłoki na cmentarz. Zapewne jest Ich znacznie więcej niż w Polsce będzie ofiar tego wirusa. Hmm POmyśleliście ,wspomnieliście?

XXX19.04.2020 13:02

I bardzo dobrze ! Przecież leczyć się w tym szpitalu to czysta patologia.

Gosc 19.04.2020 13:01

@Hanys - Zamkną cześć kopalń nie potrzebnych i będzie spokój, dość dopłacania społeczeństwa do górnictwa.
Emeryturka po 25 latach i dalej do roboty chodzicie na zlecenia, taka to jest prawda o biednych i wyeksploatowanych Górnikach.

To sem ja19.04.2020 12:58

No i co z tego, że mają wirusa? Ilu ludzi ma i o tym nie wie? To samo z innymi wirusami? Czy kiedyś zwczniecie myśleć?
Jeśli już u kogoś to stwierdzili to tak jak np. w przypadku grypy - takiego pacjenta czy personel należy izolować od innych, aby nie zarażali osób mających "choroby współistniejace". Ale tu nie o to chodzi, jak już nie raz wspominałem. Chodzi o panikę i tresurę. Patrząc po komentarzach wychodzi im to książkowo.

Max19.04.2020 12:57

Do to ja 12.45 Ale z ciebie człowieku dekiel beret masz zryty już cię nic nie uratuje.Widzisz tylko to co chcesz widzieć takie wasze motto ,że cudze widzicie pod lasem a swojego nie widzicie pod nosem.

Osadnik19.04.2020 12:52

To Fala się przetoczy teraz nie wierzę by było inaczej. Pobijemy Mazowieckie w ilości chorych

Bonzo19.04.2020 12:51

Teraz to juz się rozejdzie jak po maśle. Ten personel miał kontakt z rodziną, aoni znów przeciez pracuja gdzieś.

KoronawirusTerror 19.04.2020 12:49

Upssss!
Na kopalnich nie ma ani jednego przypadku Koronawirus!
W urzędzie miejskim brak przypadku chorych!
W autobusach miejskich brak zarazy!
W mieście 90tysięcznym cztery przypadki!
SZPITAL WOJEWÓDZKI 22 PRZYPADKI i może być więcej??????!
W Polsce 22% zachorowań to szpitale,domy opieki społecznej,domy dla niepełnosprawny itp.itd.
Dziwne troszkę tą "zaraza" wkrada się tam gdzie ktoś tego potrzebuje??

bez empati19.04.2020 12:46

wszycy jesteście ofiarami pandemi strachu sarscov nie jest taki groźny

To ja19.04.2020 12:45

A co wy chcecie od PIS A czu Grocki wzial poltora miloona i rozdal swoim Nie narzekajcie na ta wladze bo wam nic nie pasuje.Bardzo sie staraka i yak Napewno za innej wladzu by tego nie bylo.Tylko umiecie narzekac A zarazeni beda bo ludzie lekcewaza ta co sie dzieje Laza jak swiete krowy i roznosza wirusa.Ta wladza oby byla dalej nie widze innego rzadzacego Polsko BRAWO PIS .

Hanys19.04.2020 12:44

Czytając wasze komentarze gorole to niewiem co macie w tych pustych głowach chyba najważniejsze jest teraz zdrowie i utrzymanie zatrudnienia w kopalniach co zamkną wam kopalnie i co drugi walbrzych? A wy pustych głowach macie PiS i PO teraz to ważne?

Renia19.04.2020 12:39

Nie ma bola aby te 22 przypadki nie zaraziły wcześniej kolejnych osób. Strach się bać co będzie na kopalniach czy tym podobnych zakładach pracy.

Gosc 19.04.2020 12:38

Nie lamentujcie teraz, większość z Was głosowała na Pis. Teraz Wam coś nie pasuje? Przypomnę, że to właśnie na nich głosowaliście bo tak bardzo wam obiecywali nie zamykać kopalń. Jastrzębioki szkoda mi Was jak górnictwo padnie ..... trzeba było myśleć zanim głosowaliście na Pis.

Ryl19.04.2020 12:36

Kaj je mój wungiel? Co mnie korona obchodzi? Chca medycy pracować za takie marne grosze to sobie będą chorować! Ich wybór! Prawdziwi królowie pracują na kopalniach za porządna kasę!

Gość19.04.2020 12:26

Niektórzy nadal ślepo wierzą pisowskiej propagandzie. I nie chodzi o to kto jaką partię popiera. Należy wymagać od każdej władzy, a nie dawać się bezmyślnie ogłupiać za garść srebrników.

ten co pamięta19.04.2020 12:23

przecież nie robi się testów, dziękuję wam za to pisiory, przecież nie ma problemu, dziękuje wam za to pisiory, przecież wybory mogą się odbyć, dziękuję wam za to pisiory, przecież Polska to zielona wyspa, dziękuję wam za to pisiory, chyba czas żeby WAS za to rozliczyć debile.

bb19.04.2020 12:21

Choroba współistniejąca: jak masz pisać głupoty nie pisz nic

Gość19.04.2020 12:18

Oto opinie POskich sługusów.

zef19.04.2020 12:15

ale przed wyborami otwierają parki, kościoły, żeby kler na nich głosował. Ludzi mają za nic niech umierają,

Maro19.04.2020 12:13

Pociągnął bym do odpowiedzialności za łamanie rygorów sanitarnych kierownictwo tego szpitala. Teraz okazuje się jesteśmy bez opieki medycznej w mieście

Gość19.04.2020 12:13

Polska , jako potęga gospodarcza, z najlepszą służbą zdrowia na świecie, wysyła lekarzy na pomoc biednycm Stanom Zjednoczonym. Dzięki temu gestowi będziemy mogli kupić w USA kolejne uzbrojenie i to powyżej ceny rynkowej.

Gość19.04.2020 12:11

Chorzy powinni już dostać pakiety wyborcze, żeby ich głosy mogły być policzone.

Gość19.04.2020 12:09

Środki ochrony , które przyleciały Antonowem trafiły do Torunia, więc pracownicy szpitali bez ochrony zarażają się.

Gość19.04.2020 12:07

Kasa poszła na TVP i biznesy zakonnika, a służba zdrowia ledwie dyszy.

Polka19.04.2020 12:02

Jastrzębiacy pobudka! Nic nie ma i nie będzie nic lepiej. Mieli całą kadencję, a zajmowano się tylko sądami. Cała służba zdrowia leży. To są szczyty, aby społeczeństwo szyło maseczki dla medyków i dla siebie. Poczytajcie opisy ludzi w kwarantannach czy izolacji - np. beskidzka 24.
Mąż żony pacjent "0" w Bielsku miesiąc w kwarantannie przedłużanej czekał na test! 77 połączenia do sanepidu, 17 odebranych... To już nie działa. Dlatego wybory muszą byc w maju, aby jeszcze wygrał ten jeden.

Gość19.04.2020 12:01

Ktora kopalnie zamkna? Losujemy-zofiowk, pniowek, ...? Lezymy i kwiczymy

Choroba współistniejąca19.04.2020 11:59

Haha wiedziałem podobno pani pielęgniarka z OIOM to przyniosła .

Do Witek Dziś o 11:2619.04.2020 11:58

mama postojowe 80 procent to jakieś 6.5 koła.... piszesz oczywiście o 6.5 koła funtów , buhahaha ty osiołku.

Dorota19.04.2020 11:51

Zdrowia dla pacjentów i personelu medycznego! W tym szpitalu urodziłam synka i teraz też chcę tu urodzić dziecko ????

Dlaczego?19.04.2020 11:48

Bo w służbie zdrowia pracuje 256 000 pielęgniarek, 135 000 lekarzy, 191 000 salowych, techników, rejestratorek, administracji itd. dodać trzeba pracowników to jakieś 600 tysięcy pracowników, Zakładając 10 000 testów dziennie daje 6 dni testów. Aby badania były skuteczne i bezpieczne trzeba je powtarzać co tydzień. Wtedy to daje tylko 25% skuteczność ochrony przed zakażeniem pacjentów w szpitalu i pracowników.

myślący19.04.2020 11:45

Witek - uważaj, bo covid nie wybiera. Ale życzę Ci zdrowia i jeszce więcej kasy.

Hmm19.04.2020 11:44

Ortopedia ale chyba nie cała bo w piątek dwóch lekarzy przyjmowało w poradni

gosc19.04.2020 11:43

czyli juz 26 przypadkow a nie 4

FN19.04.2020 11:39

Zaraz się okaże ze będzie koło 100

Matka19.04.2020 11:37

A ja mam za chwile rodzić,gdzie teraz porody będą się odbywać?

Do Pacjentka Dziś o 11:2419.04.2020 11:36

Ortopedia cała

myślący19.04.2020 11:35

Tępy ryl - jesteś tchórzem i jeszcze próbujesz wkurzyć innych. Ale to nie nasz poziom!

Remix19.04.2020 11:31

Medycy poswiecaja sie, narazaja ratujac zycie, a taki gamon naoglada sie tvp i na nich szczuje. Moze zglos sie tam na wolontariusza.

ekr19.04.2020 11:31

Państwo nie dykty czy tektury, ale z papieru. Wstyd. Dalej głosujcie na PIS!

WDZIĘCZNY 19.04.2020 11:28

Dziękuję PiS z całego serca!

Kiedy minister Woś złapał koronawirusa, to przebadali natychmiast cały rząd.

Ale pieniędzy na badanie pracowników służby zdrowia POŻAŁOWALI.

ZARAZA się rozniesie po mieście.

Wszyscy DZIĘKUJEMY najlepszej władzy świata za jej mądrość i determinację w walce z zarazą!!! Ludzie! Obudźcie się! Dla nich jesteście nikim! Tylko mięsem wyborczym!

gosc19.04.2020 11:27

powinni pozamykac szpitale bo poki co to najwiecej zakazen jest wlasnie ze szpitali.pytanie tylko czy ci co remontuja sa przebadani

Witek19.04.2020 11:26

Jestem w UK mama postojowe 80 procent to jakieś 6.5 koła i mam bekę z wieś iakow z jastrzębia i ryli

Stasiu19.04.2020 11:25

Chorować nie wolno ale wybory muszą się odbyć.
Zbrodniarze.

Pacjentka19.04.2020 11:24

Czy wiadomo na jakich oddziałach są zarażeni?

Tępy ryl19.04.2020 11:22

Ja już 3 tydzień na l4 na szczęście już płacą węgiel także skrzyneczka finlandii będzie , a wy biedaki macie jeszcze prace jak nie to możecie mojego mesia umyć za 5 zł

myślący19.04.2020 11:21

Dala bezpieczeństwa warto podać jakie oddziały są zakażone! Znajoma osoba wrócila ze szpitala. Co z jej rodziną?

Max19.04.2020 11:18

I wychodzą teraz na jaw braki w sprzęcie ochrony osobistej do każdego przywożonego pacjenta powinno podchodzić się w pełnym umundurowaniu bo jeśli jest przywożony z innych miast to jest potencjalnym zagrożeniem.Maseczki te jednorazowe, które widziałem na izbie przyjęć to niech sobie dyrekcja i inni w kieszeń wsadzą.A tak reasumując myślę ,że dyrekcja jako pierwsza dała się zbadać chociaż siedzą pozamykani w biurach i nic nie mają do czynienia z tymi co faktycznie na pierwszej linii czyli izba przyjęć bo każdy przechodzi najpierw przez ich ręce.I jeszcze jedno osoby tam pracujące nie są winni decyzji jakie tam zapadają wiec hejt który poleci to na tych co tam zarządzają a nie na tych co tam pracują i mają związane ręce takimi a nie innymi decyzjami.

Wirus19.04.2020 11:15

Odizolować cały personel .... Kwarantanna dla wszystkich

Miko19.04.2020 11:14

Jest 3 x tyle pozytywnych wyników, ale będą badać je jeszcze Raz, proszę zapytać czy personel ma robione testy, oczywiście że tylko mały procent. Także gratulauje

Medyk SJZ19.04.2020 11:13

Sejm odrzucił propozycję, by pracownicy medyczni obowiązkowo raz w tygodniu, w celach prewencyjnych, przechodzili testy na obecność koronawirusa. Co na to lekarze? ciekawe kto będzie leczyl pozostaje wojsko

Fakir na gwoździach19.04.2020 11:09

Testy zaczeli robic to i zakarzeni sie "pojawili".
Zaraz PiS zainterweniuje i nie bedzie wiecej testow.

Gość19.04.2020 11:07

Władza kłamie. Zaniza statystyki i jedszcze nam chcą wybory zorganizować! Po trupach do celu! Po naszych trupach!

Agata19.04.2020 10:59

Do Gość: po takich komentarzach nawet z koronawirusem głupio by mi było iść na Twoim miejscu do lekarza. Zastanów się trochę i może zamień z nimi teraz miejscami.

Medyk SWD19.04.2020 10:45

Trzymajcie Cię kochani!
Może zacznę od uszczypliwych komentarzy, które się pewnie pojawią - połowa personelu w Jastrzębiu ma dodatnie testy.
Zamknięta izba to zarówno dla waszego dobra jak i dla dobra personelu - lepiej chwile nie mieć dostępu i opanować wirusa, nie pozwolić umrzeć lekarzom i pielęgniarkom - niż później nie mieć medyków, którzy Was na tej izbie przyjmą, prawda ?

Głucha ty19.04.2020 10:41

Czy będą oficjalne komunikaty ile osób zmarło z innego powodu niż korona

Gość19.04.2020 10:22

Bez przyczyny nie ma śmierci. Stąd wniosek, że jest wwirus w środku i może nie jeden. Nie ma się co dziwić gdy służba zdrowia pracuje w różnych szpotalach. Wiecznie im mało. Kiedy zaczną patrzę na jakość a nie na iloiść kasy w portfelach?