Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 kwietnia 2020

Spadają ceny węgla. JSW traci

Spadają ceny węgla.  JSW traci
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spadające ceny węgla niekorzystnie odbijają się na kondycji spółek węglowych. W większym stopniu dotyczy to węgla energetycznego, ale też koksującego.

Jastrzębska Spółka Węglowa podsumowała pierwszy kwartał działalności. Z przedstawionych danych wynika, że doszło do spadku cen węgla. Ceny węgla koksowego w porównując I kwartał 2020 roku do IV kwartału 2019 roku spadły, w przeliczeniu na USD, 5 %. Natomiast ceny węgla energetycznego w tym samym okresie obniżyły się o 10 %.  Zmniejszyła się również średnia cena koksu o 12 %.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (79)
jacek24.04.2020 12:44

@ttt
Polska nie jest pępkiem świata, ani też Polski. Węgiel koks. jest potrzebny, ale jest Australia, Chiny itp.które wydobywają go często dużo taniej niż my. Gdyby polskie kopalnie wydobywające węgiel koksujący potrzebowały jakiejś zapomogi to wątpię czy dla ratowania 30 tyś miejsc pracy byśmy ją dostali patrząc na skale problemu jeśli chodzi o gospodarkę w Pl.
Po prostu za te miliardy wpompowane w ratowanie 30 tyś. miejsce pracy, można by uratować np. 200 tyś. miejsc pracy w gałęziach przemysłu, które są mniej kosztowne.
Kopalnie oczywiście pod młotek. ;)

Dżordż prosto z drzewa22.04.2020 14:38

@ttt

"do odbudowy koniunktury nasz węgiel będzie potzrebny"

Zgadza się, masz rację, nikt nie zaprzecza, ale wystarczą do tego te przepełnione węglem zwałowiska. Mylę się?

ttt22.04.2020 14:15

ale o tym, że do odbudowy koniunktury nasz węgiel będzie potzrebny, bo bez niego nie da się budowac stali,bez stali nie ma domów, samochodów itd, to jakoś nikt nie pisze. Dlatego włąśnie firma przetrwa, bo jest niezbędna!

Jeszcze górnik.22.04.2020 10:50

Jestem emerytem i robię w firmie zewnętrznej na kopalni .Firma moja odprowadza podatki nic mi nie daje na kopertę.Rozliczam sie co kwartalnie w ZUS-ie.Jak widzicie nie wszystkie firmy kombinują.Macie pretensje że firmach robią emeryci,ale gdyby nie emeryci ,to firmy by nie istniały.Gdyż z nowoprzyjetego nie było by efektu z roboty.Po za tym emeryci są zdyscyplinowani i nie korzystają z L-4.A druga sprawa rząd zachęca emerytów żeby dłużej pracowali.

Łazienny22.04.2020 7:20

Co to za roszady w Zofiówce podobno dyrektor do spółki poszedł do przechowalni , a techniczny zdegradowany .

Korona Wirós22.04.2020 6:52

Polki i Polacy! Rodacy!

Przez ostatnie lata gornictwo, jak okręt nabierający wody, szło na dno, więc my, aby go ratować, pomalowaliśmy pokład nową farbą (czyt. sypnęliśmy kasą). Teraz też podjęliśmy zdecydowane kroki - za kolejne pieniądze podatników, czyli nas wszystkich, wciągnęliśmy na maszt flagę, aby katastrofa była piękna wizerunkowo. Amen.

Korona Wirós22.04.2020 6:27

@Artek

Jakie ograniczenie biurokracji?

To przy obecnym stanie zatrudnienia w biurowcach JSW należałoby jeszcze przygotować wakat dla pani Zosi?

do onuce21.04.2020 20:46

Zofiówka nie fedruje i są MEGA roszady na SZPICY - Ale jaja

Artek21.04.2020 17:55

Kiedyś pracowałem w firmie, która miała roboty zlecone na różnych kopalniach. Oprócz nas na danej kopalni byli jeszcze sztygarzy, nadsztygarzy i kierownik punktu pracy przy danej kopalni. Zaś cała otoczka biurokratyczna, czyli wszelkie dokumenty, zaświadczenia, bony, itp itd załatwiała pani Zosia, która przyjeżdżała do nas co czwartek. We wtorki była na innej kopalni, a w pozostałe dni w siedzibie firmy. Po co o tym piszę? Może to być jednym ze sposobów na ograniczenie biurokracji. Niekoniecznie cała, ale być może część biurokracji mogłaby tak właśnie pracować.

sprężone powietrze21.04.2020 15:03

do Helmut. To juz powinni zlikwidować a ten cąły biurowiec. Ile oszczędności by było. Siedza w tych kańciapoach biurwoych a górnik na nich baka wyjeżdżają wcześniej do domu bo boją się o swoje zady. A my górnicy bakamy na nich to co przez 7 godz. sie nie zarazi a godzinę wcześniej wychodza z biur. My may zjeżdżać na dół i nikt sie nie przejmuje czy nie zarazimy się ale te biurwy trzeba chronić.

Pokaż wszystkie opinie (79)