Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 kwietnia 2020

Od środy ruszy jastrzębski wymazobus [video]

Od środy ruszy jastrzębski wymazobus [video]
fot. UM Jastrzębie

Już od jutra na ulicach Jastrzębia pojawi się wymazobus. Jest to specjalna karetka, której obsługa będzie pobierać próbki od osób przebywających w kwarantannie. 

Wymazobus został sfinansowany z funduszy miejskich. Jego koszt to 45 tys. zł. Odpowiednio zabezpieczona załoga pobierze próbki do badania od osób wskazanych przez SANEPID i przewiezie je do laboratorium.

- Dzięki uruchomieniu wymazobusu mieszkańcy będą znacznie krócej czekać na test na obecność koronawirusa. Co prawda to zadanie rządowe, jednak mając na uwadze zdrowie i życie jastrzębian, zdecydowałam o wsparciu administracji w jej działaniach - informuje prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Dzięki specjalnej karetce osoby oczekajace na wynik testu otrzyma go o wiele szybciej. Finansując wymazobus miasta dołącza się do walki z koronawirusem i wspiera jastrzębian.

Zobacz materiał telewizji TVT 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Bardzo brutalny kibic26.04.2020 15:06

Zajęli by się utworzeniem prywatnego pogotowia ratunkowego . Chociaż ludzi by tak nie umierali przez Jastrzębskie pogotowie.

Gość23.04.2020 5:31

Ciekawe ile wymazobusow wymazali.
pod jakim blokiem stoi bądź domem. Czy to działa czy benzyny starczy
Ogólnie na ile osób. Czy sprawny . Nasuwa się dużo pytań. Czy wychodzą, na przeciw naszym oczekiwania.. Atest mają świadczenia usług.. Z jaką gwarancja.. A załoga sprawna fizycznie psychicznie.. Jeju kiedy to badanie zrobią.. Jak długo się czeka
.

Gość23.04.2020 5:16

Widział wczoraj gdzieś ten cudowny pojazd

Gość22.04.2020 16:24

Masczki to będziemy w odzieży używanej kupować za niedługo na kg bądź na, sztuki oczywiście wyprane.. W 60 stopniach.. Od wyboru do koloru...

Lina22.04.2020 15:11

Maseczek nie,zobaczymy , az se sami nie kupimy lub uszyjemy.... anka z urzedu sie lansuje musiala cos powiedziec aby sie lamsowac dawno nie udzielala sie na necie.

Głosowałem na panią22.04.2020 13:05

Pani prezydent podatnicy nie będą zadowoleni po tym komu pani płaci.

Grażyna22.04.2020 10:44

Kaj som maski co prezydent obiecała?Bo maski ino na allegro widza to te same?

Fakir na gwoździach22.04.2020 8:17

"Mam nadzieję, ze to pomyłka i Pani Prezydent szybko wycofa się z tej kompromitacji !!!!"

To nie kompromitacja, to symbioza.

Korona Wirós22.04.2020 6:24

@Gość

"mił.....nik młodych dziewczyn"

Kto nie jest mił..nikiem młodych dziewczyn, niech pierwszy wystąpi przed szereg.

Aga21.04.2020 23:57

Dlaczego cal diagnostyka chorób płuc jest zawieszona skoro te osoby są najbardziej narażone. Dlaczego odebrano nam prawo leczenia zmian w płucach. Epidemia ok każdy rozumie. Ale jak zmiany postępują i zostajemy bez diagnostyki i leków to korona to jest pikuś bo ja u nas stwierdza po zgonie na nowotwór nieleczony....

Pokaż wszystkie opinie (36)