Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Sklep Medicanna
21 kwietnia 2020

Chorzy na serce szczególnie narażeni na wirusa

Chorzy na serce szczególnie narażeni na wirusa
fot. pixabay

Osoby leczące się kardiologiczne szczególnie powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w kontekście epidemii koronawirusa. Zalec się im podjęcie szczególnych środków ostrożności.

W związku z obchodzonym między 18 a 24 kwietnia "Tygodniem dla Serca", Ministerstwo Zdrowia wydało specjalne zalecenia dla pacjentów leczących się kardiologicznie. Informacje na ten temat przytacza również jastrzębski magistrat. Zaleca się, aby pacjenci korzystali przede wszystkim z teleporady, niż osobistych wizyt u lekarza.

- Dochodzą do nas sygnały, że w kilku krajach europejskich został zauważony  i potwierdzony trend mniejszej zgłaszalności pacjentów na leczenie szpitalne z ostrym zawałem. Może to wynikać ze strachu pacjentów przed wezwaniem pogotowia i hospitalizacją, ponieważ sądzą, że zarażą się w szpitalu koronawirusem. Jeżeli ktoś ma silny ból w klatce piersiowej, to powinien kierować się zasadą „Wezwij pogotowie ratunkowe i pojedź do szpitala” bez względu na to, czy ma, czy nie ma koronawirusa, bo może być to zawał serca, masywna zatorowość płucna lub rozwarstwienie aorty, czyli głównej tętnicy organizmu- apeluje prof. Witkowski.

Wszystkie zalecenia można znaleźć na stronie internetowe Ministerstwa Zdrowia

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jastrzębski szpital korzysta z dronów Jastrzębski szpital korzysta z dronów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
sprężone powietrze22.04.2020 22:49

do To sem ja. To chodź bez maseczkę i zapłać 500 zł mandatu głupcze z teoria spiskową.

To sem ja22.04.2020 18:56

Ludzie chorzy mają uzasadnione obawy. W szpitalu można złapać różne wirusy i bakterie. Ale szanse na koronaświrusa są marne, choć ponoć procentowo najwięcej ludzi łapie tego medialnego wirusa w placówkach służby zdrowia... taki paradoks. Chodżcie na spacery bez masek aby się dotlenić i złapać słonka.