Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°-1°
22 kwietnia 2020

Laboratorium, które pomyliło wyniki z Jastrzębia zawieszone

Laboratorium, które pomyliło wyniki z Jastrzębia zawieszone
fot. pixabay

Niemałe zamieszanie wynikło z powodu błędnych wyników badań podejrzenia zakażenia koronawirusem w jastrzębskim szpitalu. Kilkudziesięciu medyków i lekarzy żyło w niepewności kilka dni. Szpital zamknął izbę przyjęć.

Jest reakcja Ministerstwa Zdrowia na błędne wyniki badań dotyczących zakażenia korona wirusem personelu i pacjentów jastrzębskiego szpitala, a przeprowadzonych przez  Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia z Zabrza.

- Laboratorium Kardio-Med Silesia zostało przez nas zawieszone, jeśli chodzi o badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Po poleceniu ministerstwa pilnie przekazuje teraz próbki do walidacji w Państwowym Zakładzie Higieny - powiedział Gazecie Wyborczej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Nie tylko szpital w Jastrzębiu ucierpiał z powodu nieprawidłowych wyników. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach.

Laboratorium wydało oświadczenie, w którym tłumaczy się z całej sytuacji.

- Do Laboratorium KMS w dniach 16 i 17 kwietnia br trafiło łącznie ponad 1,1 tyś próbek do wykonania badań na nich. Większość tych próbek była opisana jako próbki do wykonania na CITO, tj. próbki osób z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia oraz próbki personelu medycznego -pracowników województwa Śląskiego (…) Z uwagi na oczekiwania szpitali, które przekazały materiał w czwartek 16 i 17 kwietnia br., aby wyniki były wydane w ciągu 24 godzin (co do tej pory prawie w 100% realizujemy pomimo, iż nasze laboratorium nie ma jeszcze na ten moment przepustowości dziennej na poziomie do 600 testów na dobę) – głosi m.in. oświadczenie laboratorium.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Ruszają zapisy na szczepienia Uwaga! Ruszają zapisy na szczepienia

Jastrzębski szpital w gronie najlepszych w Polsce Jastrzębski szpital w gronie najlepszych w Polsce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość23.04.2020 7:45

Żeby w naszych urzędach tak działać i zawieszać urzędników, naczelników. W urzędzie miasta pomyłki i skandale na skalę województwa, błędy pracowników ukrywane a pracownik im gorszy tym szybciej awansuje.

Dora23.04.2020 6:47

to wina totalnej opozycji.

Gość23.04.2020 6:08

@Olek

"I bardzo dobrze,za swoje czyny trzeba ponosić odpowiedzialność a narazili kilkadziesiąt osób na stres."

Pani burmistrz tej upadającej osady górniczej każdego dnia naraża tysiące mieszkańców na stres, no i co z tego?

sprężone powietrze22.04.2020 22:47

do majka. podobno chorzy leżacy w szpitalu jak mieli wynik dodatni to byli zawiezieni do szpitala zakaźnego. To jak teraz okaże się ze nie byli zakażeni to tam sie na pewno zakażą.

Sabasan22.04.2020 18:12

Wiecie dlaczego w Jastrzębiu nie będzie pandemii? Bo Grzesiek i Andrzej nie chcą.
A Nikodem się jeszcze zastanawia.

majka22.04.2020 17:07

I jeszcze szpital powinien domagać się odszkodowania.

Gość22.04.2020 16:26

@kto badał

Nie, to nie jest błędem.

To była pomyłka.

gosc22.04.2020 15:45

No i pozamiatane, dziadkowie i babcie , oraz ci co dostali pincet mogą sie nie bac wirusa i smiało udac sie do skrzyn zeby oddac z poczuciem dobrze spelnionego obowiązku wypelnione papiury z wyborem naszego mądrego prezydenta, zycze zdrowia

Olek22.04.2020 13:58

I bardzo dobrze,za swoje czyny trzeba ponosić odpowiedzialność a narazili kilkadziesiąt osób na stres.

kto badał22.04.2020 13:51

Czy przypadek na Turystycznej, gdzie znaleziono na wyrzuconej puszce po piwie zawinięta w worek foliowy, też jest błędem?

Pokaż wszystkie opinie (29)