Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 kwietnia 2020

Uwaga! Fałszywi policjanci atakują

Uwaga! Fałszywi policjanci atakują
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Fałszywi policjanci zaatakowali ponownie na terenie Jastrzębia. Dzwonią do mieszkańców i próbują wyłudzić pieniądze w gotówce lub kod BLIK. Oszukują też za pomocą portali społecznościowych w Internecie.

Do Komendy Miejskiej Policji zgłosiły się osoby, do których zadzwonili rzekomi policjanci.  Poinformowali, że ktoś z rodziny uległ poważnemu wypadkowi  i należy niezwłocznie przekazać pieniądze. Część mieszkańców dało się oszukać i przekazali oszustom kod BLIK.

- Sprawdźmy, czy to faktycznie znajomy, czy może oszust, który włamał się na profil społecznościowy. Apelujemy do członków rodziny i opiekunów osób starszych. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Nigdy też nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeśli ktokolwiek podaje się za policjanta należy o tym niezwłocznie poinformować mundurowych. W żadnym wypadku nie przekazywać gotówki czy kodów do kont bankomatowych - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy

Co zrobić, kiedy zostaniemy oszukani przez Internet? [video] Co zrobić, kiedy zostaniemy oszukani przez Internet? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
ada 23.04.2020 22:57

Ludzie są oszukiwani, tak a winny jest system bankowy. Każda transakcja bankowa powinna mieć swojego sprawdzonego przez bank właściciela. Jak się okaże że właściciel podał fałszywe dane kasę oddaje bank.
Proste i łatwe do zrealizowania. No ale jak będą prać brudne pieniądze panowie władza.
Przelewy na konta podejrzane, tylko osobiście w placówce.

Ferdynand23.04.2020 14:11

Akurat dzwonili do mnie i powiedziałem im blik wymyślony z głowy. Za piętnaście minut znowu zadzwonili, że blik który podałem "wygasł", więc podałem kolejny wymyślony z głowy i już dali spokój, bo się skapneli, że ich robię w h....

Alex23.04.2020 13:41

Tic 11.19 policja bee niedobra ale jak ci sąsiad miche wyklepie to od razu dzwonisz po nich.

Janosik23.04.2020 13:15

Policja to bardzo przyzwoici ludzie proszę nie obrażać ich Tic 11.19.A koleś 10.22 a w Czechach a Japonii a w USA a w Kanadzie itd .My jesteśmy tu i teraz jak się nie podoba to po wszystkim siedzieć w Czechach i pracować na tym montażu do śmierci a apropos te fabryki wszystko stoi tam więc co tam chcesz robić.

Tic23.04.2020 11:19

TakA jest polska policja. Chcieli by kontrolować i inwigilowac obywateli a w czasach rejestracji numerów telefonów itp. Nie potrafią w krótkim czasie namierzyć i zlikwidować takich oszustów jedyne co potrafi policja to mandaty wystawiać i ścigać dobrych ludzi za drobne sprawy

Żądamy otwarcia granic23.04.2020 10:22

Jak wygląda czeska "tarcza antykryzysowa"? W wielkim skrócie: w przypadku firm, które nie mogą przydzielić pracy ludziom z powodu kryzysu (zamknięte sklepy, usługi itp.), państwo wypłaca 80 procent wynagrodzenia, a pracodawca - 20 proc. W ten sposób pracownicy otrzymują pełną pensję. a jak u nas wygląda ta "normalność"?

Leniwy samuraj23.04.2020 9:48

Dokładnie, Nihonbashi jest w Godowie, w lesie. Ale to ten sam historyczny trakt między stolicami. Widać, żeś doświadczonym wędrowcem.

Gość23.04.2020 8:49

@Leniwy samutaj

Nihonbashi?

To gdzieś za Gołkowicami?

Aga23.04.2020 8:02

Dobrze, że moi rodzice nie pożyczą pieniędzy nawet mi, gdy stanę osobiście w drzwiach ich domu :D więc są bezpieczni!

Erwin Zielonka23.04.2020 7:59

Anka możesz donieść gdzie trzeba a w przyszłości dostaniesz odznakę honorową zasłużonego działacza ORMO.

Pokaż wszystkie opinie (14)