Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
Wesele w Dąbrówce
23 kwietnia 2020

Nie będziecie mieć maseczki, autobus nie pojedzie

Nie będziecie mieć maseczki, autobus nie pojedzie
fot. MZK Jastrzębie

W całym kraju wprowadzono obowiązek noszenia maseczek. Nakaz ten obowiązuj także w autobusach komunikacji miejskiej. Jeśli pasażerowie nie będą się do niego stosować - kierowca może odmówić jazdy.

Kierowcy również mają obowiązek zakrywania ust i nosa, jednak tylko wtedy, kiedy przebywają w części autobusu przeznaczonej dla pasażerów. W kabinie nie muszą stosować się do tego obostrzenia.

- Regulacje dotyczące zasłaniania twarzy obowiązują oczywiście także w komunikacji zbiorowej. Kierowca autobusu może nie ruszyć z przystanku, jeśli pasażer znajdujący się wewnątrz pojazdu nie ma zakrytych ust i nosa. Może reagować, upominać, ale kontrola i ewentualne sankcje porządkowe to już rola policji - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowoczesne autobusy wyjadą na ulice miasta Nowoczesne autobusy wyjadą na ulice miasta

Jest gwarancja pracy dla kierowców Jest gwarancja pracy dla kierowców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Bardzo brutalny kibic25.04.2020 10:09

Skoro autobus nie pojedzie to czy mogę wezwać taxi na koszt MZK ?

Aurelia24.04.2020 12:22

Kierowca nie ruszy jak ktoś nie będzie miał maski a jakoś jak w autobusie jest więcej ludzi niż powinno być to i tak jadą i zabierają ludzi z następnych przystanków.....Jeszcze nie widziałam aby jakiś kierowca na to zwracał uwagę.

Gość24.04.2020 9:27

gorszym wirusem od "korona" jest wirus który się zwie MZK.

adam 23.04.2020 22:52

Polska dziwny kra....Nie mija rok jak wracałem z meczu i policja mnie ścigała bo miałem maseczkę ( szalik) na twarzy, okulary no a że było chłodno to naciągnąłem kaptur na głowę....
Wiecie co o mało mnie nie spałowali, dostałem mandat... A teraz każą tak się ubierać. Ja tego nie rozumiem.

sprężone powietrze23.04.2020 21:35

Bardzo dobrze. Nauczyć ludzi rozumu. Wkurzaja mnie ludzi którzy zdejmuja pod brodę maseczki jak tylko widzę zwracam uwagę bo tumaństwo w Jastrzębiu jest.

Smutny Pan Śląska 23.04.2020 20:16

3.. OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.

Na czym polega? Wszyscy (oprócz kilku wyjątków wymienionych poniżej) mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy.

Ograniczenie nie dotyczy:

dzieci do 4 lat,
osób, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane),
osób, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), / nie mają prawa policjanci ukarać za brak maski ! Możesz mieć astmę , pylicę inne choroby dróg oddechowych , i żaden smutny pan z ul. Śląskiej nie ma prawa Was ukarać

To sem ja23.04.2020 15:07

Pomysł z maskami jest idiotyczny. Ale barany uwielbiają być tresowane i trzymane w ciasnej zagrodzie. Wolni ludzie powinni bojkotować ten bzdurny i szkodliwy dla zdrowia nakaz. I uważać na wszelkiej maści ormowców i zomowców.

Oskar23.04.2020 14:48

Informację należy uzupełnić. Nie mają obowiązku noszenia w przestrzeni publicznej maseczek osoby z przeciwskazaniami medycznymi. Zaświadczenie nie jest wymagane. Dotyczy to również autobusów komunikacji miejskiej. Piszę to na wszelki wypadek, zanim kogoś ktoś zlinczuje za brak maseczki na mieście, w sklepie lub w autobusie. A teraz proszę wziąć pod uwagę, że osobie z niewydolnością krążenia maseczka może utrudniać oddychanie skutkiem czego może być odruch kaszlu.

Do Enigma23.04.2020 14:21

I bardzo dobrze !!

lonia23.04.2020 9:10

Z maseczkami to jakiś kabaret... niby wszyscy przejęci i przestraszeni, a maseczki pod nosem lub tylko na nosie... albo nagminnie pod brodą. Głupa cięcie też zajęcie..jakie to polskie.

Gość23.04.2020 8:02

Dżord 7.23 zareagowałem i mówię mu ale on coś z głową miał ani słowa.

Leniwy samuraj23.04.2020 7:32

do Gość 7:12. Tam, skąd pochodzę obowiązuje zwyczaj testowania nowo wykutych mieczy na ludziach. A wróciłem niedawno od kowala z piękną kataną. Oby ten niegodziwiec z apteki nie spotkał się ze mną na mieście.

Dżordż prosto z drzewa23.04.2020 7:23

@Gość

To trzeba było reagować tam i wtedy, a nie tu i teraz.

Fakir na gwoździach23.04.2020 7:21

Ale kierowca pijany lub autobus niesprawny technicznie - to MZK nie przeszkadza.
Dziadostwo największe w całej Galaktyce.

Gość23.04.2020 7:12

Ostatnio w jednej z aptek.w środku na parapecie siedział taki niechluj i miał maskę na ryju a nagle zdjął maskę wykaszlał się po czym ponownie założył ją na ryj i taki zarazi ludzi i zadowolony.