Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
23 kwietnia 2020

Zablokują budowę kopalni?

Zablokują budowę kopalni?
fot. JZR

Zapotrzebowanie na węgiel w Polsce jest duże. Czy w naszym regionie powstanie nowa kopalnia dająca tak potrzebny surowiec i pracę dla mieszkańców?

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zakończyła postępowanie dowodowe w sprawie możliwości eksploatacji węgla ze złoża Paruszowiec (teren Rybnika). Teraz wszyscy zainteresowani mają czas do 12 maja, aby wnieść ostatnie uwagi. Potem zostanie podjęta decyzja.

Co na to władze Rybnika? Zarówno one jak i mieszkańcy są przeciwni. Nie składają broni i chcą zablokować powstanie kopalni.

Na sesji Rady Miasta w Rybniku zostanie przedstawiona zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, która blokuje zamiar lokalizacji zakładu górniczego. Przedsiębiorca podnosi argument, że kopalnia zapewniłaby miejsca pracy zwłaszcza w kontekście problemów już istniejących zakładów wydobywczych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski

"Trzeba zamknąć to górnictwo" "Trzeba zamknąć to górnictwo"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Polak25.04.2020 19:10

I dobrze niech zamkną polskie kopalnie są nie rentowne i do tego nasz narodowy węgiel jego wydobycie jest droższe niż samo sprowadzenie węgla jest tańsze i do tego sprowadzony jest bardziej kaloryczny i lepiej się spala i czyszczy

Helmut25.04.2020 12:19

złoto rybka do mi malego GOROLA ,i ino jedne życzynie byda ,poprosza,,,

Andre24.04.2020 13:56

Wszyscy co tutaj sa przeciw budowie kopalni czyli nie chca miejsc pracy to dzieci tych ludzi ktorzy w czasach poprzednich przyjechali z polski na slask na workach z ziemniakow zeby nauczyc sie kultury, pracy itp. Teraz powinni spakowac swoje manatki I opuscic slask jak najszybciej gdyz sa gorsi niz koronawirus. Apeluje do wladz zeby wysiedlic ich natychmiast

To sem ja24.04.2020 13:49

Tak się kończy ekologiczne pranie mózgu. Zmieni się władza (na jakiś czerwono-różowy syf) i wpuści tu np. niemców. Im będzie się wszystko opłacało (zwolnienia z podatków), poprzez swoje polskojęzyczne media wytłumaczą wam, że jednak węgiel nie jest taki zły... a wy będziecie powtarzać wyćwiczone medialnie frazesy, tak jak w przypadku tzw. pandemii (wirtualny twór medialny elit dla ich celów politycznych i globalnych). I tak niewielu z was to zrozumie. Reszta będzie wypisywać pierdoły, bo ciężko uwierzyć w fakt, że zostało się tak skutecznie oszukanym...

Kolega24.04.2020 12:00

Wszyscy już doszli do wniosku, że posiadanie kopalni w mieście albo pod miastem, to nie jest zaszczyt.

Lowerboj24.04.2020 6:29

@Ferdynand

"jastrzębianie muszą szukać niskopłatnej pracy w Żorach i Czechach"

Ale żeś chłopie pojechał. W Żorach to może i owszem, ale w Czechach jest TYKLO dobrze płatna praca. Zarabiam 17200zł na rękę za miesiąc po pięć dni w tygodniu i osiem godzin pracy, ale trzeba mieć studia.

Gosc24.04.2020 0:01

Ciekawe kto bydzie płacił za szkody górnicze za 40 lot? Kopalnie ciągłe problemy .....

jarek23.04.2020 22:47

Proponuje by mieszkańcy Rybnika zostali zwolnieni z kopalń które nie są w Rybniku. I niech idą do urzędu miasta po pracę. Ciekawe czy prezydent zapewni im pracę i podobne wynagrodzenie.

sprężone powietrze23.04.2020 21:41

Zapptrzebowanie duże heheheh węgiel na hałdach nie ma zbytu, wolą sprowadzac tańszy z Rosji.

Hmmm...23.04.2020 17:46

@erwin...hehehe...dobre dobre :))

Pokaż wszystkie opinie (22)