Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°19°
Wesele w Dąbrówce
28 kwietnia 2020

To ostatni moment na montaż klimatyzacji w Twoim biurze!

To ostatni moment na montaż klimatyzacji w Twoim biurze!
fot. materiały prasowe

Nasz klimat stale się zmienia. W ostatnich latach w Polsce (i nie tylko), obserwujemy niestety znaczne zwiększenie temperatury, co niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Susza i rekordowe upały, to tylko nieliczne z nich. Taki klimat znacząco przekłada się też na nasze codzienne samopoczucie oraz komfort pracy. Z tego powodu, coraz więcej firm, decyduje się na to, aby zamontować klimatyzację. Kiedy najlepiej to zlecić? O czym warto pamiętać? Zobaczcie sami!

Czynniki wpływające na temperaturę

Wiele osób mylnie zakłada, że temperatura w danym pomieszczeniu zależy tylko od tej, którą mamy na zewnątrz. Poniekąd, oczywiście mają rację, jednak istnieje wiele innych czynników, które mogą ją zwiększyć. Wśród nich warto wskazać poniższe.

  • Elementy szklane: wszystkie duże okna, szklane ściany, czy drzwi tarasowe latem sprawiają duże problemy związane z przegrzewaniem się pomieszczeń.

  • Lokalizacja na poddaszu: pomieszczenia, które znajdują się na poddaszu, zawsze będą narażone na przegrzanie.

  • Brak osłon słonecznych: w wielu wynajmowanych biurach, brakuje odpowiednich osłon słonecznych, które w okresie dodatnich temperatur, chroniłyby dane pomieszczenia. Wszelkie rolety, czy żaluzje wewnętrzne niestety nagrzewają się przez szyby, oddając tym samym ciepło do pomieszczenia.

  • Wysokość i wielkość pomieszczeń: im niższe i mniejsze pomieszczenia, tym większa temperatura.

  • Izolacja ścian: kwestia odpowiedniej izolacji ścian jest niezwykle ważna, nie tylko zimą, ale również latem. Niestety w wielu wynajmowanych obiektach, często nie dopytujemy o takie kwestie, a ciężko to zweryfikować samodzielnie.

Czynników wpływających na temperaturę w pomieszczeniu jest o wiele więcej, jednak te, odgrywają najważniejszą rolę. Z tego powodu praktycznie w każdym biurze klimatyzacja jest podstawą. Nie tylko ze względu na komfort pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników.

Kiedy montować klimatyzację w biurze?

Najczęściej montaż klimatyzacji przeprowadza się w pierwszym kwartale roku. Już w połowie kwietnia, temperatury w niektórych miejscach dają się we znaki, dlatego warto się przygotować wcześniej.

Kolejna kwestia związana jest z montażem klimatyzacji. Wiele firm, które świadczą tego typu usługi, podczas upałów, ma pełne ręce pracy, dlatego terminy, znacząco się wydłużają. Nie wspominając już o dostępności klimatyzatorów w hurtowniach. Najlepiej takie działania przeprowadzać na przełomie marzec/kwiecień.

Jaką klimatyzację wybrać?

Takie pytanie, najlepiej skierować do firmy, zajmującej się montażem i sprzedażą klimatyzacji. Za sprawą ich doświadczenia z pewnością uzyskamy wskazówki, które pozwolą nam na dobry zakup.

Na rynku możemy wyróżnić cztery rodzaje klimatyzatorów:

  • przenośne,

  • stacjonarne,

  • split,

  • multi-split.

Każde z nich spełnia inne funkcje oraz posiada określone właściwości. Samodzielny zakup, bez konsultacji z osobą, która ma wiedzę na temat klimatyzacji, często powoduje, że nie odczuwamy oczekiwany efektów. Z tego względu pomoc fachowca, może okazać się nieoceniona!

Sprawdź ofertę montażu klimatyzacji w firmie Kliwent

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najnowocześniejsze rozwiązania dekoracyjne dla twojego biura Najnowocześniejsze rozwiązania dekoracyjne dla twojego biura

Klimatyzator pokojowy - czy pomaga też zimą? Klimatyzator pokojowy - czy pomaga też zimą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!