Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
BS Kredyt bez gwiazdek
28 kwietnia 2020

To ostatni moment na montaż klimatyzacji w Twoim biurze!

To ostatni moment na montaż klimatyzacji w Twoim biurze!
fot. materiały prasowe

Nasz klimat stale się zmienia. W ostatnich latach w Polsce (i nie tylko), obserwujemy niestety znaczne zwiększenie temperatury, co niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Susza i rekordowe upały, to tylko nieliczne z nich. Taki klimat znacząco przekłada się też na nasze codzienne samopoczucie oraz komfort pracy. Z tego powodu, coraz więcej firm, decyduje się na to, aby zamontować klimatyzację. Kiedy najlepiej to zlecić? O czym warto pamiętać? Zobaczcie sami!

Czynniki wpływające na temperaturę

Wiele osób mylnie zakłada, że temperatura w danym pomieszczeniu zależy tylko od tej, którą mamy na zewnątrz. Poniekąd, oczywiście mają rację, jednak istnieje wiele innych czynników, które mogą ją zwiększyć. Wśród nich warto wskazać poniższe.

  • Elementy szklane: wszystkie duże okna, szklane ściany, czy drzwi tarasowe latem sprawiają duże problemy związane z przegrzewaniem się pomieszczeń.

  • Lokalizacja na poddaszu: pomieszczenia, które znajdują się na poddaszu, zawsze będą narażone na przegrzanie.

  • Brak osłon słonecznych: w wielu wynajmowanych biurach, brakuje odpowiednich osłon słonecznych, które w okresie dodatnich temperatur, chroniłyby dane pomieszczenia. Wszelkie rolety, czy żaluzje wewnętrzne niestety nagrzewają się przez szyby, oddając tym samym ciepło do pomieszczenia.

  • Wysokość i wielkość pomieszczeń: im niższe i mniejsze pomieszczenia, tym większa temperatura.

  • Izolacja ścian: kwestia odpowiedniej izolacji ścian jest niezwykle ważna, nie tylko zimą, ale również latem. Niestety w wielu wynajmowanych obiektach, często nie dopytujemy o takie kwestie, a ciężko to zweryfikować samodzielnie.

Czynników wpływających na temperaturę w pomieszczeniu jest o wiele więcej, jednak te, odgrywają najważniejszą rolę. Z tego powodu praktycznie w każdym biurze klimatyzacja jest podstawą. Nie tylko ze względu na komfort pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników.

Kiedy montować klimatyzację w biurze?

Najczęściej montaż klimatyzacji przeprowadza się w pierwszym kwartale roku. Już w połowie kwietnia, temperatury w niektórych miejscach dają się we znaki, dlatego warto się przygotować wcześniej.

Kolejna kwestia związana jest z montażem klimatyzacji. Wiele firm, które świadczą tego typu usługi, podczas upałów, ma pełne ręce pracy, dlatego terminy, znacząco się wydłużają. Nie wspominając już o dostępności klimatyzatorów w hurtowniach. Najlepiej takie działania przeprowadzać na przełomie marzec/kwiecień.

Jaką klimatyzację wybrać?

Takie pytanie, najlepiej skierować do firmy, zajmującej się montażem i sprzedażą klimatyzacji. Za sprawą ich doświadczenia z pewnością uzyskamy wskazówki, które pozwolą nam na dobry zakup.

Na rynku możemy wyróżnić cztery rodzaje klimatyzatorów:

  • przenośne,

  • stacjonarne,

  • split,

  • multi-split.

Każde z nich spełnia inne funkcje oraz posiada określone właściwości. Samodzielny zakup, bez konsultacji z osobą, która ma wiedzę na temat klimatyzacji, często powoduje, że nie odczuwamy oczekiwany efektów. Z tego względu pomoc fachowca, może okazać się nieoceniona!

Sprawdź ofertę montażu klimatyzacji w firmie Kliwent

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest nowy zarząd JSW. Niespodzianki nie było Jest nowy zarząd JSW. Niespodzianki nie było

Brakuje urzędników do wydawania paszportów Brakuje urzędników do wydawania paszportów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!