Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 kwietnia 2020

Przedszkola i żłobki w Jastrzębiu nadal nieczynne

Przedszkola i żłobki w Jastrzębiu nadal nieczynne
fot. pixabay

W środę premier ogłosił, że od 6 maja można wznowić działalność przedszkoli i żłobków. Jednak w Jastrzębiu placówki te będą nadal nieczynne. Chodzi o względy bezpieczeństwa. 

Rząd ogłosił kolejny etap poluzowania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Można otwierać przedszkola i żłobki. Jednak w naszym mieście punkty te będą nieczynne do 24 maja. Prezydent Anna Hetman, która podjęła decyzję w tej sprawie, wyjaśnia, że kieruje się dobrem dzieci korzystającym z tych placówek.

- Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, a także nas wszystkich, wydłużam zamknięcie placówek. W tym czasie rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy i mam nadzieję, że dla dobra dzieci z niego skorzystają. A my dalej będziemy robić wszystko, by minimalizować ilość zachorowań w naszym mieście.  Życzę Wam dużo zdrowia -  mówi prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak rozwija się koronawirus w JSW? Jak rozwija się koronawirus w JSW?

Wyproszą pasażerów przy wjeździe do czerwonej strefy? Wyproszą pasażerów przy wjeździe do czerwonej strefy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (58)
zdrojowiec03.05.2020 13:48

Do belferka - a jak myslisz? skąd rząd bierze pieniądze dla budżetówki?

Belferka02.05.2020 16:49

Ja jestem nauczycielką z WYŻSZYM wykształceniem i żaden janusz biznesu po samochodowej zawodówce nie będzie mi mówił, że on płaci na mnie podatki. Ja doskonale wiem, że mi płaci rząd z pieniędzy, które zarobi.

Gość02.05.2020 10:08

Na fb nauczyciele i dyrektorzy popierają pomysł zamknięcia. Dostają pieniądze za nic to dlaczego się martwić ????

do zszokowana01.05.2020 15:26

Nie każdy ma "ambicję" siedzieć w domu i żyć na czyjś koszt. Niektórzy wolą zapracować na siebie i swoją rodzinę.

Oto Ameryka01.05.2020 8:38

A kiedy przedszkolanki przestaną przymykać oczy na przyprowadzanie dzieci chorych z gilami do brody,kaszlacymi,wymiotujacymi itd.

Dyrektor przedszkola01.05.2020 8:32

20 procent postojowego dla dyrektorów przedszkoli. Wszystkich. Proponuję aby nr 8 dało przykład!

Statystyki a nie polityki01.05.2020 7:30

Drodzy nauczyciele czym dłużej gospodarka będzie stać tym więcej lat będziemy musieli odrabiać straty. Co to oznacza dla was? Brak jakichkolwiek podwyżek w ciągu najbliższych lat, a to co macie teraz zdewaluuje się przez inflację.
Sytuacji budżetówki zależy od stanu gospodarki a ten będzie kiepski. 600tys. ludzi nie pracuje, bo bierze opiekę na dzieci. Czyli nie dokładają nic do budżetu a jeszcze z niego wyciągają. Podobno aby być nauczycielem to trzeba mieć wyższe wykształcenie a to obliguje Was do tego, aby wiedzieć, że dobrobyt bierze się z pracy a nie z drukowania pieniędzy.
Jak myślicie 6 mają będzie zagrożenie a 24 maja nie??
Ile zamierzacie jeszcze siedzieć w domu i brać 100%wynagrodzenia, rok czy dwa?

Kpina z nas!01.05.2020 0:27

Urzędnicy miejscy,nauczyciele wszelakiej maści płacić im 50% postojowego.
Od razu lynie zawitali by u drzwi edukacji.

wyborca30.04.2020 21:53

Proszę prześledzić zachowanie Prezydenta Rybnika i za 24 godz. Prezydent Hetman dokładnie to samo. Aż się boję co by było jakby PIOTR Kuczera otwarł przedszkola np. Jutro o 24. Nasza by nie zdążyła.

Zszokowana30.04.2020 18:47

Rozczarowana 7:44 to na macierzynstwo juz czasu brak bos taka ambitna. Niech obcy wychowuja moje dzieci bo to nieambitne zadanie.

Pokaż wszystkie opinie (58)