Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -11°-15°
30 kwietnia 2020

Policja kontroluje noszenie maseczek

Policja kontroluje noszenie maseczek
fot. freepik

Mimo że rząd wprowadza kolejne poluzowania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek na twarzy w miejscach publicznych. 

W środę jastrzębscy policjanci pouczyli 7 osób, które nie miały zakrytych ust i nosa maseczkami. Jest to obowiązkowe w miejscu publicznym.

- W stosunku do 3 osób podjęto decyzję o ukaraniu mandatem. Może on wynieść do kwoty 500 zł. To od sytuacji i zachowania konkretnego obywatela zależy, czy policjant zdecyduje się na nałożenie mandatu czy wystarczy pouczenie - wyjaśnia asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Przypomnijmy, że znajdując się w miejscu publicznym jesteśmy nie tylko zobowiązani nosić maseczki, ale też zachować 2-metrowy dystans pomiędzy sobą. Jest to jedyna metoda na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii groźnego wirusa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców Dzisiaj policjanci mają na oku kierowców

Oni zniszczyli inhalatorium. Poznajecie ich? [video] Oni zniszczyli inhalatorium. Poznajecie ich? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (78)
Paweł Jastrzębie Zdrój14.08.2020 7:13

Ja niestety nie wiem czy jest to pomocznicze te noszenie tych maseczek
Spotkałem się z paroma przypadkami komunikacji miejskiej MZK w Jastrzębiu Zdroju na dokładnie na linii autobusowej nr W10 w obu kierunkach.
Miejsca publiczne to jestem za ale na ulicy jak jest mało ludzi to jest to lekkie przegięcie.
Bo można zachować ostrożność i odstęp pomiędzy ludźmi.

Janusz25.05.2020 3:48

Jak się padnie na kolana przed milicjantem i zacznie lizać buty to pouczenie. Jak delikwent będzie stał to mandat 500 cebulionów

Podpis05.05.2020 10:56

Ja nie noszę i mandatu nie przyjmuje bo koleżanka z KMP Rybnik powiedziała że nie ma obowiązku noszenia. Skoro ona nie ma to ja też nie :)

Czeko04.05.2020 18:05

do lonia. Ty to taka prosta,że zaraz złamiesz sie przy zgięciu.

Czeko04.05.2020 18:03

do gryf. Nie piernicz tutaj glupot. Policja juz bardzo dobrze zarabia. Za jeżdżenie radiowozami po mieście ale tam, gdzie nie ma ludzi to i tak dużo. Na pieszo chodzić i kontrolować ludzie chodzą z maskami pod broda gdzie sa te kontrole? W końcu od tego jesteście aby dbać o bezpieczeństwo społeczne.To do roboty

Sztajger04.05.2020 17:45

A ja kupiłem maseczkę gks... Ale nie noszę :D ale napis aca..musial trafic do mojej galerii. Heej gieeeekaes

Bohater 1962 !04.05.2020 14:25

Ja nie noszę. - ja jestem Bohaterem ! Hejjjj Gjekaes !!

gryf04.05.2020 12:51

Dajcie spokój policjantom, są postawieni w beznadziejnej sytuacji. Robią co muszą i sami wiedzą, w co zostali zamieszani. Taka praca. Współczuć im jedynie należy. A te zarobki to żenujące, ktoś przyjmuje się do pracy bo chce służyć innym,a tu na pasku marne grosze.

Gość04.05.2020 12:41

Uważam że powinno się dać ludziom prawo do życia w takim stopniu na ile są mądrzy.
Tak więc nie leczyć i jeszcze raz nie leczyć bo w maskach nie chodzą.
Nawet jeśli ta maska nie broni to zawsze jest działanie przed innymi niebezpiecznymi uwarunkowaniami innych osób takimi jak:
Palenie papierosów co szkodzi wszystkim i plucie na chodnik co szkodzi wszystkim bo wdychają.
Jak chcą dotykać swoich pysków chodząc bez maski to niech dotykają i potem niech nikt ich nie leczy tych pożal się mieszkańców jastrzębia wiedzących więcej i lepiej.

Do lew04.05.2020 10:35

Tak dokladne ze szpital w sjz szybko ozdrowial. Cymbal jestes

Pokaż wszystkie opinie (78)