Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
5 maja 2020

Policyjny pościg ulicami miasta

Policyjny pościg ulicami miasta

27-letni mieszkaniec Jastrzębia nie dość, że jechał z nadmierną prędkością, to jeszcze nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Młody mieszkaniec Jastrzębia pędził ulicą Podhalańską. Na widok mundurowych, którzy nakazali się mu zatrzymać postanowił dodać gazu i uciec. Policjanci natychmiast zaczęli ścigać BMW. Policjanci ustalili dane kierowcy i zatrzymali go. 

- Zatrzymany pirat drogowy tłumaczył stróżom prawa, że nie zatrzymał się do kontroli z uwagi na obawę utraty dowodu rejestracyjnego. Jastrzębianinowi zatrzymano prawo jazdy, a za niezatrzymanie do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia odpowie przed sądem - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że kierowca, kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się, pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia

Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana Ledwo stała na nogach. Matka 5-latka była kompletnie pijana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Endzi06.05.2020 7:28

Od czasu jak kilka miesięcy temu podano tu całkiem inna wersję wydarzen niz miala miejsce w rzeczywistości, juz nigdy nie uwierze w "bohaterskie" czyny naszej policji. W raportach bzdury, żeby tylko pochwalic sie osiagnieciami.

Lokator 05.05.2020 16:48

W USA łeb by mu odstrzelili prawo jest prawem .

yoda05.05.2020 16:45

Jakoś nie jestem zaskoczony marką pojazdu ????

dysydent05.05.2020 12:20

Bujdy na resorach. Nikt go nie zatrzymał a ustalili dane po to by jeden z patroli czekał na niego pod domem a on sam zwiał dwóm ścigającym patrolom a potem zadzownił na policję gdzie się aktulanie znjajuduje i tym samym wielce go zatrzymali.

>> <<<<Munkof05.05.2020 11:09

No i git

ola 05.05.2020 10:29

kara musi byc.