Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 maja 2020

Najwięcej zakażeń koronawirusem jest na Śląsku

Najwięcej zakażeń koronawirusem jest na Śląsku
fot. freepik

Śląsk stał się epicentrum koronawirusa w Polsce. W niechlubnej statystyce zachorowań wyprzedził Mazowsze. Jesteśmy na drugim miejscu  pod względem liczby zgonów. 

Jedna trzecia wszystkich zakażeń w kraju jest w ostatnich dniach stwierdzana na Śląsku. Na terenie naszego województwa stwierdzono 2755 zakażeń Jest to więcej, niż na Mazowszu - 2533, gdzie mieszka więcej ludzi (dane na wtorek rano).

Jak bronić się przed szerzącą się epidemią? Władysław Perchaluk, przewodniczący Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zaapelował do rządu o wprowadzenie powszechnych badań na obecność koronawirusa. Uważa on, że - wzorem innych krajów - pozwoli to na zduszenie epidemii.

Problemem jest również czas oczekiwania na wyniki testów.

- Od miesiąca zabiegam o zwiększenie liczby ośrodków wykonujących badania w naszym województwie i każdorazowo otrzymuję zwrotne zapewnienie, że jest ich wystarczająco dużo. Tymczasem fakty temu przeczą. Śląskie stało się epicentrum pandemii koronawirusa w Polsce: mamy największą liczbę zakażeń, najwyższy współczynnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców i drugą po województwie mazowieckim, liczbę zgonów - zwraca uwagę Perchaluk, Gazeta Wyborcza z dnia 5 maja, wydanie internetowe.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
do teleman06.05.2020 23:15

A co będzie jak pracownik elektrowni zachoruje ??? też się będziesz pytał dlaczego elektrownia dalej pracuje??
Mądre są te twoje rozumowania,... też masz kota zamiast żony i dzieci??

Gość06.05.2020 18:50

Niech też się wezmą za nieczynna kopalnie kropinsku

Alicja 06.05.2020 17:24

Zaraz się okaże, że pod wzgledem zakazonych i zgonow, Gorny Slask bedzie jak Lombardia, a Jastrzebie jak Palerno.

do Benka06.05.2020 17:18

To Ty wybijasz okna w domach zarażonych?

Benek06.05.2020 15:28

do GTUPA ANŻEJ. To gdzie ta SM!!!!!! gdzie Policja która powinna chodzic nie wozić dupy,ale patrolować ulice galerie, sklepy dużopowiechniowe, gdzie nie ma już w niektórych nawet rękawiczek ani płyny do dezynfekcji. To chyba Pani prezydent powinna wydac SM rozporządzenie o patrolach!! Co ukryli się w UM ci ze SM? Prezydent zamknęła się w UM z biurokratkami i zadowolona.

Benek06.05.2020 15:25

Ślask juz przebił nawet woj mazowickie najwięcej mamy zarażeń a będzie jeszcze więcej przez kopalnie i biura kopalniane gdzie ludzi jak mrówek. Zofiówka jest następa choć chodzą słuchy że już tam ktos jest z wirusem.

To sem ja06.05.2020 14:57

Powtórzę n-ty raz: no i co z tego (sfw)?
Mamy pandemię np. nowotworów, króra po wprowadzeniu 5g jeszcze się zwielokrotni. Ale to nie istotne. Ważne, że tv podaje "prawdę całą dobę"...

teleman06.05.2020 13:45

Już na Śląsk przyjechał główny inspektor GIS sprawdzić dlaczego pomimo pandemii kopalnie dalej fedrują i generują nowe zakażenia .ludziom każą chodzić w maseczkach a tymczasem w Senacie siedzi jeden bez maseczki i przemawia plując wirusem temu co siedzi przed nim na głowę , k..... jakaś masakra i debilizm .

Ala06.05.2020 13:13

Borynia następna

GTUPA ANŻEJ06.05.2020 12:24

A coraz więcej ludzi porusza się po ulicach bez maseczek założonych na nos i usta

Pokaż wszystkie opinie (19)