Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 maja 2020

Kolejni górnicy z "Pniówka" i "Zofiówki" zakażeni koronawirusem

Kolejni górnicy z "Pniówka" i "Zofiówki" zakażeni koronawirusem
fot. pixabay

Niestety, epidemia koronawirusa rozszerza się wśród górników kopalni „Pniówek”. Jedna zakażona osoba pracuje w kopalni "Zofiówka". Obecnie są to w sumie 24 osoby. Spółka apeluje do pracowników o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Nadeszły wyniki badań kolejnych pracowników kopalni „Pniówek” należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Niestety, już w sumie u 24 osób potwierdzono laboratoryjnie pozytywny wynik testu na obecność koronawiorusa. Informacje o tym przekazuje Polska Agencja Prasowa, na podstawie rozmowy z rzecznikiem prasowym spółki.

24 przypadki to osoby pracujące w kopalni Pniówek, natomiast jeden przypadek odntowano w ruchu Zofiówka (część kopalni Borynia-Zofiówka). Łącznie kwarantanną objętych jest 203 pracowników.

Spółka apeluje do pracowników o zachowanie szczególnej ostrożności nie tylko w pracy, ale również w drodze do niej, jak i poza nią. Chodzi przede wszystkim o dbanie o higienę oraz noszenie maseczek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video] Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video]

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
- zz10.05.2020 18:14

Człowieki opanujcie się, nosicielem wirus korona może być najbliższa Tobie osoba , która nie pracuje, przebywa w domu czasem tylko wyjdzie na zakupy lub spacer.

Stop panice 10.05.2020 9:51

https://www.facebook.com/957673550987957/posts/2848813615207265/ 
Zastanówcie się trochę nad tym wszystkim i nie siejcie dalej tej paniki wśród ludzi bo za rok się obudzicie z chipem szpiegowani na każdym kroku

Jan09.05.2020 17:41

Do "Do Emeryt" skąd Ty masz taką wiedzę, ze u nas węgla o siarce poniżej 0,6% brakuje? weź Ty se otwórz stronę chociażby jsw i zobacz jakie parametry ma sprzedaż drobnicowa Knurów Szczygłowice 0,3 - do 0,6% właśnie. Hałdy są? Są. A węgiel z PGG - można litanię kopalń wypisać, gdzie mają siarkę poniżej 0,6. To Tauron ma kopanie mocniej zasiarczone.
Za sprowadzenie statku z węglem energetycznym, którego zwały w PL pełne powinien ktoś odpowiedzieć. A związki czemu cicho są?

Do_hajerow09.05.2020 9:21

Jak tam Nieśmietelni nawet korony się nie boją? Hehehe tacy są właśnie górnicy, pracować więcej niż 25 lat nie będą, ale emeryturka i hop do roboty dalej :) Baaa i to na grubie.

Do Emeryt08.05.2020 8:37

Przypomnij dla kogo był ten węgiel rozładowany w Gdańsku, nie w Gdyni ipowiedz mi również kto sprowadza węgiel z Rosji?

Ad.1
Żebyś nie musiał się pocić przed komputerem, odpowiadam, węgiel z Kolumbii został rozładowany w Gdańsku a nie w Gdyni dla PGE do ciepłowni , a tylko dlatego, że ma zawartość siarki 0,6% u nas takiego brakuje. Ten wcześnjeszy węgiel był dla przeznaczony na rynek Czeski, przypominam Czesi nie mają dostępu do morza. Ad. 2
Sprowadzaniem niskosiarkowego węgla z Rosji zajmują się w większości prywatne i kumunalne ciepłownie oraz składy węgla, nie wiadomo też ile sprowadza Mittal, tak więc nie udawaj eksperta, bo malutko wiesz, Emeryciku

Emeryt07.05.2020 21:45

"PAMIĘTAMY?"
Tak "PAMIĘTAMY"
I co? I koronowirusa mamy.
Więc co?
Jak to co?
Na PDA-a głosu nie oddamy, bo "PAMIĘTAMY"
Kontenerowiec z węglem w Gdyni rozładowany też "PAMIĘTAMY"
Import węgla z Rosji, kiedy nasz leży na hałdach "PAMIĘTAMY"
Więc na PDA-a głosu nie oddamy bo mało zarabiamy to też "PAMIĘTAMY

Ciężkie czasy nadchodzą 07.05.2020 20:11

Słyszałem ze po wyborach Marcel , Borynia , i pięć kopalń w okolicach Katowic idą do SRK reszta tragi Do jednej nowej spółki Polski węgiel

hm07.05.2020 19:12

Rob zejdź troszkę na ziemie.Kiedyś owszem po barbórkach były takie widoki a teraz to nawet się nie wie że była barbórka.Tradycje zanikają , pokolenia się zmieniają .Co w tym złego że ktoś się chce odchamić .

jastrzębianin07.05.2020 17:58

och Anno przemyj sobie oczy a głowę polej zimną wodą

j-bie07.05.2020 16:12

A może jednak zrobić badania wszystkim górnikom i ich rodzinie,bo jak jeden chory to zaraz posypie się zaraza

Pokaż wszystkie opinie (75)