Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 maja 2020

63 górników JSW z potwierdzonym koronawirusem

63 górników JSW z potwierdzonym koronawirusem
fot. JSW S.A.

Według informacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (sobota godziny poranne) u 63 pracowników tej spółki stwierdzono koronawirusa. 59  z nich to pracownicy kopalni „Pniówek”. 2 osoby są pracownikami Ruchu Zofiówka, a kolejne 2 KWK Jastrzębie-Bzie.

- Sytuacja jest poważna. W czwartek, 7 maja rozpoczęły się badania przesiewowe górników z kopalni Pniówek. W czwartek i w piątek przebadano prawie 400 osób. Wyniki nie są jeszcze znane. Kolejne grupy pracowników będą wzywane na badania w sobotę (9 maja) i w niedzielę (10 maja). Skala badań pracowników JSW będzie dostosowana do rozwoju sytuacji. Sztab Kryzysowy JSW prosi, aby pracownicy stosowali się do zaleceń przekazywanych na bieżąco przez dyrekcję zakładów naszej Spółki - mówi Artur Dyczko, szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Prezes JSW Włodzimierz Hereźniak apeluje do pracowników, aby ściśle stosowali się do zaleceń dotyczących przeciwdziałania pandemii. W ten sposób górnicy chronią nie tylko swoich kolegów z pracy, ale również bliskich czy osoby, z którymi się spotykają na ulicach, w sklepach.

Tymczasem Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj przed południem, że potwierdzono laboratoryjnie koronawirusa u 4 mieszkańców jastrzębia w wieku od 34-40 lat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video] Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video]

COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (97)
j10412.05.2020 15:17

do Gienek.zmien dilera,jak narazie to górnicy sa elitą wsród mieszkanców SJZ płacą najwieksze podatki i nie kantuja Urzedu Skarbowego.

Jasnowidz 202012.05.2020 14:43

Wirus na kopalni jest tylko po to by pozamykać kopalnie. Proste. Może nie wszystkie ale jakaś cześć na pewno przestanie fedrować.

dostawca12.05.2020 14:00

I co się dziwić...
W tamtym tygodniu byłem z dostawą na Kopalni Jastrzębie, wszyscy kierowcy którzy przyjeżdżają z dostawami przechodzą przez to samo pomieszczenie co górnicy idący do pracy, wszyscy stoją jeden na drugim !!!
A z drugiej strony budynku okienko przez które spokojnie można by obsłużyć przyjeżdżających kierowców z dostawami.

Gość12.05.2020 8:31

Już jest 300 ino ma test czekają co potwierdzi

Kiedy 12.05.2020 0:27

Kiedy jako premia placo

Gienek 11.05.2020 21:17

Mimo to, że w rodzinie mam górników, z przykrością potwierdzam, że to najbardziej prymitywna kadra w mieście. Zero przestrzegania zasad, wiecznie tylko piwsko, smród i myślenie, że są królami. A prawda taka, że zatrzymali się w sredniowieczu i są mądrzy tylko w grupie, a w domu leją baby, a one głupie jak oni cieszą się, bo kasę przynosi. I dlatego Śląsk wiecznie będzie krok do tyłu ze wszystkim, nie tylko z wirusem.

do refleksja11.05.2020 19:00

Było kilka lat prosperity. Ludzie zaczęli upominać się o swoje i wyżej podnosić głowy. Nastąpił tzw. rynek pracownika, więc taka okazja żeby trochę ludziom przetrącić karki i z powrotem ustawić w szeregu nie mogła być zmarnowana. Teraz nikt nie będzie strajkował tylko się cieszył, że ma prace.

refleksja11.05.2020 14:12

Zabawne są przypuszczenia, że koronawirus to jakaś bajka. Jeśli by tak było, to rząd powinien zostać rozerwany na strzępy, bo celowo doprowadza do zubożenia ludzi. Wszystkie rządy na świecie chcą zniszczenia swych obywateli? Przecież to bzdura. 63 górników zakażonych to bardzo mało. Większość na pewno przeżyje a część nawet nie zauważy w sobie zmian w samopoczuciu.
Teraz dzieciarnia roznosi covid-19. Baw się w najlepsze na placach zabaw przekazując wirusa innym. Świetny sposób na zwiększenie epidemii. Rozum jest lekceważony. Głupota górą. Wynik tego jest łatwy do przewidzenia.

Pytek11.05.2020 12:54

Proszę o aktualne dane spółka cienko pierdzi nie róbcie z mieszkańców Jastrzębia glupcow

Gość11.05.2020 11:58

Po raz kolejny mamy niezbity dowód, że górnictwo i kopalnie to samo zło.

Powinno się je zlikwidować, albo przynajmniej sprywatyzować.

Węgiel to średniowieczny przeżytek.

Pokaż wszystkie opinie (97)