Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
11 maja 2020

Będą specjalne obostrzenia dla Śląska?

Będą specjalne obostrzenia dla Śląska?
fot. pixabay

Śląsk jest epicentrum koronawirusa w  Polsce.  W naszym regionie codziennie notuje się najwięcej zachorowań w kraju. Pojawiły się komentarze, aby zastosować tutaj specjalne obostrzenia epidemiczne.

Głos na ten temat sytuacji na Śląsku zabrał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności. Przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same - powiedział w sobotę minister zdrowia.

Minister poinformował, że w naszym regionie w związku z zakażeniami wśród górników uruchomiono siedem punktów poboru wymazu. W ostatnich dniach wykonano dodatkowe tysiąc wymazów.

- Wczoraj (piątek) w nocy te tysiąc wymazów poleciało również w Polskę, zostały rozdzielone do laboratoriów. Dzisiaj (sobota) zostało już pobranych tysiąc wymazów, planujemy jeszcze dodatkowo pobrać 2,5 tys. wymazów, a jutro (niedziela) 5 tys. - informuje minister.

Łukasz Szumowski apeluje o to, aby zakrywać usta i nos w miejscach publicznych. Pozwoli to ograniczyć zakażenia. Zakrywając twarz chronimy innych, inne osoby natomiast chronią nas.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pogotowie strajkowe na Śląsku. Będzie strajk w kopalniach? Pogotowie strajkowe na Śląsku. Będzie strajk w kopalniach?

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Gość02.08.2020 12:13

Ludzie ja mam nadzieję że oni w końcu wprowadzą te obostrzenia, zakażą robienia wesel komunii oraz zamkną szkoły. Za bardzo poluzowali. A teraz się wielce dziwią bo ,,tyle zachorowań przybywa". No ręce opadają

Bolek14.05.2020 10:05

Ciekawe czy górnicy są badani tymi testami pcr które dają 80% fauszywie dodatnich wyników- 80% fauszywie bezobjawowych, czyli zdrowych.

Korona Wirós13.05.2020 7:40

@Alex

"Komuna powróci na śląsku"

Żeby coś tutaj powróciło, to najpierw musiałoby zniknąć.

Do melchior12.05.2020 13:59

Właśnie o to chodzi! Ale żony ryli dalej będą bzdury gadały że ich mężowie to ułani którzy w bohaterski sposób walcza z systemem komunistami prywaciarzami i wszelkim złem! Dramat dramat dramat!
Do tej Żony co się tak pobudziła jak podczas otrzymywania kartek na żywność... Kobieto zejdź na ziemię, wyjedz poza Śląsk... Zobacz że są miasta które bez górnictwa rozwijaja się 2x szybciej i mają 2x bardziej czyste powietrze!
Taki tu dobrobyt i rozwój? To dlaczego JastrzębieZdroj zdobyło zaszczytne 1 miejsce w rankingu najniebezpieczniejszych miast na Śląsku? Takie jest właśnie miasto typowo górnicze!

Alex12.05.2020 11:54

Komuna powróci na śląsku

Zbyszek12.05.2020 8:48

do Lolo
11.05.2020 18:48. No właśnie kto tam jeździ tylko przeważnie rylownia. Na te sławetne grille z kiełbasą z Biedronki za 8zł. Większość ryli wybiera Wisłę, Ustroń bo to jest wypad jak by pojechali na konie świata. Niech mi nikt nie mówi,ale większość w tym mieście jest górników i to oni często nie przestrzegają tych zasad. Mam w 10 p bloku ich dużo i widzę, jak się zachowują i czy maseczki noszą.

Bogdan12.05.2020 8:38

do Masakra
11.05.2020 23:01.To własnie wyszło od górników bo to oni nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa i sami sie tym chwalą wśród znajomych że mają w dupie noszenie masek i ze dalej będą sznupac tabakę tak samo po pracy nie zachowują dystansu anie masek na pyskach nie mają tylko pod brodą bo palą. A na kopolani robią własnie ci gorole bo hanysów jest mała a co do hanysów to oni zawsze wysrani. Pracowałem z takimi to wiem już nie mówiąc,ze odwagi nie mają, aby kierownikowi powiedzić to co sie nie podoba tylko aby ktos to zrobił. Za kasę to się chca p....ć.Wiec nie bredź tu

Jessica12.05.2020 8:18

Anna już zrobiła obostrzenia w naszym Jastrzębiu doprowadziła kasę do pustki a teraz wyłącza ludziom oświetlenie na noc aby złodzieje mieli okazję...

Do Masakra12.05.2020 8:17

Przecież to normalne zachowanie narodu. Rok temu jechali po nauczycielach. Gdyby nie zamknięto szkół też byliby winni pandemjk

Obywatel Śląska12.05.2020 7:06

Jak to Warszawiaki powiedziały że Śląsk powinni zamknąć i choć nie przepadam za mini to mają racj Cały Śląsk powinien mieć swoją autonomię,a warszawiakom wizy wprowadzić ???? Jak pieniądze przestaną płynąć do Warszawy, to się zesrają .????????????????

Pokaż wszystkie opinie (55)