Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
11 maja 2020

Więcej zakażonych górników. Cała załoga z "Pniówka" badana

Więcej zakażonych górników. Cała załoga z "Pniówka" badana
fot. JSW S.A.

W niedzielę trwały badania pod kątem obecności koronawirusa wśród pracowników kopalni Pniówek. W niedzielę w godzinach przedpołudniowych stwierdzono 71 takich przypadków. 271 osób przebywa na kwarantannie.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że cała załoga kopalni zostanie poddana badaniom na obecność koronawirusa. Możliwość podjęcia pracy będzie uzależniona od wyników badań. Do czasu zakończenia zaplanowanych badań ruch zakładu będzie prowadzony wyłącznie w oparciu o pracowników z negatywnym wynikiem badań na obecność koronawirusa.

- Nie został wstrzymany ruch kopalni Pniówek. Organizacja prac i ich zakres zostały dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej. Byliśmy przygotowani do takich decyzji. Plany prowadzenia ruchu zakładów górniczych w szczególnych warunkach związanych z pandemią zostały przygotowane w połowie marca. Wdrażając jeden z wariantów tych planów zadbaliśmy przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin, utrzymując jednocześnie ruch zakładu górniczego. Powołałem Sztab Kryzysowy JSW po to, aby Spółka była przygotowana na każdą ewentualność. Musimy pogodzić nadrzędny cel, jakim jest ochrona zdrowia załogi, ze strategicznym celem utrzymania miejsc pracy - powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

4000 chętnych na szczepienia w JSW 4000 chętnych na szczepienia w JSW

Włodzimierz Hereźniak wraca do JSW Włodzimierz Hereźniak wraca do JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (87)
Korona Wirós13.05.2020 7:43

A że tak z pewną dozą nieśmiałości zapytam...

Czy górnicy nie mieli nic przeciwko, że sobie za te testy sami zapłacą?

Bo przecież inaczej nie może być, żeby to reszta społeczeństwa ZNOWU ich sponsorowała. Mylę się?

Kamil Górnik 12.05.2020 15:08

Cieszę że pracujemy . Cały koronawirus jest przesadzony. Na całym świecie. Nasz rząd zniszczył przedsiębiorców i mają poważne kłopoty. A my się trzymamy pracujemy i się nie daliśmy omamic .

Do piotr12.05.2020 14:06

A kiedy niby kopalnie mialy przestoj skoro caly czas chodzimy do pracy? Moze to wlasnie ty przez odmrozenie swojej firmy zaraziles jakiegos gornika i naraziles panstwo na takie straty? Nie gadaj na kogos jak nie wiesz

nie górnik12.05.2020 12:26

Życzę wszystkim górnikom powrotu do zdrowia.

tara12.05.2020 12:02

dlaczego piszesz, że są nieodpowiedzialni??? nie raz i nie dwa dali dowody odpwoeidzialnosci i to ni etylko za sibie, żeby nie oni to żarłbyś komunistyczną trawę

Mieszkaniec sjz12.05.2020 9:59

Zamknac wszystkie Kopalnie na zawsze

korki taczer12.05.2020 8:55

Orkan dobrze ich podsumowałeś.

piotr12.05.2020 7:21

czy przez nieodpowiedzialność górników jak przedłużą na śląsku etap odmrażania gospodarki ,to kto MI pokryje dalszy przestój ? oni to mają w nosie górnicy , bo jak mnieli przestój płakali ze niemają co do gara włożyć bo dostali pare stówek mniej ,a później im to wyrównal

smerf12512.05.2020 7:15

Dziwni ludzie komentują. Górnicy roznoszą zarazę, biją żony i dzieci, piją piwo, robią zakupy, chodzą po chodnikach, stoją na balkonie, gadają przez telefon, oglądają tv i słuchają radia, robią grille, oddychają i żyją, mają pieniądze,coś pominąłem?

Korona Wirós12.05.2020 7:12

@Grom

"Zastanawiam się co tu w Jastrzebiu robią Ci górniczy hejterzy."

Co robią? Odpowiedź jest banalnie prosta: zachowują zdrowy rozsądek, w odróżnieniu od górników.

Pokaż wszystkie opinie (87)