Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 maja 2020

Miliony złotych dla jastrzębskich przedsiębiorców

Miliony złotych dla jastrzębskich przedsiębiorców
fot. pixabay

4 mln zł trafi do jastrzębskich przedsiębiorców za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy.  Pieniądze zostaną przekazane w formie pożyczek i dofinansowania do wynagrodzeń pracowników.

 Łączna kwota przeznaczona na wsparcie dla jastrzębskich przedsiębiorców to 19 mln zł. Spośród możliwości oferowanych przedsiębiorcom przez Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju, największym zainteresowaniem cieszą się pożyczki dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów działalności. PUP przyjął 2020 wniosków tylko na tę formę wsparcia.

W ramach tak zwanej Tarczy Antykryzysowej wydatkowano ponad 3,5 mln zł. Pieniądze zostały przeznaczone na pożyczki dla mikroprzedsiębiorców,  dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionych oraz dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników

W dniach od 12.05- do 25.05 Urząd prowadził będzie kolejny nabór wniosków na: dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców,  dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych

Szczegółowe informacje  można uzyskać dzwoniąc pod numer  telefonu  32 4753012 wew. 34, 35

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak rozwija się koronawirus w JSW? Jak rozwija się koronawirus w JSW?

Wyproszą pasażerów przy wjeździe do czerwonej strefy? Wyproszą pasażerów przy wjeździe do czerwonej strefy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Oko proroka11.05.2020 21:07

Za PO, PSL nie było by żadnej pomocy konkurencja dla zachodnich firm by klekla ,rudy dostał by medal od Niemiec podpowiadał by coś o gospodarce rynkowej ,zakopanych pieniądzach ble ,ble ,ble i na tym by się skończyło TVN,polsaty ominęły by dyskusje i Polacy na szparagi do RFN amen

Pałac Federacji11.05.2020 19:48

"że dał tto Rząd PiS"

Rzad nic nie dal, bo te pieniadze pochodza od pracownikow i firm. Rzad nie wytwarza pieniadzy.

do gość 14:4911.05.2020 18:56

Kto dał i czyje pieniądze?????
Jakby rząd chciał pomóc to by zawiesili firmom kredyty i leasingi. Betonowym kołem ratunkowym nikomu nie pomogą.

Do gość 14:4911.05.2020 16:40

Co dał PiS i komu, oraz na jakich warunkach.
Rząd PiS niszczy Polskę. Mówi że daje, a ceny rosną od 3 lat. Silna złotówka to niskie ceny. O ty niema mowy.
Rząd i Kaczyński zdają sobie sprawę, że muszą jak najszybciej doprowadzić do wyborów i wygrać. Jeśli tego nie zrobią szybko to stracą władzę. Polska wrze, bo Polacy tracą w wyniku pandemii wszystko co mają. Kredyty, nawet na lepszych warunkach nie pomogą. A rząd niema pieniędzy. Wydał na opłacenie klakierów. Dodrukowanie banknotów to powrót do spadku wartości złotówki. Katastrofa się zbliża. Policja jest dozbrajana. Czy WOT też jest szkolona do walki z protestującymi?

Marek11.05.2020 16:12

Do Gość
Dziś o 12:08 . Nie rozśmieszaj ludzi. Ciesz się że rząd coś wam daje! Miej pretensje do koronawirusa. Bezczelność prywaciarzy widać jest cały czas wyzyskiwacze innych pracowników.

Marek11.05.2020 16:09

do pytanie. samo życie tak to jest trudno aby panstwo miało jeszcze finansowac prywaciarzy albo masz kasę uskładana i jakiś czas ciągniesz lub nie ma firmy. Takie są realia życia i to nie tylko u nas ale w całym swieci. Prywaciarze nie litowali sie nad pracownikami kiedy dawali im umowy śmieciowe i placili grosze za pracę która często było poza 8 g. nie patrzyli że ktoś za te pieniadze nie wyżywi rodziny ważne aby prywaciarz sobie kieszenie wypchał kasą. To firmy usługowe zarobią mniej niech też zobaczą jak się żyje na niższym poziomie.

Henryka z tramwaju11.05.2020 16:07

Janusz Tracz ty pracownik szybowego bez wykształcenia a prawisz tu morały tylko dlaczego.

gość 11.05.2020 14:49

Brakuję wyrażnego podkreślenia, że dał tto Rząd PiS. Gdyby rządził poprzedni rząd, PO-PSL, nie daliby ani grosza jak było to podczas powodzi, suszy czy różnych gryp,świńskiej też.

pytanie11.05.2020 14:20

Kto już otrzymał pomoc i jaką? Kredyt nie jest pomocą tylko dobijaniem. Potem banki będą ścigać, bo one też muszą zarabiać żeby utrzymać swoich pracowników. 2-wu miesięczna przerwa bez dochodów będzie bardzo trudna do odrobienia. Trzeba było żyć, czyli wydawać pieniądze. Niewiele firm zarabia i ma wystarczającą ilość gotówki żeby żyć bez dochodów. Ludzie, którzy nie zarobili, będą kupować tyko to co jest konieczne. Dochody firm usługowych będą niskie. Nie będą nic mogły zrobić. Wiele przez to padnie, zostaną długi.

Janusz Tracz 11.05.2020 13:52

lepiej ludzie otworzcie oczy bo udupia cala nasza gospodarke, pozyczki od bangsterow?? heheh to im bokiem wyjdzie

Pokaż wszystkie opinie (15)