Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
12 maja 2020

W nocy ciemno w mieście. Latarnie wyłączone

W nocy ciemno w mieście. Latarnie wyłączone
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy Jastrzębia zauważyli, że latarnie są wyłączone. Miasto podjęło decyzję o czasowym wyłączeniu ulicznych latarni. Wszystko to w ramach oszczędności spowodowanej epidemią koronawirusa. 

Z powodu pandemii dochody uliczne miasta zmniejszyły się o 40 proc. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności. Jedną z form zaciskania pasa jest właśnie wyłączanie oświetlenie publicznego.  

- Obecnie trwa proces przeprogramowywania 238 szaf oświetlenia ulicznego. Docelowo lampy będą gasły o północy na terenie całego miasta. Z naszych obserwacji wynika, że wtedy na drogach i chodnikach jest znacznie mniej pieszych i pojazdów i nie będzie miał wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców. Taki zabieg da miastu oszczędności rzędu ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie - wyjaśniają jastrzębscy urzędnicy.

Na wyłączanie oświetlenia ulicznego nocą już wcześniej zdecydowały się niektóre miasta np. Kraków, Ruda Śląska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (92)
Prawda01.07.2020 11:18

ŻORY MAJĄ PRĄD, RYBNIK I WODZISŁAW TEŻ, TYLKO CHORA PREZYDENT JASTRZĘBIA-ZDROJU ROBI MIESZKAŃCOM POD GÓRKĘ. 20 tyś złotych miesięcznie, też mi oszczędność dla blisko 90 tysięcznej wiochy. Może za te oszczędności naprawi się pozapadane drogi, bo Jastrzębie ma jedne z najgorszych w kraju. No ale jastrzębianie przecież wybrali taką Panią gospodarz, to i tak mają, jak warszawiacy za Trzaskowskiego w Warszawie. VIVA LAS VEGAS.

Gość25.06.2020 2:11

Bardzo zły pomysł w mieście w którym większość ludzi pracuje na 4 zmiany i wracają między 1;00 a 3;00 w nocy.

Gość15.06.2020 9:54

Na nikomu nie potrzebna zmianę godła jakoś pieniądze były

Marta16.05.2020 0:34

Tak siedzi się w domu, a jak ktoś wraca z pracy? Nasze dobra majątkowe są narażone na dewastację przez bandziorów to zwróci mi za to pieniądze?? Lekka przesada!! Czuje się mniej bezpieczna ten kto chce siedzieć w domu niech siedzi, ale osoby które są zmuszone do przemieszczania się do pracy są narażone na niebezpieczeństwo.

TPW13.05.2020 21:57

Do Rudy: nie narzucaj nikomu swoich poglądów! Chcesz siedź w domu do końca życia, oczywiście jeżeli nie będziesz przy tym pracował, myśle ze masz dużo oszczędności. Liczba wszystkich chorych na świecie zbliża się do strasznego 0,6% populacji!

Babcia Jadzia13.05.2020 21:17

Już od dawna zastanawiam się, czy mieszkańcom ul. Śląskiej- naprzeciw "kina" nie przeszkadaza ten świecący panel? Przecież daje po oczach jak laser! Jak oni mogą tam mieszkać, spać?

Do bobasek13.05.2020 20:48

Chciałbym jeszcze dodać, że w nocy jeszcze chodzą straszki, różne zmory cołapią dziewczyny, a na dodatek utopce kręcą się przy rzeczkach i sadzawkach oraz beboki. Lepiej nie wychodzić.

bobasek13.05.2020 16:26

czy jest epidemia czy nie uważam sie swiatła w nocy na ulicy nie jest potrzebne w nocy sie spi a nie łazi po dworze, w nocy chodzom tylko bandziory

Rudy13.05.2020 14:59

Jest epidemia, to się siedzi w domu. Popieram naszą Panią prezydent. To dla waszego dobra.

Gość13.05.2020 13:28

Panie pośle Gadowski, apeluję do pana, żeby pan przemówił do rozsądku koleżanki partyjnej i przekonał ją do zmiany decyzji.

Pokaż wszystkie opinie (92)