Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
12 maja 2020

W nocy ciemno w mieście. Latarnie wyłączone

W nocy ciemno w mieście. Latarnie wyłączone
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy Jastrzębia zauważyli, że latarnie są wyłączone. Miasto podjęło decyzję o czasowym wyłączeniu ulicznych latarni. Wszystko to w ramach oszczędności spowodowanej epidemią koronawirusa. 

Z powodu pandemii dochody uliczne miasta zmniejszyły się o 40 proc. Miasto zmuszone jest szukać oszczędności. Jedną z form zaciskania pasa jest właśnie wyłączanie oświetlenie publicznego.  

- Obecnie trwa proces przeprogramowywania 238 szaf oświetlenia ulicznego. Docelowo lampy będą gasły o północy na terenie całego miasta. Z naszych obserwacji wynika, że wtedy na drogach i chodnikach jest znacznie mniej pieszych i pojazdów i nie będzie miał wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców. Taki zabieg da miastu oszczędności rzędu ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie - wyjaśniają jastrzębscy urzędnicy.

Na wyłączanie oświetlenia ulicznego nocą już wcześniej zdecydowały się niektóre miasta np. Kraków, Ruda Śląska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia Cała Polska czerwoną strefą! Nowe obostrzenia

Będą drastyczne obostrzenia w całym kraju Będą drastyczne obostrzenia w całym kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (92)
Prawda01.07.2020 11:18

ŻORY MAJĄ PRĄD, RYBNIK I WODZISŁAW TEŻ, TYLKO CHORA PREZYDENT JASTRZĘBIA-ZDROJU ROBI MIESZKAŃCOM POD GÓRKĘ. 20 tyś złotych miesięcznie, też mi oszczędność dla blisko 90 tysięcznej wiochy. Może za te oszczędności naprawi się pozapadane drogi, bo Jastrzębie ma jedne z najgorszych w kraju. No ale jastrzębianie przecież wybrali taką Panią gospodarz, to i tak mają, jak warszawiacy za Trzaskowskiego w Warszawie. VIVA LAS VEGAS.

Gość25.06.2020 2:11

Bardzo zły pomysł w mieście w którym większość ludzi pracuje na 4 zmiany i wracają między 1;00 a 3;00 w nocy.

Gość15.06.2020 9:54

Na nikomu nie potrzebna zmianę godła jakoś pieniądze były

Marta16.05.2020 0:34

Tak siedzi się w domu, a jak ktoś wraca z pracy? Nasze dobra majątkowe są narażone na dewastację przez bandziorów to zwróci mi za to pieniądze?? Lekka przesada!! Czuje się mniej bezpieczna ten kto chce siedzieć w domu niech siedzi, ale osoby które są zmuszone do przemieszczania się do pracy są narażone na niebezpieczeństwo.

TPW13.05.2020 21:57

Do Rudy: nie narzucaj nikomu swoich poglądów! Chcesz siedź w domu do końca życia, oczywiście jeżeli nie będziesz przy tym pracował, myśle ze masz dużo oszczędności. Liczba wszystkich chorych na świecie zbliża się do strasznego 0,6% populacji!

Babcia Jadzia13.05.2020 21:17

Już od dawna zastanawiam się, czy mieszkańcom ul. Śląskiej- naprzeciw "kina" nie przeszkadaza ten świecący panel? Przecież daje po oczach jak laser! Jak oni mogą tam mieszkać, spać?

Do bobasek13.05.2020 20:48

Chciałbym jeszcze dodać, że w nocy jeszcze chodzą straszki, różne zmory cołapią dziewczyny, a na dodatek utopce kręcą się przy rzeczkach i sadzawkach oraz beboki. Lepiej nie wychodzić.

bobasek13.05.2020 16:26

czy jest epidemia czy nie uważam sie swiatła w nocy na ulicy nie jest potrzebne w nocy sie spi a nie łazi po dworze, w nocy chodzom tylko bandziory

Rudy13.05.2020 14:59

Jest epidemia, to się siedzi w domu. Popieram naszą Panią prezydent. To dla waszego dobra.

Gość13.05.2020 13:28

Panie pośle Gadowski, apeluję do pana, żeby pan przemówił do rozsądku koleżanki partyjnej i przekonał ją do zmiany decyzji.

Pokaż wszystkie opinie (92)