Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 maja 2020

"Zamiast hejtować Ślązaków poznajcie ich historię"

"Zamiast hejtować Ślązaków poznajcie ich historię"
fot. FB / Łukasz Kohut

Śląsk, a w zasadzie część kopalń stał się epicentrum koronawirusa w Polsce. Niestety, pobudziło to falę hejtu w Internecie pod adresem górników i Ślązaków. W ich obronie stanął poseł do europarlamentu z naszego regionu Łukasz Kohut.

O tym, że należy oddzielić Śląsk kordonem sanitarnym, a Ślązacy są winni rozprzestrzeniania się koronawirusa można przeczytać na różnych forach internetowych. Na mieszkańców tego regionu wylała się fala hejtu. Przeciwko temu zaprotestował poseł do europarlamentu z naszego okręgu Łukasz Kohut.

- Zamiast hejtować Ślązaków i Śląsk poznajcie naszą historię i kulturę. Przeczytajcie o Tragedii Górnośląskiej i o śląskich cegłach, które odbudowały Warszawę ze zgliszcz. Kupcie bilet na Cholonka Teatru Korez, przeczytajcie Piątą Stronę Świata Kutza. To nie boli! - napisał europoseł na portalu społecznościowym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video] Akcja "Powrót do pracy" w JSW [video]

COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian COVID-19 powodem śmierci dwójki jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Oli16.05.2020 9:38

Jako wyleczony z cowid 19 i honorowy dawca krwi nie oddam już ani kropli

gaba2215.05.2020 22:05

Ludzie opamiętajcie się. Wszyscy jesteśmy Polakami i prawie wszyscy katolikami. Nie wstyd Wam ?

Korona Wirós15.05.2020 16:22

"napisał europoseł na portalu społecznościowym"

No to się euro(p)oseł wysilił. Klękajcie narody. Podziw i szacunek. Urzekła mnie jego historia. Wyczyn bohatera.

Hanys15.05.2020 15:16

Trzeba pozamykac kopalnie to argument w postaci COVID 19 idealnie pasuje. W sieci Biedronka pracuje około 60 000 ludzi którzy mają na co dzień tysiące klientów i jakoś nie słychac o o epidemii w biedronkach.
Tak tylko gwoli zastanowienia się przy okazji Corony w górnictwie.

Korona Wirós15.05.2020 12:54

Panie Kohut. Coś panu wyjaśnię.

To nie hejt na górników, ale na ich bezmyślność i brak zdrowego rozsądku. Tyle w temacie.

Gość15.05.2020 8:41

To sem ja 8.15 fajny jesteś zmieniasz Nicki a przy tym piszesz sam z sobą

To sem ja15.05.2020 8:15

gosc 14.05.2020 23:31 - prawdę piszesz. Ale w czasach obłudy i zakłamania mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem.
"Górnoślązacy! Nie dajcie się zastraszyć gorolom." - tu nie chodzi tylko o "górnoślązaków", ale wszystkich Polaków i obywateli innych państw na świecie. To ogólnoświatowa hucpa. Wg multimiliarderów trzeba stworzyć "rząd światowy", dlatego covid potrzebny jest w państwach do wprowadzania przepisów ograniczających wolność obywateli (obowiązkowe aplikacje, konta, czipy, bezgotówkowość, brak własności, depopulacja, 5g itd.itp.).

gosc14.05.2020 23:31

COVID-19? Wiele chorób związanych z układem oddechowym ma podobne objawy z grupy koronawirus (COVID-19 czy wirus SARS-CoV-2), do jakich zalicza się m.in.: pylicę płuc, astmę, zaburzenia układu kardiologicznego czy nowotwory.
Wobec powyższego. Jakie objawy występowania koronawirusa mają np.:
- pylica płuc,
- choroby płuc i druk oddechowych,
- rakiem,
- zaburzenia układu kardiologicznego (np. rozległy lub ciężki zawał serca),
- astma,
- niedotlenienie organizmu,
Tak na marginesie. Pierwsze szczepy koronawirusa ludzkiego zidentyfikowano w latach 60. XX wieku, który znamy jako zespół niewydolności oddechowej, gdzie w 1962 roku wyizolowano pierwszy szczep. Poza tym dwa szczepy odpowiadają za cykliczne (co 2?4 lata) epidemie zakażeń dróg oddechowych, najczęściej w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny, kiedy zmniejsza się liczba zakażeń rynowirusowych (zidentyfikowanych ponad 100 i są odpowiedzialnym za 30-50% przypadków przeziębień, przy czym uważa się, że koronawirusy są odpowiedzialne za 10?20% wszystkich przeziębień.
Noszenie masek powoduje akurat niedotlenienie organizmu, co bardzo i zabójczo wpływa na brak odporności na wszelkiego rodzaju otaczające świństwa. Ale o tym się nie mówi i nie można mówić.
Dzięki umiejętnej propagandzie negatywnego myślenia, rządni władzy nad światem i jego przemysłu doprowadzili do tego co mamy i tego jak się zachowujemy.
Górnoślązacy! Nie dajcie się zastraszyć gorolom.

lapany 14.05.2020 21:05

Mam pytanie czy hanysy podczas wojny byli w wermachcie .bo jak po wojnie pojechali dzieci to dostali obywatelstwo

lapany 14.05.2020 19:13

Czy hanysy w czasie wojny byli i służyli w wermachcie

Pokaż wszystkie opinie (42)