Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
15 maja 2020

Rowerów miejskich nie będzie w tym roku

Rowerów miejskich nie będzie w tym roku
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębianie często pytają o to, kiedy uruchomiony zostanie system rowerów miejskich. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. W tym roku nie będzie rowerów.

O tym, że miasto nie przewiduje uruchomienia systemu rowerów miejskich mówiła prezydent Anna Hetman podczas czwartkowego, internetowego spotkania z jastrzębianami.

- Wiem, że mieszkańcy pytają o system rowerów miejskich. Niestety, nasz budżet jest tak uszczuplony, że powoduje to rezygnację z tego. Nie wiem co będzie w przyszłym roku. Będziemy się starali, aby rowery wróciły, ale nie mogę teraz obiecać, że tak na pewno się stanie - mówiła prezydent.

Urzędnicy wyjaśniają, że przygotowania do sfinalizowania przetargu na rowery miejskie trwały w lutym. Ze względu na epidemię koronawirusa, która wystąpiła w marcu, zostały wstrzymane. Uruchamianie przetargu w chwili obecnej skutkowałoby tym, że rowery powróciłyby na początku sierpnia, kiedy kończy się sezon - tłumaczą w magistracie.  

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Szkodnik Miejski!!18.05.2020 5:02

Wy macie koronavirusa w głowach a wyprodukował go PiS aby pozamykać kopalnie bo Polska wie że nie żadnej pandemii!

Osadnik17.05.2020 19:38

Podpinam pod komentarz. Światło na Osiedlach wskazane by świeciło się cały czas. Przynajmniej kilka latarni na Parkingach

gość 17.05.2020 12:41

Rowery są tak potrzebne kal o te durne maseczyki - po 1 szt nas każdy dom i nie wszyscy otrzymali - za 170 tysięcy zł. Marnuje kase publiczna i uważa, że jest naj......, tylko po to żeby mieć focię/ Dlaczego swoją prywatną kasą tak nie szasta jak naszymi podatkami. Ciekawe co ile lat zmieniała meble w domu?

Gość17.05.2020 12:03

Najpierw dają potem zabieraja... Śmiechu warte... Niech stoją rdzewieją.. Moda minie na nie.. A najlepiej na swoim jeździć i mieć spokój święty.. Albo piechotką się przejść.. Pospacerować z, rodzinka jeszcze lepiej i zdrowiej.. I bezpieczniej.. Przecież za, darmo nie było były tak oszczędzają.. Bo latarnie gasza i dlatego by nikt ich nie ukradł.? Chyba.. No właśnie.. Na wszystkim jak widać nie da się zaoszczędzić.. I czerpać z korzyści..

Gość 17.05.2020 8:39

A luty marzec podatki zapłaciłem do tego miasta i co mam z tego skoro Światło wyłączone, rowerów brak.

Gość16.05.2020 19:59

Fryzjerzy podnieśli to nie iść do nich zobaczymy ile wytrzymają cwaniaki

mirex16.05.2020 15:08

do Gość
15.05.2020 22:19. Ja mam zakupiona maszynke i nie daje fryzjerom zarobić nie ma głupich. Zaraz te baby zarażone górników którzy czekają na wynik pójda do tych fryzjerów i bedzie sie wirus niósł. Bo sasiadka mąż pracuje na Zofiówce i dopiero tam badania robią a ona juz w poniedziałek do fryzjera idzie. qwa i jak ma być dobrze jak beda rozsiewać baska wirusa

gość16.05.2020 14:01

Bez przesady nikt zza tym nie tęskni. Kto chce jezdzić niech sobie kupi rower i jeżdzi. Rowery w sprzedaży są tanie a za ten miejskie płacą setki tysięcy złotych na sezon. Dlaczego podatnicy mają fundować przejażdzki amatorom dwóch kółek?

Mix16.05.2020 8:46

Na cholere ceny podnoszą u fryzjera, było drogo i tak ale z tego co czytamy na fejsie zapisy już naprzód to biedy niema w ko Cu 500 plus i żony górników mają od sponsorów bo sam niektóre ro oty się nie chwyca

Szkodnik Miejski!!16.05.2020 6:09

Szkodnik miejski!!!

Pokaż wszystkie opinie (34)