Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 maja 2020

Otwarcie ofert przetargu na wiadukt

Otwarcie ofert przetargu na wiadukt
uM Jastrzębie

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają to, kiedy rozpocznie się budowę wiaduktu przy al. Piłsudskiego. Otwarcie ofert ma nastąpić we wtorek. 

Zainteresowanie firm związane z budową wiaduktu przy al. Piłsudskiego jest duże. Jak poinformowała prezydent Anna Hetman rozstrzygniecie przetargu planowane jest na 18 maja. Jeśli nie będzie odwołań i wszystko pójdzie sprawnie, to w połowie czerwca ruszą roboty, które mają trwać ok. 2 lata.

Przypomnijmy, że miasto otrzymało ponad 12,7 mln zł dofinansowania na budowę nowego wiaduktu. Oprócz niego zostanie zbudowane rondo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego, Granicznej i Północnej.

Wiadukt będzie się składał z dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku. Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych.

Przy budowie wiaduktu część wąwozu zostanie zasypana, jednak pozostawiony zostanie przepust na planowaną budowę torów kolejowych. Powstaną też dwa przyczółki. Z uwagi na znaczne obciążenia przekazywane przez podpory, przewidziano wzmocnienie podłoża gruntowego pod fundamentami przyczółków oraz pod konstrukcjami z gruntu zbrojonego. Dodatkowo teren będzie palowany.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Północna odnowiona przed remontem wiaduktu Północna odnowiona przed remontem wiaduktu

Co z przetargiem na wiadukt przy Piłsudskiego? Jest 8 ofert Co z przetargiem na wiadukt przy Piłsudskiego? Jest 8 ofert

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
max19.05.2020 17:18

do końca kadencji będą otwierać oferty...a póżniej będzie mówiła ,,wybierzcie mnie to wiadukt zrobię,,...dość już tych obietnic i oszukiwania mieszkańców!!! czas odejść od koryta!!!

Anżej19.05.2020 14:06

znowu wygra Antonczyk z Rysiami w kooperacji

Korona Wirós19.05.2020 9:13

@Pałac Federacji

"I otworzyli jakąś?"

Tak. Puszkę Pandory.

Korona Wirós19.05.2020 8:10

@Bohater 1962 !

"A pracy jak nie było tak nie ma."

I tu jesteś w błędzie. Zbyt rzadko zaglądasz na stronę jastrzebie.pl żeby poczytać o propagandzie sukcesu. Poza tym wystarczy rozpisać ankietę wśród mieszkańców okolicznych miast i gmin: "gdzie jest praca". W Jastrzębiu.

Pałac Federacji19.05.2020 7:37

I otworzyli jakąś?

Korona Wirós19.05.2020 5:50

@stasiu

"W jastrzębiu bez zmian, codzienna fala hejtu."

Ponieważ w Jastrzębiu bez zmian, codzienny brak nadziei na lepsze jutro.

Korona Wirós19.05.2020 5:48

@Bohater 1962 !

"A pracy jak nie było tak nie ma."

Nie lamentuj, tylko sam weź sprawę w swoje ręce. Załóż firmę, zatrudnij ludzi i płać im godziwie po 7-8 tysięcy.

Bohater 1962 !18.05.2020 20:33

Same światła i ronda w tym mieście. A pracy jak nie było tak nie ma.

Maszynista18.05.2020 19:47

Zasypać wąwóz żadnej kolei tam nie będzie

gość 18.05.2020 18:41

Budowa dwa lata, most zamlnięty 3 lata i całe pięć lat utrudniła życie w mieście. Ważniejszy był wybieg fla psów za 400 tysięcy zł, Y etap OWN za ponad 10 mln czy też piaszczysta plaża przy drodze głównej z 400 ton poasku z Sopotu. Pani prezydent tak widzi priorytety w mieście, masakra!!!

Pokaż wszystkie opinie (34)