Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
19 maja 2020

851 zarażonych w JSW. Pniówek powoli wraca do pracy

851 zarażonych w JSW. Pniówek powoli wraca do pracy
fot. JSW

Nadal rośnie liczba zakażonych w kopalni Pniówek należącej do JSW. Spółka poinformowała, że powrót do pełnego wydobycia będzie następował stopniowo.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 851 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 829 osób, 16 osób w Ruchu Zofiówka, 4 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 osoba w kopalni Budryk i 1 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 370 osób. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach.

Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy

Związkowcy chcą po 120 tys. zł dla górników [video] Związkowcy chcą po 120 tys. zł dla górników [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Obiektywny 20.05.2020 21:06

Ten korona kryzys pokazuje ilu ludzi w jsw jest potrzebnych do wydobycia, a ilu to statysci na górniczych pensjach i przywilejach.

Zarazony20.05.2020 17:16

Ludzi ,, opamiatajcie się,, to nie my górnicy jestesmy winni, pracowaliśmy bo inaczej kopa w tyłek byśmy dostali, teraz my przechodzimy zarazenie ok, ale rodzina i dzieci nie ,, teraz nam kopnieto w tyłek, juz nie grożą palcem,,

Górnik pz20.05.2020 12:05

1198 zarazonych w JSW. Bezpiczenstwo naszych pracowników jest najważniejsze. To widać. Brawo Zarząd. Brawo Deczko i ZZ. Pomiary temperatury i co to dało ?

Adam20.05.2020 10:52

Co na to "leśne dziadki " z GIG-u, P.premierze czas rozpieprzyć te skamieniałą instytucje, to relikt przeszłości i przechowalnia ramoli nie zawsze mających pojęcie o górnictwie, ta opina poparta jeszcze przez Gawędę spowodowała ograniczenie testowania, a teraz ludzie i spółka płacą najwyższą karę.

Zdziwiony20.05.2020 8:57

Jaki fedrunek, oczywiście na siłę jak to na Pniówku. Jeszcze nie ma wyników 2 testu. To na siłę doprowadziło do tego co obecnie obserwujemy na kopalni. Podejrzewam że po rozpoczęciu wydobycia szybko będziemy mieli powtórkę. I jeszcze jedno gdy było parę zachorowań siedzieliśmy w domach, wszystko pozamykane, teraz gdy wzrasta na Śląsku, w Jastrzębiu fala zachorowań wszystko otwieramy. Gdzie tu sens,?.Eksperyment.

tepy hanys20.05.2020 8:33

Kiedy placo prymio.

rydzomaciar20.05.2020 7:13

Twoj bol jest lepszy niz moj.I po trojce.Mafia pis trzyma sie dobrze.Niedlugo pisowskie ryle przekonacie sie na wlasnej skorze ze ich bol jest lepszy niz wasz.

Meg20.05.2020 0:35

Ale to jest wszystko dziwne... My od poprzedniej środy czekamy na wyniki. A u szwagra wyszedł test pozytywny to nawet sanepid nie przyjechał zrobić testów reszcie rodziny. To co oni maja pod kontrola ??

Gość19.05.2020 20:24

Fedrujcie dalej bohaterzy!

Gość19.05.2020 19:30

Szkoda. Liczyłem na to że nie będzie do czego wracać. Co się odwlecze to nie uciecze. Aktualne górnictwo z tymi wszystkimi przywilejami i tak czeka koniec.

Pokaż wszystkie opinie (44)