Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
20 maja 2020

Prawie 1200 górników zarażonych w JSW

Prawie 1200 górników zarażonych w JSW
fot. pixabay

Niestety, prawie 1 200 pracowników JSW jest zakażonych koronawirusem. Wszyscy oni przebywają na kwarantannie.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1198 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1170 osób, 17 osób w Ruchu Zofiówka, 6 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 361 osób. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach.

JSW planuje w najbliższych dniach przywrócić pełne wydobycie w kopalni Pniówek. Spółka zapewnia, że dostawy węgla dla kontrahentów realizowane są na bieżąco.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy Szpital kontynuuje szczepienia. Przestój był chwilowy

Związkowcy chcą po 120 tys. zł dla górników [video] Związkowcy chcą po 120 tys. zł dla górników [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
makaka24.05.2020 12:26

ściemdemia

Kajtek 22.05.2020 23:03

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co w tym wszystkich chodzi? Kiedy zachorowańbyło na poziomie parę osób zamknęli wszystkich w domach, nawet wyjście z żoną było obarczone karami, teraz kiedy osób przybywa J-Z się ?otwiera? - w tym nie ma odrobiny logiki, a o braku konsekwencji w działaniu nie wspomnę! Organy które w swoich zadaniach mają reagowanie w takich sytuacjach powinny ponieść jakąś odpowiedzialność...bo albo teraz nie reagują albo poprzednio zadziałały na wyrost ?cos grubo tu nie gra !

obiektywnie 22.05.2020 8:08

Pracuje w firmie i mieliśmy robione testy na jednej z kopalń. Cały czas nadawano komunikat o zachowaniu ostrożności i odległości stojąc w kolejce. I faktycznie większość tak robiła ,ale była grupka , która miała to wszystko w d...ie bo przecież "my jesteśmy górnicy'"( tak, to cytat) bez masek, jeden na drugim prawie ,plucie na ziemię a ochroniarz tylko zerkał z daleka i nic . A potem zdziwienie, że coraz więcej zarażonych. O piciu piwa przed kopalnia już nie wspomnę. I żeby była jasność pracowałem kiedyś na dole i wiem na których oddziałach naprawdę jest ciężko.

Korona Wirós22.05.2020 6:49

@korki taczer

"Ognisko koronawirusa w czeskiej kopalni rozszerza się. Co czwarty pracujący tam górnik jest z Polski"

Drugie zdanie jest wyjaśnieniem, dlaczego w ogóle tam doszło do tej sytuacji. Polska bezmyślność to samo zło.

Żona Górnika zle traktowanie w szpitalu 21.05.2020 20:19

Żony od górników przed porodem umieszczane są w izolatkach to skandal, odmawiają zaszczepienia dzieci

Ala21.05.2020 15:44

Oczywiascie ze czeski górnik lepszy niż polski. Co to w ogóle za pytanie. Oblicz sobie % zarażonych do przebadanych górników i będziesz miał odpowiedź że czescy gornicy są normalniejsi i ostrozniejsi, a przede wszystkim w polskich kopalniach Czesi nie pracuja... A w czeskich Polacy tak... Więc wiadomo skąd u nich to nowe ognisko. Polskie górniki zdobywają świat! Brawo

Do KoronaWirós21.05.2020 9:05

Widać że bardzo sympatyzujesz z knedlickami. Pakuj torbę i wypad za Olze. Polski górnik be a Czeski cacy?

Anty ryl21.05.2020 7:57

@sjz

Już na pewno ci uwierzę że tylko 10 nie przestrzega a cała reszta jest święta. Pewnie ty jesteś jednym z tych 10 xD. Jest tak że 10 przestrzega a cała reszta nie

korki taczer21.05.2020 7:50

A ty korona pajacu przeczytaj sobie to: https://spidersweb.pl/bizblog/ognisko-koronawirus-czechy-kopalnia/ 

korki taczer21.05.2020 7:46

@SJZ ma 100% racji. Nasze społeczeństwo jest tak ogłupione i podatne na podpuszczanie że aż trudno w to uwierzyć. Po nauczycielach, lekarzach i policjantach aktualnym celem do oplucia jest górnik. Kto będzie następny?

Pokaż wszystkie opinie (38)