Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
TEB Edukacja
22 maja 2020

Badania na wszystkich kopalniach JSW. Walczą o miejsca pracy [video]

Badania na wszystkich kopalniach JSW. Walczą o miejsca pracy [video]
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa przebada wszystkich pracowników pod kierunkiem koronawirusa. Celem jest stłumienia ognisk epidemii oraz zachowanie miejsc pracy. Testy mają zakończyć się w weekend.

- Współpracujemy z wojewodą śląskim i ze służbami sanitarnymi. Stłumienie ognisk zakaźnych jest warunkiem koniecznym do kontynuacji niezakłóconej pracy kopalń. Ponieważ nasi pracownicy przechodzą zarażenie koronawirusem bezobjawowo, takie badania są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią - podkreślił Artur Dyczko, wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Badania przeprowadzone są w ten sposób, że praca kopalń nie jest zagrożona. Wykonywane są na pracownikach kończących zmianę. Są robione na terenie zakładu. Sfinansowano je ze środków spółki.

Przebadanie wszystkich pracowników ma pomóc stłumić ogniska epidemii i obronić miejsca pracy w kopalniach.

- Od JSW zależy los dziesiątków tysięcy miejsc pracy w regionie. Działamy konsekwentnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży - powiedział wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Spółka zapewnia, że wywiązuje się kontraktów, a transporty węgla i koksu odbywają się na bieżąco.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Korona Wirós24.05.2020 11:10

@Do Korona Wirós 11.0823.05.2020 15:10

Skoro jesteś taki wykształcony, to ja się mają przedstawione przez ciebie cyfry do renowacji szkód górniczych?

Rozumiem, że jesteś zwykłym górnikiem, którego nic poza paskiem od wypłaty nie obchodzi. Degradacja środowiska, postępujące szkody górnicze i w związku z tym brak przyciągania inwestorów z innych branż.

Do Do Korona Wirós 11.0823.05.2020 22:24

Przecież wy tam kibli nie macie to co sprzątać? Dajecie gdzie popadnie i jeszcze maskami się podcieracie

KiM23.05.2020 18:22

do Ala : ?wkoncu? błagam! Po polsku pisać nie umiesz i ubliżasz ciężko pracującym ludziom.

Do Korona Wirós 11.0823.05.2020 15:10

Moze i mialem do szkoly pod gorke ale mimo to mature zdalem, technika tez i jeszcze na koniec inżyniera wiec nie wiem kto ma wieksza wiedze. Spółka za zeszły rok osiagnela ponad 600mln zysku, rok wczesniej odlożyla 1,8miliarda na funduszu rezerwowym i to sa dane powszechnie dostepne wiec skoncz juz te swoje mądrosci wypisywac bo widać ze ci sie nudzi siedzac na zasiłku z kasy podatnikow. Kazdy gornik rocznie zarabia srednio ponad 100tys zlotych i kazdy grosz z tego jest opodatkowany i ozusowany. A tacy jak ty daja sie robić prywaciarzowi za minimalna krajowa a reszta pod stołem i jeszcze śmiesz twierdzić ze ty kogoś dotujesz? Z tych twoich skladek to nawet na swojego lekarza nie jestes w stanie uczciwie zaplacic. Panstwo wiecej na takich jak ty w 500plus doklada niż ma z ciebie pożytku. A ty dobrze wiesz ze tak jest i zazdroscisz górnika dlatego wylewasz tu swoje żale. Dobrze ze taki gamoń nie robi w jsw bo i tak nawet do mycia kibli byś sie nie nadawał.

Korona Wirós23.05.2020 11:08

@Do gosc 9.4122.05.2020 14:42

"Z tego co wiem to jsw co roku wypracowywuje milionowe zyski dla skarbu państwa..."

To mało wiesz. Ale skoro miałeś do szkoły pod górkę albo rzucałeś w nią kamieniami, no to co się teraz dziwić?

Górnik.23.05.2020 9:08

Zostawcie Alę w spokoju.Ala ma męża lenia ,który pracuje w Zieleni Miejskiej i mało zarabia .Zazdrości że sąsiadka ma męża górnika.I stąd u niej ta frustracja.

Jaro22.05.2020 23:50

Do Pracownik
Dziś o 10:46. Ty to chyba jesteś z innej planety. Państwo dokłada do tony węgla oraz nierentownych kopalń a my podatnicy do emerytur górniczych. Ty chyba jestes pracownikiem biurowym z kopalni tam takich "mądrych"inaczej jest dużo. Co znają sie tylko na przewracaniu papirów.

do Ala 22.05.2020 19:08

A tak poza tobą wszyscy zdrowi w domu , przytępiona dzidziu?

zeby22.05.2020 17:43

Borynia fizol ale się zakręciłeś.Odstaw używki i napisz o co Ci chodzi. Pozdrawiam

Dziś o 14:4222.05.2020 16:51

@Dziś o 14:42

JSW: Strata za pierwszy kwartał to 200 mln zł. Cały naród dziękuje za takie zyski. Zaorać to

Pokaż wszystkie opinie (27)