Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 maja 2020

Uciekał przed policją z bronią maszynową [video]

Uciekał przed policją z bronią maszynową [video]
fot. KMP Rybnik

Policyjny patrol znajdujący się w okolicy ul. 3 maja w Świerklanach zauważył pędzącego motocyklistę. Ruszył za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że posiada przy sobie broń maszynową oraz narkotyki.

- Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymania pojazdu. Przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych. Po drodze łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. wyprzedzając w miejscach niedozwolonych. Mundurowi z drogówki przez 7 kilometrów ścigali aprillę. W Wodzisławiu Śląskim na ulicy Grodzisko, na łuku drogi zrównali się z motocyklistą i użyli radiowozu, jako środka przymusu bezpośredniego, by zatrzymać motocykl. Mężczyzna zaczął uciekać pieszo w stronę lasu. Po krótkim pościgu mundurowi obezwładnili go i zatrzymali - relacjonuje asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Zatrzymany mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków, a dokładnie amfetaminy. Po przeszukania jego plecaka okazało się, że znajdują się w nim narkotyki oraz ostre naboje i broń maszynowa. Oprócz tego jastrzębianin nie był właścicielem motocykla oraz nie miał uprawnień do kierowania nim.  Policjanci udali się do mieszkania zatrzymanego i znaleźli tam narkotyki oraz pieniądze różnych walut, na łączną kwotę ok. 27 tys. zł.

28-latek trafił do aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez zezwolenia, środków odurzających, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i niezatrzymania do kontroli drogowej. Prokurator Rejonowy w Rybniku zdecydował o objęciu go dozorem policyjnym oraz zastosowaniu poręczenia majątkowego. Zatrzymany nie może opuszczać kraju. Jastrzębianin przyznał sie do zarzucanych mu czynów.

Film z pościgu 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pogoń wywiadowców za motocyklistą Pogoń wywiadowców za motocyklistą

Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony? Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
medyk SJZ29.05.2020 2:05

Mogli dzwonić po wsparcie to byśmy załatwili sprawę w bardziej humanitarny sposób i nikomu już by krzywdy nie zrobił. Nasz patent zawsze działa.

mefedron28.05.2020 15:12

Broń maszynowa, ostra amunicja, narkotyki i pokaźna suma pieniędzy pochodząca zapewne z przestępstw, a prokurator daje dozór policyjny. Raz policji udało się go złapać. Drugi raz już pewnie nie. Brawo dla prokuratury.

Boryniok28.05.2020 15:08

do gość 27.05.2020 18:28 to je syn Grzesia :)

Hun28.05.2020 11:30

Nawet aresztu tymczasowego ??

Gość28.05.2020 11:29

Dozór, dozór... Karabin maszynowy to nic takiego. Może na Bożka kupił

adam28.05.2020 9:45

Dozór??? Serio???!!!

Gość28.05.2020 6:00

To teraz sobie posiedzi

ryl27.05.2020 21:12

BRAWO POLICJA

gość27.05.2020 18:28

Syn polityka czy policjanta?

Policjant27.05.2020 18:07

Dlaczego nie strzelal do milicjantow

Pokaż wszystkie opinie (24)