Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 maja 2020

Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie

Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie
fot. pixabay

Reprezentatywne Związki Zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej ujawniły porozumienie, jakie w dniu 31 marca 2020 r. zawarły z zarządem spółki. Dotyczy ono wynagradzania pracowników w czasie epidemii.

Porozumienie, gwarantuje, że w okresie zmian organizacji czasu pracy pracownikom JSW wynagrodzenie będzie wypłacane w pełnej wysokości na dotychczasowych zasadach, jak za pełną dniówkę przepracowaną.

Ustalono też zasady wynagradzania w trybie nadzwyczajnym. Jest to praca wykonywana w celu zapewnienia zabezpieczenie mienia i miejsc pracy w kopalniach w związku z trwającą epidemią.

Za pracę wykonywaną w warunkach skoszarowania wynagrodzenie wyliczone będzie jak średnia urlopowa za dni przepracowane robocze (bez dniówek ponadnormatywnych - soboty, niedziele, święta, nadgodziny w dni robocze, premii motywacyjnej z okresu trzech miesięcy poprzedzających podpisanie porozumienia).

Do wyżej wymienienionego wynagrodzenia urlopowego pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie: za czas pozostawania w warunkach skoszarowania w dni robocze z podstawy dniówki urlopowej dodatkowe 75 % wynagrodzenia opisanego wyżej oraz za czas pozostawania w warunkach skoszarowania w soboty i niedziele i święta - z podstawy dniówki urlopowej dodatkowe 100 % wynagrodzenia wyliczonego wyżej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (69)
xxx31.05.2020 12:41

czy sie robi czy sie lezy kasa sie nalezy.dotowanie trupa

Zoofijok 31.05.2020 8:25

Hahar ty serio o hejcie zrób doktorakt. Jeśli masz maturę to już nie aż tak dużo roboty. Znajdziesz w każdym miejscu umywalkę podczas edukacji. Nie jest Ci fuj po prostu że kolega wyszedł z ubikacji po dosyć głośnej dwójce i daje ci tabakę? Kopanie z koniem tu nie wchodzi w grę. Mi dosłownie głupio w tym tenscie serio, ale chcę dobrze. Tadzio sipowiec nie wskura nic dopóki spółki ktoś do tego zwyczajnie nie zmusi. Tylko pip czy sanepid mogą się podjąć podobnych działań. Spółka dobrze wie i to od lat że umywalka w tamtych miejscach powinna być. Ja się hahar dołu nie czepiam i uwierz mi ze swoją pracę szanuje i o wspólne dobro dbam. Chodzi tu o to że widać są ludzie którym fuj nie jest... Widocznie jeśli by przez 3 mce w tvpis mówili że stolec może być smaczny z rukolą i ogórkiem kiszonyn to Wy byście go jedli.

Gość31.05.2020 2:31

Kręcą. Kołem dalej a publika klasyka w Biedronce niema zarażonych całą pandemię otwarta tam to. Twardziele pracują hee sensacja i cud

Hahar30.05.2020 9:16

Do Zoofijok

Czemu tych uwag nie zglosisz do Tadka sipowca albo do dyrektora pracy? To jak jest na łaźni każdy widzi i każdy wie. To jest górnictwo kolego.
Hejtowanie tutaj na niewiele się zda. Straszysz kopalnie? To jakbyś kopał się z koniem.

dozofijokk30.05.2020 8:38

zwolnij się z kopalni jak chcesz mieć czyste ręce przyjmij się za planistę do biura

Ryl30.05.2020 5:25

No to nasze Halinki i Grażynki jednak nas nie zostawią i dalej będą nas kochać!

Zoofijok 29.05.2020 22:57

Opin ja... Ciekaw jestem czy byłeś na łaźni. Umówmy się... Tu klops tam klops, tu robaczki i syfy przynosimy do domu, ba między tym jakieś witanie się, czy tabaka. Nic do tabaki nie mam ale w m... ę jeża w pl 30% ludzi myje ręce po oddaniu siku. W Japonii ponad 90% i to grubo. Takie są fakty (za wyjątkiem czasu pracy ludzi w kopalniach l). Na kopalni za to, po siku, a o 2 nie wspominając, jesteś w stanie przepracować cały dzień a w między czasie 30 x się przywitać i 10 x zasznupac. Brawo my. Rekord na całej lini. Umywalka uwierzcie mi to wynalazek znany ludzkości od ładnych kilku wieków. To nie kosztuje krocie, a wiele zmienia. To że musimy, chcąc umyć ręce po 2 odkręcać prysznic jest ani oszczędne ani higieniczne. Pomijam o zgrozo całą masę ludzi którzy potem bez umycia dłoni, witają się i sznupią. Pytam tu specjalnie bo wy tak ciągle o tych dzięgach, a zdrowie ważniejsze. Zdrowia górnicy!

Marek 29.05.2020 21:03

Do Tezer
Mądry inaczej to wytłumacz dlaczego na wynik na Pniówka czekali 3 tygodnie.
I co ci da drugi wymaz, jak po tygodniu dostajesz wynik negatywny , a de facto w tym tygodniu możesz się zarazić nawet nie wiesz kiedy . Teoretycznie idziesz do pracy zarażony ale za to z ujemnym wynikiem wymazu....
Dotarło do Ciebie inteligencie ???

etan29.05.2020 20:25

Operacja ?Bio Agent?! Tak przygotowywano pandemię COVID-19?
pressmania.pl/operacja-bio-agent-tak-przygotowywano-pandemie-covid-19/

Janusz Tracz do Tezer Dziś o 16:4129.05.2020 20:22

jak nie masz o czyms pojecia to nie zabieraj glosu i schowaj sie w swojej budzie wyszczekany w necie cebularzu

Pokaż wszystkie opinie (69)