Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 czerwca 2020

Co z przetargiem na wiadukt przy Piłsudskiego? Jest 8 ofert

Co z przetargiem na wiadukt przy Piłsudskiego? Jest 8 ofert
fot. UM Jastrzębie

Kiedy poznamy wyniki przetargu na wiadukt przy alei Piłsudskiego? Urzędnicy poznali oferty przedsiębiorców. Wiadomo jakie są kwoty graniczne tej inwestycji. Procedura trwa. 

Osiem firm wyraziło zainteresowanie budową wiaduktu oraz ronda przy al. Piłsudskiego, Granicznej i Północnej. Nie możemy podać, jaki kosztorys zaproponowały poszczególni przedsiębiorcy, ponieważ jest on przedmiotem analiz Biura Zamówień Publicznych jastrzębskiego magistratu.  Wiadomo jednak, że najniższa oferta wyniosła 18,36 mln zł a najwyższa opiewa na ponad 26,42 mln zł.  Tak więc różnica pomiędzy nimi wynosi sporo, bo ok. 8 mln zł.

Przypomnijmy, że Wiadukt będzie się składał z dwóch niezależnych mostów, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory, na dwa pasy w każdym kierunku. Dzięki takiej konstrukcji zyskujemy gwarancję, że jego użyteczność, pomimo szkód górniczych, będzie wydłużona. Poprawione zostaną także parametry drogi, która awansuje z automatu do kategorii dróg głównych. Miasto otrzymało dofinansowanie zewnętrzne na ten cel w kwocie 12,7 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Północna odnowiona przed remontem wiaduktu Północna odnowiona przed remontem wiaduktu

Otwarcie ofert przetargu na wiadukt Otwarcie ofert przetargu na wiadukt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Gość02.06.2020 22:04

Votum nieufnosci dla p. HETMAN od mieszkancow.

Pałac Federacji02.06.2020 8:35

"Prawdziwy prezydent zwalnia urzędników pseudo prezydent robi to co widać."

Jeszcze nowy budynek bedzie.

Praca online02.06.2020 5:39

PiS+PO=nową siłą miasta Jastrzębie Zdrój,zbyt dużo do zdobycia zbyt dużo do stracenia.
Jako PiSowiec dziękuję za to,że nasi ludzie obdarowali naszą prezydent zaufaniem.
Pomysły i działania naszej prezydent są naprawdę znakomite.Słowa poparcia płyną z samej Warszawy.Centralna rada popiera postawę naszą wobec PO.Cześć i chwała POlitycznej postawie

Do do lilly02.06.2020 5:20

Mieszkańcy uwierzyli w darmowa komunikacje i to byl ich nłąd

Do tępego ryla02.06.2020 5:18

My też się cieszymy że już cie tu niema.

Tępy ryl01.06.2020 22:06

Ciesze sie że wyprowadziłem sie z tej upadłej osady górniczej

Pałac Federacji01.06.2020 19:36

@Prawdomowny

Ale piszesz o Europie. Jastrzebie to Afryka, cywiizacja i jej zdobycze sie stad wyniosly.

Gość01.06.2020 19:34

Okaże się że nie wybiorą bo kasy zabrakło. Zbierają robiąc cięcia w szkolnictwie, na oświetleniu i podstawowych potrzebach. Prawdziwy prezydent zwalnia urzędników pseudo prezydent robi to co widać.

Gość01.06.2020 19:28

Do Prawdomowny. Polaków cechuje niski kapitał zaufania społecznego. Jeśli się na coś umawiasz z drugim Polakiem, to zawsze musisz założyć że on cie oszuka. Skrajnym przykładem jest zakup auta używanego. W przetargach jest podobnie. Trzeba zmarnować mnóstwo czasu i sił żeby dokładnie prześwietlić firmy czy to co oferują jest bez wad.

Inżynier Bolek01.06.2020 17:00

Do gość z 15:35. Przegrał wybory bo jakieś półgłówki uwierzyły w darmowa komunikację,której i tak nie będzie. Czyli co lemingi? Bambuko

Pokaż wszystkie opinie (25)