Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 czerwca 2020

W JSW nie ma przypadków mobbingu

W JSW nie ma przypadków mobbingu
fot. kb /jastrzebieonline

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie ma przypadków mobbingu, czyli dyskryminacji lub prześladowania pracowników.  Tak wynika z opublikowanego niedawno Raportu Zrównoważonego Rozwoju Grupy JSW za 2019 rok.

W Raporcie poinformowano, że w poszczególnych spółkach Grupy JSW prowadzone są szkolenia pracowników na temat przeciwdziałania mobbingowi oraz wyeliminowania takich zachowań. W ubiegłym roku spółki z całej Grupy współpracowały przy opracowaniu jednolitych standardów z zakresu antykorupcji, zatrudniania krewnych i osób bliskich, wręczania i przyjmowania prezentów, zarządzania konfliktem.

W  2019 roku w Grupie JSW zgłoszono 3 przypadki mobbingu, w tym 1 w JSW. Prace komisji powołanej do zbadania tych sytuacji nie potwierdziły, że doszło do prześladowania czy nękania pracowników.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
Iza05.06.2020 9:55

No i właśnie, Fakir, bolą te insynuacje. Mierzi traktowanie kobiet wyłącznie przez pryzmat przydatności dekoracyjnej. Były prezes Innowacji przeginał tak, że czytanki z jego dialogów kursujące po internetach, przerażają, że można być aż takim chamem. Sęk w tym, że on jest skrajnym przypadkiem. Mniej skrajnych jest całe mnóstwo i uznawane są za normę. Drugim krańcem jest zwykle podejście tzw. braci górniczej do kobiet zatrudnionych w spółkach górniczych. Że kobieta nie może mieć większych kompetencji niż mężczyzna. Facet jest od dyrektorowania, baba od podawania kawy. Co z tego, że oboje mają podobne stanowiska, na które ona musi mieć znacznie wyższe kompetencje niż facet na tym samym stanowisku, musząc udowadniać wszystkim, że jest wystarczająco dobra. A jednocześnie wtedy, gdy już to udowodni wykształceniem, zrealizowaniem projektów, doświadczeniem w innych spółkach, przykleja jej się etykietkę babochłopa. Ewentualnie stwierdza, że przespała się z prezesem i dlatego została dyrektorem. To jest proszę Was także mobbing. Oferowanie seksu czy bardziej sprośne żarty to wbrew pozorom mały problem, bo łatwo podczepić je pod paragraf, wystąpić z wnioskiem o molestowanie i cześć. Natomiast codzienne poniżanie przez nieliczenie się ze zdaniem, przez sprowadzanie do ról, których się w pracy nie pełni i pobłażanie, jest gorsze, bo na to paragrafu nie ma. Jest za to mentalność nie do przeskoczenia.

do Iza05.06.2020 5:26

Fakir nic takiego nie napisał, ale skoro Ty wiesz co robią na tych wyjazdach integracyjnych to chyba się właśnie wygadałaś.

Iza04.06.2020 17:14

Fakir. Powiedziałeś właśnie, że kobiety z JSW dają tyłka dla awansu. Za takie pomówienie mogą cię śmiało pozwać i nie ma znaczenia, że piszesz po nickiem.

Fakir04.06.2020 16:09

Juz nie wspomnę jak po intergacyjnych wyjazdach widać kto dostaje awans mówię a sami w biurach jeden drugie po.....la wyżej,aby zyskać sobie stołek. Kobity są w tym mistrzyniami

Fakir04.06.2020 16:05

Do Marek. Wszystko to prawda, patologia ma się dobrze i słynny tez P.....r szef ZZ i inni tez. To jest chore i nie do pomyślenia,aby było to aprobowane. Już nie mówię o łapówkach i pociotkach którym załatwili nprace jeden taki zosatał nam przysłany z Jas Mosu od pociota

zorba04.06.2020 15:53

hahhahahahahaha ale mnie to rozbawiło!! Kto ma takie wyobrażenie? Dobry żart na koniec tygodnia dla mnie.

Do Gość 03.06.2020 9:43

Jak to nie było oficjalnej skargi, było i to nie raz ale są równi i równiejsi.

Gość03.06.2020 7:22

To, że nie było oficjalnej skargi nie znaczy, że nie ma mobbingu! Mobbing jest i będzie bo jest na to odgórne przyzwolenie niestety. Jeden drugiego kryje, pracownicy są zastraszani, a uczciwych ludzi się wyrzuca lub przenosi na takich warunkach aby sam sie zwolnił!

jsw 02.06.2020 21:29

i tu cały problem tkwi w górnictwie ... były złe prywaciarze ale prywaciarze trzymają język za zębami i pomyślą zanim coś chlupnie .... doba technologi nagrywanie telefony itp .... górnictwo ?? na dole co zrobisz nagrasz kogoś smart fonem ?? dlatego bd tam takie poniżanie ludzi i takie śmieszne artykuły jak ten

Tomasz 02.06.2020 11:22

Jest kilku ekspertów od mobbingu w JSW i to na bardzo wysokich szczeblach...
,, SOŚNICA "- pamiętamy ....

Pokaż wszystkie opinie (60)