GKS Jastrzębie przegrywa z Wartą Poznań 1:2

W pierwszym meczu po przerwie spowodowanej koronawirusem GKS Jastrzębie przegrywa z Wartą Poznań 1:2. Mecz odbył się bez udziału publiczności z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Początek spotkania był wyrównany. W pierwszym kwadransie Pawełek musiał dwukrotnie interweniować i wywiązał się ze swoich obowiązków znakomicie. Bliski skutecznej interwencji był także w 19. minucie, kiedy to rzut karny po zagraniu ręką Tronta na bramkę zamienił Kupczak. Mariusz wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał zatrzymać futbolówki.

W 25. minucie groźnie z dystansu uderzał Apolinarski, a chwilę później świetną sytuację zmarnował Galuska, który znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale naciskany przez defensora Warty uderzył prosto w golkipera gości. Kolejne minuty były wyrównane, choć ze wskazaniem na GKS, który wykonywał sporo rzutów rożnych. W końcu w 41. minucie GKS doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Gałuszka, który pokonał Lisa uderzeniem z kilku metrów. W doliczonym czasie gry mieliśmy sporo szczęścia, gdy po małym zamieszaniu piłka dość niespodziewanie uderzyła w poprzeczkę, po czym niebezpieczeństwo zostało zażegnane i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Na początku drugiej połowy refleksem musiał wykazać się Pawełek, który interweniował po tym, jak Szymura przeciął dośrodkowanie i piłka zmierzała w stronę bramki. W 62. minucie piłkę w bramce Warty umieścił Adamek, jednak sędzia bramki nie uznał, ponieważ nasz napastnik w momencie podania znalazł się na minimalnym spalonym. Chwilę później Tront celnie przymierzył z rzutu wolnego, lecz Lis wypiąstkował piłkę. W 76. minucie mieliśmy kolejny rzut wolny z dobrej pozycji. Tym razem do piłki poszedł Ali i uderzył minimalnie niecelnie. Mimo tego, że  jastrzębianie częściej gościli na połowie Warty i mieli wiele stałych fragmentów w postaci rzutów rożnych i wolnych, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Adriana Lisa. W 87. Minucie bliski szczęścia był Tront, który uderzył z narożnika pola karnego, ale bramkarz przyjezdnych końcami palców skierował piłkę na rzut rożny.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry goście przedostali się w pole karne gospodarzy. Jeden z zawodników zdołał dośrodkować, a niepilnowany przed bramką Jakóbowski uderzeniem piłki głową pokonał Mariusza Pawełka. Mimo próby odwrócenia niekorzystnego wyniku i wizyty w polu karnym gości Pawełka, który nawet zdołał oddać strzał, ostatecznie to Warta Poznań zainkasowała trzy punkty.

GKS Jastrzębie - Warta Poznań 1:2 (1:1)
0:1 - Mateusz Kupczak 19’ (rzut karny)
1:1 - Petr Galuska 41’
1:2 - Michał Jakóbowski 90+3’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Łukasz Norkowski, Kamil Jadach (68. Michał Mydlarz), Petr Galuska (81. Daniel Szczepan), Farid Ali, Dominik Kulawiak, Kamil Szymura (k), Damian Tront, Kamil Adamek, Bartosz Jaroszek (61. Michał Bojdys), Dawid Gojny.