Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 czerwca 2020

"Ile można czekać na wynik badania?!"

"Ile można czekać na wynik badania?!"
fot. JSW / Dawid Lach

Mieszkańcy Jastrzębia, którym pobrano próbki pod kątem obecności koronawirusa,  denerwują się, że przedłuża się oczekiwanie na wynik drugiego badania. Jest to o tyle ważne, że bez niego nie można opuścić kwarantanny czy wrócić do pracy.

Na przewlekłość związaną z czasem oczekiwania na wyniki badań skarżyli się głównie górnicy, którzy są najczęściej badaną grupą wśród mieszkańców Jastrzębia. Brak wyniku ujemnego drugiego testu uniemożliwia im powrót do pracy. Jest to również uciążliwe dla pracodawcy, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

JSW wspólnie z wojewodą śląskim oraz sanepidem uruchomiła wymazobusy, dzięki którym szybciej będą pobierane próbki do badań. Przyspieszy to więc informacje o ich wyniku.

-  Postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Wspólnie z wojewodą śląskim i Wojewódzką Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną zorganizowaliśmy akcję, dzięki której możemy szybciej dotrzeć do naszych pracowników. Obecnie pobierany jest drugi wymaz, od którego zależy, czy pracownik zostanie dopuszczony do pracy. Na tym zależy nam przecież najbardziej, bo teraz liczy się czas. Chcemy, aby pracownicy jak najszybciej wrócili do pracy – podkreśla Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, a jednocześnie szef Sztabu Kryzysowego JSW.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
Gość08.06.2020 6:06

Kopalnie pozamykać a górników na produkcję do Czech.

Tylko, że wtedy to już oni będą musieli zacząć pracować.

gość07.06.2020 21:23

Niech Hetymanowa oddeleguje do badań wszystkie pielęgniarki zatrudnione w magistracie i wyniki będa szybciej. Może tu soę do czegos przydadzą

Jon07.06.2020 11:22

Fałszywe testy
3 tygodnie temu górnicy chcieli protestować i wyjść na ulice przeciw PiS i zamykaniu kopalń oraz dołączyć do przedsiębiorców o czym informowały media. I nagle są zaatakowani przez wirusa i zdziesiątkowani.. W kopalniach szalona zaraza.... bezobjawowa.. PiS panicznie boi się górników i ich strajków w obronie kopalń, bo wie że jak oni wychodzą na ulice to ziemia drży. Oprzytomnij głupi narodzie. Jak katar może być bezobjawowy? Jak test może być raz dodatni a za chwilę ujemny? Przecież Szumowski wie, że testy są fałszywe o czym informował wiele razy. Ich wynalazca mówi o tym samym, nie.mogą być użyte do diagnozy.

facet07.06.2020 9:58

Górnicy nie przestrzegają zaleceń a później wielce pretensje o wyniki na które im sie długo czeka. A wy co myślice,ze jesteście tylko jedni do przebadania. Ci ludzie teraz w labolatoriach i sanepidzie pracują na okrągło w odróżnieniu od was gdzie się pracuje 4 godz. Ilu górników chwali się że nie stosuje sie do zaleceń chodza bez maseczek i na dole jak zjada tez maski na bok. To się tez tyczy tabaki gdzie jest zakaz a sami się chwalą że sznupia. Wiec nie miejcie pretensji do innych tylko do waszych kolegów górników którzy świadomie narażają innych na wirusa kiedy nie przestrzegają zaleceń!

Xxx07.06.2020 9:27

Żenada.na badania na kopalnie przyjeżdżają po 4 w aucie albo taksówkami.stoja w grupkach za rogiem ,tak wy nie zachorujecie,ale wasi rodzice dziadkowie mogą tego nieprzezyc

Maniek07.06.2020 9:13

Tak się tylko Tobie wydaje Ralfik. Stosowałem wszelkie sposoby, by się ustrzec zakażenia i co? Jestem zdrowy, nic mi nie dolega, a przez pozytywny wymaz muszę siedzieć w domu. Mało tego trzeba wziąć lipne L4, bo ktoś ubzdurał sobie obowiązkowe badania na odmianę grypy.

Damian07.06.2020 6:02

Do do wery to się nazywa blacharstwo czekać aż ci mąż coś da pamiętaj musisz się dobrze wypin..bo nie będziesz miała co jeść i gdzie spac

Tomasz07.06.2020 5:18

Koronaswirus. Ktoś jeszcze w to wierzy? U mnie wszystkie sprzedawczynię zdrowe tylko górnicy tacy chorowici. A i już kombinują jak nie puścić dzieci we wrześniu do szkół...

Mimo06.06.2020 22:31

Matusiaki sie pokazuja chociaz na grubie czy spolce?

Cieśla Biurowy 06.06.2020 21:59

Ile wynosi cała załoga Zofiówki? 3500?

Pokaż wszystkie opinie (60)