Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
8 czerwca 2020

Rusza remont Północnej. Będzie nowa nawierzchnia

Rusza remont Północnej. Będzie nowa nawierzchnia
fot. UM Jastrzębie / Izabela Grela

Rusza długo oczekiwany remont ulicy Północnej. Magistrat rozstrzygnął przetarg na modernizację tej ulicy. Wartość inwestycji nie przekracza 890 tysięcy złotych.

Przetarg wygrała firma  Auto-trans Asfalty Sp z o.o. z Gierałtowic.  Na długości około 800 metrów zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa. Będą wprowadzone rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych w nowych lokalizacjach z możliwością wykonania w przyszłości wysp azylu.

- Północna jest na tyle szeroką drogą, że można na niej wytyczyć miejscami nie dwa, a trzy pasy ruchu. Poprawiona zostanie także geometria skrzyżowań. W przyszłości zostaną wykonane na całej długości chodniki i ścieżki rowerowe - mówi Jarosław Piechaczek, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury komunalnej i inwestycji.

Zakres planowanych robót podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy zakłada rozebranie krawężników, opaski z płytek betonowych, korytek ściekowych, fragmentów chodników, wpustów ulicznych, wykonanie rowka pod krawężnik, ułożenie krawężników na ławie betonowej, roboty brukarskie, budowa wpustów ulicznych z przykanalikami, budowa studni z kolektorem, frezowanie nawierzchni asfaltowej, zamiatanie, przebudowa wyjazdu i wjazdu z/do byłego targowiska, przebudowa pozostałych zjazdów, wykonanie poboczy, humusowanie.

Po realizacji etapu I geometra jezdni ulegnie zmianie: skorygowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Sybiraków, na odcinku od ulicy sybiraków do ulicy Katowickiej jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, pojawią się nowe miejsca do przekraczania przez pieszych jezdni ulicy Północnej, zlikwidowane zostaną pasy postojowe.

Etap drugi i trzeci to wykonanie warstw asfaltowych: wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej, regulacja włazów studni i kratek ściekowych.

Wykonawca- Auto-trans Asfalty Sp z o.o. z Gierałtowic, na realizację przedsięwzięcia  ma 30 dni, chyba że warunki pogodowe skutecznie utrudnią przebieg wykonywanych prac.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Remont budynku dawnego PEC-u zakończony Remont budynku dawnego PEC-u zakończony

Ulica Warszawska przechodzi modernizację Ulica Warszawska przechodzi modernizację

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Pałac Federacji09.06.2020 16:35

@Prawdomowny

Polnocna miala laczyc sie kaskada z Pszczynska, takie byly plany, makieta, nawet folder na kredowym papierze (wydanie niegdys kosztowalo wiecej niz dzis internetowe bredniowizualizacje).
Takie cuda klasy podziemnego dworca obiecywano juz przed laty. Rzeczywistosc weryfikuje wszystko.
Dzialanosc wladz miasta opiera sie na zasadzie: obiecamy w przyszlosci wszystko, teraz spierniczymy, co jest.

Prawdomowny08.06.2020 19:19

Likwidacja pasów postojowych to kolejny genialny pomysł, ze aż rece opadają. Tyle lat nikomu to nie przeszkadzało a teraz nagle takie pomysły, kiedy miasto ma wiele ważniejszych problemów, ale przecież po co robić coś dla ludzi skoro można zrobić im pod górkę - a wzdłuż Północnej, z tego co wiem, zatrzymują się pojazdami właśnie mieszkańcy SJZ.
Na koniec pytanie: czy przejścia dla pieszych będą oświetlone i pomalowane odblaskową farbą widoczną z daleka czy jak większość pozostałych, czyli ciemne a farba zejdzie po chwili?

J2408.06.2020 13:50

Budowa Centralnego Podziemnego Dworca Kolejowego rozpoczęta. Super.

To sem ja08.06.2020 12:55

sd szczepionkowy terror:
"Nie dość, że zablokowali miasto wiaduktem, to zamkną (ograniczą) główną drogę objazdową... Co można powiedzieć o tych, co planują remonty...?
Skoro zamknęli al. piłsudskiego, to na odcinku od skrzyżowania do wiaduktu można teraz, np. położyć nowy asfalt. Lub robić remonty w innych częściach miasta, które nie będą dodatkowo korkować centrum, np. ul. Węglowa przy kopalni, ul. Wyzwolenia czy ul. Powstańców Śląskich. A Północną zająć się po zrobieniu wiaduktu (jak i ul. Korfantego + poszerzenie lub wyburzenie wiaduktu). Przepraszam za logikę, po raz kolejny..."

Gość08.06.2020 12:37

Studzienek niech nie zapomną zamontować tak jak na 11 Listopada, żeby za równo nie było

Ichooj08.06.2020 12:29

Dlaczego likwidują pasy postojowe? Czy mamy w mieście za dużo miejsc parkingowych?

Tomasz08.06.2020 10:57

To jak teraz będziemy wjeżdżać do osady? Wiadukt nie a Północna rozkopana??

Korona Wirós08.06.2020 7:54

@Pałac Federacji

"Swoją drogą okazuje się, że oficer rowerowy żyje"

Ale co to za życie?

kapusta głowa pusta08.06.2020 7:53

Ta droga od początku była źle zrobiona i dalej tak będzie tam brakuje rowów melioracyjnych po deszczach czy śniegu kałuże wody stoją na drodze non stop.

Pałac Federacji08.06.2020 7:10

"Wartość inwestycji nie przekracza 890 tysięcy złotych."

Remont to nie inwestycja.
Swoją drogą okazuje się, że oficer rowerowy żyje, choć od powołania nie dawał oznak istnienia.