JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie wywozi 3 punkt z Opola

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie pokonuje w Opolu miejscową Odrę! Wynik meczu to 1:2. 3 punkty wędrują na konto jastrzębian.

Jako pierwsi swoją szansę w tym meczu mieli gospodarze, gdy z dystansu uderzał Janus, lecz Pawełek spokojnie złapał piłkę. Podobnie było cztery minuty później po strzale Piecha. Jastrzębianie pierwszą groźną akcję, po której powinno być 1:0, stworzyli po upływie kwadransa. Szczepan zagrał do Alego, ten zakręcił dwoma obrońcami, ale z kilku metrów uderzył obok słupka. Odpowiedź Odry przyszłą po pięciu minutach. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Błanik i trafił w słupek.

W 28. minucie na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dwukrotnie goście uderzali z dystansu. Najpierw Tront przeniósł piłkę nad bramką, a po strzale Szczepana i rykoszecie futbolówka przeszła obok słupka. Jeszcze przed upływem 30. minuty do świetnej sytuacji doszedł Szczepan. Piłkę głową przedłużył Bojdys, a napastnik GKS znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz naciskany przez obrońcę trafił w skracającego kąt Kuchtę. Opolanie w tej części gry nastawili się na kontrataki, przez co nasz zespół długimi fragmentami zmuszony był do konstruowania ataku pozycyjnego. Kilka razy znaleźli się jednak pod bramką rywali. W 38. minucie niecelnie z dystansu uderzał Janasik, a chwilę później niepewnie po dośrodkowaniu interweniował Pawełek, jednak dobrze asekurowali obrońcy jastrzębian. Niemal cała pierwsza połowa rozgrywana była w opadach deszczu, które momentami były dość ulewne.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W dobrej sytuacji znalazł się Piech i uderzeniem w długi róg pokonał Pawełka. Wyrównanie mogło przyjść w 56. minucie. Za zagranie ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Tront. Kuchta jednak wyczuł strzał i zdołał strzał obronić.  W 65. minucie Pawełek uchronił swój zespół przed stratą drugiego gola, kiedy to kontrę Odry strzałem z bardzo ostrego kąta, zakończył jeden z zawodników opolan.

W 66. minucie Kuchta był jednak bez szans. Dobre dośrodkowanie przed bramkę Odry wykorzystał Ali, pakując piłkę pod poprzeczkę. Dziewięć minut później na bramkę Odry bez skutku uderzał Jadach. W 77. minucie Ali mógł zdobyć drugiego gola, ale zabrakło… centymetrów. Farid doszedł do dobrze zagranej piłki, uderzył ją obok wychodzącego z bramki golkipera, ale tuż przed linią bramkową zdołał ją wybić obrońca Odry. Po chwili świetną, intuicyjną interwencją popisał się Pawełek, który zdołał obronić piłkę odbitą rykoszetem w naszym polu karnym. W odpowiedzi bliski szczęścia był Szczepan, ale jego bardzo mocne uderzenie trafiło w poprzeczkę.

W 84. minucie GieKSa wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Szczepana na tyle niefortunnie przecinał Janasik, że z kilkunastu metrów zaskoczył swojego bramkarza i skierował piłkę do bramki! Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i jastrzębianie dopisują do swojego konta trzy punkty!

7 czerwca, Opole, godz. 17:00
Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:2 (0:0)
1:0 - Arkadiusz Piech 52’
1:1 - Farid Ali 66’
1:2 - Patryk Janasik 84’ (sam.)

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Mateusz Wypych, Rafał Niziołek, Krzysztof Janus, Sebastian Bonecki (72. Thijs Timmermans), Łukasz Winiarczyk, Jarosław Czernych, Dawid Błanik (57. Szymon Skrzypczak), Mateusz Kamiński, Arkadiusz Piech, Patryk Janasik.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Daniel Liszka, Bartosz Jaroszek, Damian Tront, Patryk Skórecki (57. Kamil Jadach), Farid Ali, Dominik Szczęch (57. Petr Galuska), Daniel Szczepan (87. Kamil Adamek).

Sędzia: Paweł Malec.
Żółte kartki: Bonecki, Skrzypczak (Odra) oraz Szczepan, Bojdys (GKS).