Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 czerwca 2020

"Wycofać decyzję o zamknięciu kopalń"

"Wycofać decyzję o zamknięciu kopalń"
fot. pixabay

Poniedziałkowa decyzja wicepremiera Jacka Sasina o wstrzymaniu wydobycia w śląskich kopalniach, wywołała oburzenie działaczy związkowych. Żądają wycofania się z tego pomysłu.

Śląsko-Dąbrowska Solidarność protestuje przeciwko zamknięciu 10 kopalń Polskiej Grupy Górniczej.

- Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” i Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ „Solidarność” w Polskiej Grupie Górniczej kategorycznie domagają się natychmiastowego wycofania decyzji wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o wstrzymaniu od 9 czerwca na trzy tygodnie wydobycia w 10 kopalniach PGG.  Realizacja tej decyzji w praktyce doprowadzi do trwałego zamknięcia tych zakładów i upadłości likwidacyjnej Polskiej Grupy Górniczej - napisali Dominik Kolorz i Bogusław Hutek w stanowisku skierowanym do szefa rządu 8 czerwca.

Związkowcy uzasadniają, że wstrzymanie wydobycia może zakończyć się załamaniem PGG, a nawet jej upadkiem. Działacze nie kwestionują decyzji o wstrzymaniu wydobycia, w stosunku do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. O tym, w swoim oświadczeniu nie wspominają.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Paździoch11.06.2020 11:09

Jak byłem związkowcem związkowcem w kontrze to był najpiękniejszy okres mego życia potem przeszedłem do solidarności ale tam nie udało mi się zasiąść w biurze korzystałem tylko z wielu wycieczek.Zazdroszcze bardzo dzisiejszym związkowcom a może byście wzięli mnie tam jeszcze tak bardzo tęsknię za tym związkowym chlebkiem.

Czeko10.06.2020 22:46

do Słońce Peru mistrz bajeru
09.06.2020 12:30. Zrobili sobie z biur własny folwark załatwiaja pociotkom pracę i następnych leni do pracy i tworza im biurka. Górnicy ś atak ciemni aby pozwalac na to by biurowcy mieli Barbórke i wegiel. To się w głowie nie mieści i w żadnym innym państwie tak nie ma. Tylko w Polsce taka patologia. Juz nie mówiąc o układach w tych biurach i to co sie tam tez dzieje. Musi ktos przyjść z jajami i zrobić z tym porządek bo patologi będzie się rozwijać dalej. Inaczej Polska dalej bezie na tych kopalniach w tyle. ZZ za bramę nierobów. Teraz być w Zwiazkach do wstyd bo to już nie sa zwiazki

Czeko10.06.2020 22:40

Zamnknąc Zofiówke i Pniówek tyle co tam zarażen to nigdzie nie ma w zadnej innej kopalni. W biurach niech siedza i im tam kwarantanne zrobić.

Gość10.06.2020 13:43

Pozamykac holote i już nie wypuszczać

Zal mi was10.06.2020 13:29

Oj Polska Ludowa zabrała głos Zal mi was. Prywaciarze nie płacą wam postojowego pewnie nawet 20% nie dostaniecie testów wam nie zrobią bo szkoda pieniędzy. A mama mówiła ucz się to teraz też byś robił na kopalni a tak was zal w dupę ściska bo ktoś ma lepiej. a może pozamykamy spółki "ojcec i syn" przecież konkurencja jest duża wasze zakłady zasypać gruzem i przejechać walcem jak by w każdej takie fabryce zrobili testy to się okaże że na kopalni to pikuś... Roboty się chwyć

Albin10.06.2020 12:51

Nie było postojowego źle teraz ma być postojowe też źle coś jest nie tak z naszym społeczeństwem.

Ciemna masa09.06.2020 20:10

Musza zamknąć bo kasy z tarczy nie dostaną.

Cieśla torowy09.06.2020 19:51

Szychty urlopowe zapowiedział premier porządny chłop jest żyć nie umierać można jechac na urlop trzy tygodnie laby ...

Emeryt09.06.2020 19:03

I dobrze pozamykane tą holote

Pokaż wszystkie opinie (26)