Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
10 czerwca 2020

Remont Północnej - zmiana organizacji ruchu

Remont Północnej - zmiana organizacji ruchu
fot. pixabay

Remont ulicy Północnej wymusza zmianę organizacji ruchu na czas trwania robót budowlanych. Warto zaznajomić się z tymi zmianami, aby nie być narażonym na przykrą niespodziankę.

Pierwszy etap przebudowy ulicy będzie miał charakter przesuwających się wzdłuż drogi robót. Prowadzone one będą w godzinach od 7.00 do 17.00. Jezdnia będzie zwężona, przejazd pojazdów będzie  odbywał się  przez sfrezowane fragmenty jezdni asfaltowej, mogą wystawać włazy studni ponad sfrezowaną jezdnię, nie będzie oznakowania poziomego. 

- Szerokość jezdni ulicy Północnej wynosi około 10 m, dlatego ruch pojazdów na zwężonych odcinkach przez strefę robót powinien odbywać się płynnie. W razie konieczności zapewnione zostanie ręczne sterowanie ruchem na zwężeniu. Ręczne sterowanie ruchem będzie również konieczne podczas frezowania nawierzchni asfaltowej ulicy - informują urzędnicy. 

Roboty na drugim i trzecim etapie będą trwały kilka dni. Niewykluczone, że niektóre odcinki drogi będą zamknięte całodobowo, a objazdy zostaną poprowadzone sąsiednimi ulicami.
 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podhalańska w sobotę będzie przejezdna Podhalańska w sobotę będzie przejezdna

Blisko 2,5 mln zł przeznaczono na nowe nawierzchnie Blisko 2,5 mln zł przeznaczono na nowe nawierzchnie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Dlaczego, my mamy problemy14.06.2020 11:30

Dlaczego prace nie są prowadzone szybko? Bo nieczynna ulica bardzo utrudnia nam życie. A1 od Częstochowy do Łodzi budowana jest przez wszystkie dni tygodnia. Tam gdzie prace są zgodne z planem czasowym, tam w niedzielę nikt nie pracuje. Dojazd do A1 z Jastrzębia, też jest budowany bardzo wolno.

Pałac Federacji10.06.2020 21:57

"Przykro na to patrzeć."

Przykro to patrzec na ruchy urzednikow. Rzadko cos dla ludzi robia, a jak juz, to towarzyszy temu propaganda rowna lotowi w kosmos.

stasiu10.06.2020 20:05

Widzę że jak remontują, to według internautów też jest źle.
Przykro na to patrzeć.

Korona Wirós10.06.2020 12:03

@Oko proroka

"Najpierw wiadukt wyeliminowany, teraz Północna tworzycie chaos i to jedynie urzedasom wychodzi"

Ważne że do Wodzisławia jakoś magistraccy urzędnicy doczłapią bo mieszka ich tam chyba z 80% naszego UM.

Kaśka10.06.2020 11:21

Cóż za bzdury piszecie: "Jezdnia będzie zwężona, przejazd pojazdów będzie odbywał się przez sfrezowane fragmenty jezdni asfaltowej", od poniedziałku, czyli od początku remontu na całej szerokości drogi od ul. Grodzkiej do dworca PKS droga jest ZAMKNIĘTA!!! Brak przejazdu

Oko proroka10.06.2020 8:16

Najpierw wiadukt wyeliminowany, teraz Północna tworzycie chaos i to jedynie urzedasom wychodzi

Gość10.06.2020 8:12

A gdzie głupek od bzdurnych komentarzy ? Śpi?

Pałac Federacji10.06.2020 7:29

"Niewykluczone, że niektóre odcinki drogi będą zamknięte całodobowo, a objazdy zostaną poprowadzone sąsiednimi ulicami."

Jastrzębska inwestycja stulecia. Aż czuję napięcie jakbym mecz oglądał, choć to wymiana górnej warstwy nawierzchni.