Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 czerwca 2020

Jastrzębie pełne łąk kwiatowych

Jastrzębie pełne łąk kwiatowych
fot. pixabay

Łąki kwiatowe urozmaicą latem pejzaż miejski. Kwiaty na nich posiane zajmą ponad 1 tys. m kw. Będzie można podziwiać chabry, bławatki, facelie, liliowce.

Łąka pełna słoneczników przy al. Jana Pawła II podbiła serca mieszkańców. Również i w tym roku będzie można zachwycać się w tym miejscu łąką kwiatową, na której zakwitną: chabry bławatki, len wielkokwiatowy, facelia błękitna, onętek sensation, ostróżka wielkokwiatkowa, ostróżka  pospolita oraz ślazówka ogrodowa. Ten zakątek miasta obejmie prawie 600 m kw.

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rozkwitnie łąka liliowców ogrodowych wielokolorowych. Zlokalizowana jest przy ul. Katowickiej i ma powierzchnię 550 m2. Jej przygotowanie rozpoczęły się z końcem ubiegłego roku, by mogła cieszyć oko przez kolejne lata.

Łąki nie potrzebują nawozów i środków ochrony roślin, ani też intensywnego podlewania. Gromadzą wodę deszczową, tworzą mikroklimat w mieście, zapobiegają nagrzewaniu się powierzchni gleby. Z tych kwietnych dywanów skorzystają nie tylko ludzie, ale również pszczoły i pozostałe owady zapylające. Jesienią będzie to baza pokarmowa dla ptaków ziarnojadów.

- Oprócz powyższych 1130 m kw. łąk kwietnych miasto jest gotowe zagospodarować inne tereny pod łąki kwietne. W tym celu zwracamy się do osób prywatnych oraz instytucji i firm działających na terenie miasta z apelem o wskazanie kolejnych lokalizacji pod łąki kwietne. Można je zgłaszać mailowo: os@um.jastrzebie.pl - apelują urzędnicy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiosną w Jastrzębiu zakwitną liliowce Wiosną w Jastrzębiu zakwitną liliowce

Trawa będzie koszona z mniejszą częstotliwością Trawa będzie koszona z mniejszą częstotliwością

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Gość16.06.2020 10:22

Anka sobie ewidentnie nie radzi ale czy napewno Anka niewiem bo z tylnego siedzenia rządzi były dyrektor MZK.

Prawdomowny15.06.2020 15:39

@Gość Dziś o 11:30: typowo polskie, zaściankowe myślenie czyli podnieść podatki, dowalić z grubej rury. A możeby tak zrobić wydzielone zwykłym ogrodzeniem miejsca dla czworonogów i postawic tam kosz na odpady? Możeby tak wziąć w końcu przykład z zachodu w czymś co jest praktyczne i mądre a nie kopiowac od nich głupoty, których nawet tam się nie praktykuje? Ktoś miał ostatnio rację pisząc, że jestesmy sto lat za cywilizacją. Najprostsze rozwiązania przerastają naszych gospodarzy.

Gość15.06.2020 11:30

A wszystko przystrojone wszechobecnymi psimi kupami.Pani Anno proszę podnieść podatki od psa o 500%

medyk SJZ15.06.2020 9:27

Anka szuka oszczednosci! Niech poszuka ich we własnej kieszeni ! Kiedy Anka kupiłaś coś do szpitala ? A kiedy doposażyłaś karetki pogotowia ? Anka nic nie robisz a będziesz kiedyś liczyć na pomoc!!!!

Kamil15.06.2020 8:36

Pamiętajcie, przyroda nie zna takiego pojęcia jak "chwast"

Mania14.06.2020 13:28

Taaaak, trawniki nie koszone, rosną wszelkie chwasty i trawska na całego a alergicy coraz gorzej to znoszą.

gość13.06.2020 22:28

Cz mądry gospodarz sieje kwiatki na łące żeby jej ścinać razem z trawą. Anka zacznijysleć jak prezydent a nie dyrektoreczka!!!

Jo13.06.2020 21:26

Super kasa idzie na sadzenie kwiatów A trawy nie koszone od roku.

gość13.06.2020 20:17

Świetne te kwiatki na obrazku, niczym na wsi w zamojskiem. Najlepiej podziwiać je po północy gdy Jastrzębie tonie w ciemnościach, bo hetmaowa osczędza!!! Anna urzędoli prawie sześć lat do magistatu ludzi nawsadzała a teraz będzie na bezpieczeństwie i zdrowiu Mieszkańców oszczędzała. Dlaczego tyle tych swojaków nazatrudniała - z ościennych miast i gmin??? Kontenery ze śmieciami wiecznie przeładowane, jezdnie dziurawe, chodniki też oraz ich braki, ciemno jak rzici, a ta chwali się kwiatkami na łąkach. Niech sobie sianko z kwiatkami ułoży pod budynkiem magistaru!!! Co to za deenny prezydent!!!

rekultywator mentalności13.06.2020 17:39

Brawo miasto...!!! Brawoooo !!!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)