Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
19 czerwca 2020

Uwaga! Dzisiaj policja sprawdza prędkość

Uwaga! Dzisiaj policja sprawdza prędkość
fot. Polcija.pl

W piątek policjancie szczególnie przyglądają się prędkością, z jaką jadą pojazdy. Nie będą pobłażliwi dla piratów drogowych.

Jazda z nadmierną prędkością to największy grzech kierowców. Przy czym nie chodzi tutaj tylko o złamanie przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego, ale o stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób, a także kierowcy. Wiele wypadków drogowych, a zatem i ludzkich tragedii wynika właśnie z nadmiernej prędkości samochodów.

- W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach - wyjaśnia asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

W piątek mundurowi będą prowadzić pomiary prędkości za pomocą wideorejestratorów, a także ręcznych mierników prędkości. Także grupa policyjna speer będzie włączona w te działania.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - mówi asp. Halina Semik.

Policjanci przypominają, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

63-latek dewastował samochody przed blokiem 63-latek dewastował samochody przed blokiem

83 policyjnych interwencji w dwa dni 83 policyjnych interwencji w dwa dni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
aDA29.06.2020 9:23

A KIEDY ZACZNĄ SPRAWDZAĆ PIESZYCH

Medyk SJZ20.06.2020 17:18

Podobno złapali samych swoich policjantów
Co za patologiczne miasto.

Gość20.06.2020 15:51

Jak tak piszesz korona o tych wysokich karach to wszystkich tak samo karać pieszych , rowerzystów tych na skuterach ,rolkach , deskach itp. A Ciebie za głupotę.

Korona Wirós20.06.2020 9:59

Bo kary są zbyt niskie.

Czesi się nie pitoloą i na przykład za przekroczenie granicy kombinatorom fundują 1 000 000 koron! U nas by było 100 złotych w ratach. A tak dowalić tym, co przekraczają prędkość 100 000 złotych z natychmiastową klauzulą płatności. Nie stać delikwenta? To podwieźć do chwilówki. Tam dają nawet na podrobione dowody.

4 osie19.06.2020 15:25

Mnie uczono "popatrz w lewo potem w prawo potem w lewo i dopiero przechodź kolego." Teraz uczą "masz pierwszeństwo więc nie patrz tylko idź" To pieszy mając pierwszeństwo ciśnie się pod auta bo ma pierwszeństwo, bo mu wolno.

do kałowianka czaskosia19.06.2020 14:45

Nie jesteś kobietą, chyba że ukrywasz swoje skłonności LGBT. Podszywasz się pod kogoś innego. A nienawiści jest w tobie tyle, że ci zaszkodzi.
Ujawnij się zanim my to zrobimy.
Lepiej Gdy Będzie Trzaskowski - to nie twoje hasło. Za słaby jesteś żeby je wymyślić.

Kierowca i pieszy =rodzic19.06.2020 14:41

Zacznijcie łapać młodzież za kierownicą. Dziś, jadąc tylko 52 km spotkałem takich 4 nygusów. Nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Na ulicy osiedlowej gdzie obowiązuje 30 km/godz widziałem młodą kobietę za kierownicą. Wyjeżdżała z parkingu blokowego. Długo stała nie mogąc się zdecydować czy może już wjechać na ulicę aż w końcu ruszyła. Szybko rozpędziła się do 60 Km/godz. Jeśli ma dzieci, a nie powinna mieć, co by powiedziała jakby któreś jej dzieci zostało potrącone prze takiego kierowcę jak ona?
Policjanci, zwróćcie uwagę na skate park. Tam codziennie przyjeżdża pędząc młody kierowca. Hamuje z piskiem opon. Tak samo startuje. Jak skomentujecie potrącenie kogoś przez tego kierowcę z brakiem rozumu. Filmów jak jeździ jest już kilka. Na razie ich nie pokażemy.

kałowianka czaskosia19.06.2020 10:48

Każdy normalny kierowca jak czyta takie bzdety, to się w nim po prostu gotuje...
Nawet radiowozy po szerokich i bezpiecznych drogach nie jeżdżą tą pochrzanioną "50"-tką!
Co innego drogi osiedlowe... A co do pieszych: zlikwidować jak najwięcej przejść dla pieszych. One powinny spełniać funkcję tylko i wyłącznie MIEJSCA do przejścia przez jezdnię. Dawanie pierwszeństwa pieszym kończy się wypadkami. Światła na żądanie są ok. Ale policja musi pracować na takich przepisach, jakie tworzą socjaliści z Warszawy i Brukseli... I zawsze mogą pouczyć kierowcę, nie muszą karać mandatami. A jak twierdzą, że muszą to znaczy, że mają ciśnienie na mandaty.

Gość19.06.2020 9:28

A kiedy policja zajmie się rowerzystami którzy zamiast po ścieżce rowerowej jadą ulicą.